Reklama

Wiadomości

US Army celuje w hybrydyzację

KTO Stryker
KTO Stryker
Autor. Fot. Sgt. David Turner/US Army.

Amerykańskie siły zbrojne, w szczególności wojska lądowe, bardzo dużo inwestują w modernizację techniczną, a ta dotyczy również napędu pojazdów lądowych, gdzie nacisk kładzie się nie tylko na rozwój napędów pod kątem generowanej mocy, ale również redukcji spalanego paliwa.

Prace dotyczą zarówno pojazdów o trakcji kołowej, jak również tych o trakcji gąsienicowej. Na poligonie doświadczalnym Aberdeen Proving Grounds, zaprezentowano dwa zmodyfikowane pojazdy, które są eksploatowane w wojskach lądowych.

W ramach prezentacji, przedstawiono koncepcję hybrydyzacji istniejących platform, co pozwolić może nie tylko na zwiększenie zasięgu operacyjnego poprzez redukcję ilości spalanego paliwa, ale również implementacji innych zdolności.

Czytaj też

Napędy hybrydowe mają wiele zalet, nie tylko redukują ilość spalanego paliwa, ale również w razie potrzeby umożliwiają skryte poruszanie jedynie za pomocą silników elektrycznych, pozwalają również na generowanie większej ilości energii elektrycznej oraz jej magazynowanie i redystrybucję.

Reklama

Na terenie poligonu Aberdeen, zaprezentowano demonstratory technologii, w postaci zmodyfikowanego samochodu terenowego 4x4 rodziny HMMWV oraz kołowego transportera opancerzonego 8x8 Stryker.

Czytaj też

Demonstratory technologii są wykorzystywane w ćwiczeniach, gdzie żołnierze mają ocenić ich działanie, a także przygotować przyszłe procedury dotyczące wdrażania oraz eksploatacji pojazdów z tego typu napędem w przyszłości.

Reklama

Komentarze (1)

  1. mobilnyPL

    no to jednak i ich spadło eko- szalestwo

Reklama