Reklama

Wojna na Ukrainie

Czy Ukraina wycofała Abramsy z linii frontu? [ANALIZA]

Autor. Telegram T.ME/KILLPUKIN

Pojawiły się doniesienia o wycofaniu z frontu wykorzystywanych przez Siły Zbrojne Ukrainy czołgów M1A1SA Abrams. Czy te rewelacje pokrywają się z rzeczywistością? Jakie konsekwencje będzie miało zdobycie przez Rosjan kilku egzemplarzy zachodniego ciężkiego sprzętu?

  • Jaki sprzęt z USA został wysłany do boju przez Ukraińców pod Berdyczami?
  • Ile pojazdów utracili Ukraińcy? Czym zostały porażone? Czy tych strat można było uniknąć?
  • Czy drony "zmiotą" czołgi ze współczesnego pola bitwy?
  • Jakie informacje mogą wyciągnąć Rosjanie ze zdobycznych pojazdów?
  • Co powinna zrobić Polska i pozostałe państwa NATO?

Uporządkujmy wiedzę na temat dotychczasowej eksploatacji amerykańskiego sprzętu przez Ukrainę. W ramach pomocy wojskowej z USA nad Dniepr trafiło 31 czołgów podstawowych M1A1SA Abrams, a także nieznana liczba bazujących na M1 czołgów saperskich M1150 ABV (Assault Breacher Vehicle). Owe wozy znajdowały się głównie w odwodzie do czasu, gdy upadła Awdijiwka. Ponieważ za tą miejscowością najprawdopodobniej nie przygotowano zapasowych linii obronnych, do akcji wysłano oddziały wyposażone w amerykański sprzęt, by powstrzymać dalsze natarcie Rosjan.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.

Reklama
Reklama