Reklama

Wiadomości

Wyrzutnie torped dla Mieczników

Torpeda MU90.
Torpeda MU90.
Autor. M. Dura

PGZ Stocznia Wojenna podpisała umowę na zakup kolejnego kluczowego systemu uzbrojenia dla fregat rakietowych typu Wicher, opracowanych w ramach programu Miecznik.

Chodzi o zakup wyrzutni służących do wystrzeliwania torped MU90 LWT produkowanych przez francusko-włoskie konsorcjum EuroTorp. Torpedy te już od wielu lat są eksploatowane w Marynarce Wojenne RP, dotąd jako uzbrojenie śmigłowców Mi-14PŁ oraz SH-2G, a także fregat rakietowych ORP Generał Kazimierz Pułaski i ORP Generał Tadeusz Kościuszko.

Czytaj też

System wyrzutni torpedowych Eurotorp MU90 jest w pełni sprawdzony i zapewnia bardzo szybkie i skuteczne wystrzeliwanie kolejnych torped. Zastosowanie zaawansowanej technologii systemu torpedowego MU90 LWT gwarantuje wysoką skuteczność obrony okrętów Marynarki Wojennej RP przed zagrożeniami podwodnymi. Torpeda MU90 LWT jest jedną z najbardziej zaawansowanych torped LWT trzeciej generacji. Zaprojektowana i zbudowana przy użyciu najnowocześniejszych technologii MU90 jest torpedą typu „odpal i zapomnij” (fire and forget), stworzona z myślą o potrzebach operacyjnych walki przeciw okrętom podwodnym XXI wieku.
PGZ Stocznia Wojenna

Czytaj też

Systemy torpedowe MU90 LWT są eksploatowane przez marynarki wojenne państw takich jak Polska, Francja, Włochy, Niemcy, Australia i Dania.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

  1. rwd

    Te dwa ruskie op floty bałtyckiej gdy dowiedzą się ile torped czyha na nich na Bałtyku, to za Chiny nie opuszczą Kronsztadu.

  2. Szwejk85/87

    Kolejna dobra wiadomość, oby tak dalej. Może jakiś fotoreportaż ze stoczni ?

Reklama