Reklama

Wojna na Ukrainie

Leopardy w kwietniu lub maju na froncie

Fot. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych/Facebook

Czołgi Leopard trafią na kilka odcinków frontu na Ukrainie w kwietniu lub maju - powiedział w programie "Ukraina stuudiole" estońskiej telewizji ERR minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reznikow skomentował w niedzielę obecny przebieg działań wojennych, mówiąc, że "miasto Bachmut pozostaje niezdobytą fortecą, co pozwala Ukrainie przygotować się do kontrofensywy, która rozpocznie się wkrótce". "Myślę, że będziemy w tym roku świadkami bardzo pozytywnych zmian dla Ukrainy. Jestem pewien, że będziemy skutecznie kontynuować wyzwalanie tymczasowo okupowanych terytoriów" - dodał.

Czytaj też

Ukraiński minister obrony odniósł się do firmowanego przez Estonię projektu wspólnego zakupu przez UE amunicji dla Ukrainy. "Wszystkie projekty wsparcia zostały rozpoczęte pod kierownictwem jednego ministra lub jednego państwa. Plan przekazania systemów artyleryjskich kalibru 155 mm uruchomiły USA, przekazanie czołgów zainicjowali nasi przyjaciele z Polski. W przypadku wspólnego zakupu amunicji byli to Estończycy, dzięki nim narodziła się ta inicjatywa" - powiedział.

Czytaj też

Polityk zauważył, że "Rosja niestrudzenie poszukuje partnerów, próbując przekonać Koreę Północną i Chiny". "Zasoby Rosji się wyczerpują, nie będą w stanie prowadzić otwartej wojny bez partnerów. Wierzę jednak, że Chiny powstrzymają się od bezpośredniego wsparcia Moskwy" - ocenił Reznikow.

Czytaj też

Czytaj też

Źródło:
PAP

Komentarze