Trzaskowski: Potrzebny przegląd bezpieczeństwa narodowego [WYWIAD]

1 lipca 2020, 14:10
Trzaskowski12
Fot. Rafał Trzaskowski/Facebook.

Zamierzam podejmować inicjatywy w konkretnych obszarach związanych bezpośrednio z funkcjonowaniem Wojska Polskiego – mówi Defence24.pl Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP.

Jakub Palowski: W ostatnich tygodniach bardzo krytycznie oceniał Pan dokonania rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy w obszarze polityki bezpieczeństwa. Jakie są Pana główne postulaty zmian w obszarze obronności? Z jakimi inicjatywami ustawodawczymi w tym obszarze planuje Pan po wygranych wyborach wystąpić do parlamentu?  

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP: Pierwszą inicjatywą z zakresu bezpieczeństwa i obronności, jaką chciałbym podjąć, jeżeli zostanie mi powierzony mandat Prezydenta RP jest przeprowadzenie przeglądu bezpieczeństwa narodowego. Jego zadaniem będzie oszacowanie rzeczywistego stanu bezpieczeństwa państwa, warunków zewnętrznych (zagrożeń) oraz stopnia wykonania planów i zamierzeń rządu. Proces ten będzie przeprowadzony w sposób obiektywny i ekspercki. 

Moim postulatem jest przygotowanie nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego. Inaczej, niż prace nad aktualnym dokumentem, będzie to proces możliwie transparentny i prowadzony w dialogu ze opozycją i środowiskiem eksperckim. 

Oprócz tego zamierzam podejmować inicjatywy w konkretnych obszarach związanych bezpośrednio z funkcjonowaniem Wojska Polskiego. To między innymi przywrócenie do służby oficerów zwolnionych z przyczyn pozamerytorycznych, uporządkowanie modernizacji i osadzenie jej na solidnych podstawach planistycznych, w oparciu o potrzeby operacyjne Sił Zbrojnych RP oraz uregulowanie systemu kadrowego Wojska Polskiego, nowelizacja ustawy o służbie zawodowej, wprowadzenie realnej kadencyjności na stanowiskach. 

Będę dążyć również do zaniechania wydatkowania środków z budżetu MON na inne cele niż obronność, przywrócenia priorytetu profesjonalnemu szkoleniu i ćwiczeniom oraz odbudowy zdolności bojowych dywizji zdezorganizowanych w czasach rządów PiS.

Kto po wygranych wyborach będzie Pana kandydatem do pełnienia funkcji Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Będzie to osoba z powołanego niedawno Zespołu Doradców ds. Bezpieczeństwa i Obrony Polski? 

Decyzje kadrowe będę podejmował po wygranych wyborach, opierając się na wiedzy i doświadczeniu oraz oceniając perspektywy efektywnej współpracy.

Jakie są Pana priorytety w zakresie międzynarodowej polityki bezpieczeństwa, w szczególności w ramach NATO i UE? Czy Polska powinna dążyć do zwiększenia obecności wojsk Stanów Zjednoczonych na swoim terytorium? I jakie powinny być polskie priorytety w relacjach z USA?

NATO jest podstawą obronności Polski i należy pracować nad utrzymaniem jego spójności oraz sprawności. Silna obecność wojsk amerykańskich w Polsce i Europie jest warunkiem skuteczności Sojuszu. Udział USA w obronie Europy jest podstawą zapewnienia bezpieczeństwa naszemu kontynentowi. Dobra współpraca transatlantycka oparta na wspólnocie wartości oraz interesów politycznych i gospodarczych to priorytet polskiej polityki bezpieczeństwa. NATO i UE korzystają z tych samych zasobów w sferze bezpieczeństwa, ale obie organizacje mają odmienne zadania. Budowa zdolności obronnych UE to ciągle odległy od realizacji postulat.

Czy Polska powinna rozwijać Wojska Obrony Terytorialnej?

WOT powinny zostać podporządkowane Szefowi Sztabu Generalnego i włączone do systemu dowodzenia i rezerw armii zawodowej. Nie powinny się rozwijać kosztem innych Rodzajów Sił Zbrojnych, zwłaszcza Wojsk Lądowych i Specjalnych.

Czy realizowany od 2014 roku Program Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych jest prowadzony w sposób właściwy? Pana zdaniem Polska powinna dokonywać zakupów uzbrojenia przede wszystkim w krajowym przemyśle obronnym? 

Trudno znaleźć dowody na to, że polskie siły zbrojne są modernizowane. Mamy do czynienia z szeregiem chaotycznych działań prowadzonych przez niekompetentnych ludzi.

Należy mądrze wspierać nasz przemysł zbrojeniowy, tak by jego udział w budowaniu polskich zdolności obronnych był większy. Ważnym zadaniem w tym zakresie jest zniwelowanie luki technologicznej, jaka dzieli go od zagranicznej konkurencji. Wsparcie dla polskiego przemysłu nie może się odbywać kosztem jakości produktu dostarczanego Siłom Zbrojnym RP. Rząd PiS nawet nie próbował stworzyć pozorów, że wydając miliardy dolarów za granicą dąży do zabezpieczenia interesów polskiego przemysłu.

Czy w związku ze spowolnieniem gospodarczym programy realizowane przez krajowy przemysł powinny być traktowane priorytetowo, a zakupy zagraniczne, np. F-35, wstrzymane lub ograniczone?  

Programy realizowane przez polski przemysł zawsze powinny być traktowane priorytetowo, nie tylko w czasie spowolnienia gospodarczego.

Kosztowne programy zagraniczne, np. F-35 należy poddać analizie pod kątem potrzeb i sposobów finansowania. Nie mam natomiast wątpliwości, że zakup systemów Patriot powinien zostać rozszerzony do 8 baterii, bo tylko taka liczba może zapewnić realną obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową.

Ważnym ogniwem systemu bezpieczeństwa państw jest obrona cywilna. Kolejne raporty NIK pokazują dramatyczny stan OC w Polsce. Przepisy prawne są tylko na papierze, brakuje ćwiczeń, infrastruktury, realnych procedur. W jaki sposób przeprowadzić reformy, aby OC działała zgodnie z jej przeznaczeniem? Czy remedium na kryzys OC mogłaby być koncepcja rozwoju obrony totalnej (na wzór państw skandynawskich) łącząca elementy bezpieczeństwa cywilnego i militarnego? 

Polityka bezpieczeństwa jest szczególną funkcją dobrze zorganizowanego państwa. Jej komponent cywilny, w tym OC jest słabo uregulowany prawnie, niedofinansowany i zaniedbany od strony organizacyjnej. Jego naprawa wymaga rozważnych i długofalowych działań w tych trzech sferach. Spójna kooperacja komponentu militarnego i cywilnego powinna być polskim modelem obrony. 

Jak Pana zdaniem powinien wyglądać nadzór nad służbami specjalnymi? Czy widzi tu Pan rolę dla Biura Bezpieczeństwa Narodowego?

Polskie służby specjalne powinny zostać zreformowane. Należy wzmocnić wywiad i kontrwywiad, przystosować je do zagrożeń wojny hybrydowej i informacyjnej, zwiększyć nadzór nad działaniami ingerującymi w prawa obywatelskie i mającymi podłoże polityczne. Należy je odpartyjnić, przywrócić im profesjonalizm i stabilność kadrową. Rzecznik Kontroli Państwowej działający w ramach Biura Bezpieczeństwa Narodowego będzie miał uprawnienia do kontroli służb specjalnych.

Czy Pana zdaniem stanowiska szefów służb mundurowych powinny być obsadzane kadencyjnie?

Ważnym zadaniem dotyczącym służb mundurowych będzie ich odpolitycznienie, a nawet odpartyjnienie. Kadencyjność szefów ma szereg zalet, oceniając przesłanki ograniczające powyższe negatywne zjawiska, nie jest jednak panaceum na wszelkie zło. Funkcjonalność i skuteczność państwa musi być zapewniona również przez swobodę doboru ludzi kompetentnych i służących państwu, a nie tej czy innej partii.

Jakie są Pana postulaty w zakresie polityki kosmicznej? 

Nie uważam, że powinienem mieć teraz postulaty dotyczące polityki kosmicznej. Na pewno nie wykorzystujemy potencjału jaki daje Polsce członkostwo w Europejskiej Agencji Kosmicznej, nie wykorzystuje go przede wszystkim polski przemysł. W zakresie obronnym współpracujemy w ramach NATO i UE. Planowany przegląd bezpieczeństwa państwa dostarczy rekomendacji także w tej dziedzinie.

Dziękuję za rozmowę.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 391
Reklama
rem
środa, 8 lipca 2020, 14:11

Pamiętaj synu jak wygrasz to masz przywrócić przywileje emerytalne mojego oficera prowadzącego.

ed
środa, 8 lipca 2020, 14:07

Potrzebny przegląd: Czajki, kanalizacji, wywózki śmieci po Polsce, paleciaków, szkolonych bojówek, elastyczności wiceprezydenta. Symbolem umiejętności tego człowieka - filologa jest przyklejanie szyby w drzwiach plastrem.

Wyborca
niedziela, 5 lipca 2020, 11:41

O, to ten Pan co wszystkim wszystko obieca, i powie wszystko co inni chcą usłyszeć byle by tylko dorwać się do stołka. Jak realizuje swoje obietnice pokazał już w Warszawie. Zalał wszystkich fekaliami.

Roman
czwartek, 9 lipca 2020, 15:02

Trzaskowski to jak Stanisław Anioł z "Alternatywy 4": "Niech ja się tylko w tej Warszawie ulokuję! Co chcesz? chcesz w Pewexie? masz Pewex! chcesz placówkę w Paryżu? jedziesz do Paryża!".

Viggen
niedziela, 5 lipca 2020, 12:17

Jak to mówią z szamba perfumerii nie zrobi

Leopardzik
sobota, 4 lipca 2020, 21:26

Żelazna trzyma prawą stronę WISŁY Teciaki na start Pas taktyczny Białystok Przemyśl FARSA STARYCH PIERNIKÓW

Kopara
sobota, 4 lipca 2020, 22:19

To strategia Błaszczaka i MON NIC DZIWNEGO ZE GENERAL DAŁ NOGĘ

n@ti
sobota, 4 lipca 2020, 15:04

Baju baju Trzaskowski tylko naiwny nie pamieta utrzymywanie silnych jednostek z lewej strony Wisły a co z prawej? Raczej ściek nie będzie naturalną zaporą. Chyba że wracamy do tablic Mendelejewa i niskich zarobków w armii. Bajanie o bezpieczeństwie gdy najbliźsi to ubecja ,,Justyna''

Ruski A2/AD
sobota, 4 lipca 2020, 21:17

Wg IPN pseudo justyna SN NADALO W 1986 roku swoim TW W PC No wiec komu?

n@ti
niedziela, 5 lipca 2020, 11:18

Rozumiem, że po polsku nie rozumiesz i skręcasz z zadanego pytania wiec jaśniej,Kaczyński nie interesuje mnie bo nie kandyduje tylko stanowisko kandydata Trzaskowskiego dot. ,,Justyny'' bo mowa jest o bezpieczeństwie. Jeśli masz cos do napisania to pisz na temat a nie piszesz o pogodzie! :)

n@ti
niedziela, 5 lipca 2020, 11:06

Tak w Sputniku mówią? :)

Baranek
sobota, 4 lipca 2020, 20:17

Najbliżsi PREZESA tez z SB Znana sprawa sekterarki generała z,WRON NIEŹLE

Szlafmyca
sobota, 4 lipca 2020, 20:16

W otoczeniu PREZESA JUŻ trzech tajników z SB Dwóch juz wyrzucił z PIS

n@ti
niedziela, 5 lipca 2020, 11:02

Czyli się pozbył brawo! mamusi raczej się nie pozbędzie :)

art
sobota, 4 lipca 2020, 10:28

reset ,boje sie ze to bedzie powrot generalow po szkolach sowieckich

Ruski A2/AD
sobota, 4 lipca 2020, 20:12

Juz ich nie szkolimy Hahahaha Za to Antoni odwiedza czesto Briefing

n@ti
niedziela, 5 lipca 2020, 11:08

nie bredź ruski oficerku bo doskonale wiemy że WOT do armia Antonego, krowy przestały dawać mleko a kometa zmierza w kierunku ziemi :)

wyPAD 2020
piątek, 3 lipca 2020, 18:27

Trzeba zrobić audyt obrony narodowej i rozliczyć marnotrawstwo i głupotę kaczystów.

Kaczor
sobota, 4 lipca 2020, 00:53

NIK Banasia juz o to zadba NAJPIERW Błaszczak i zamówienia MON W tym BUBLE Nitrchem WZL Łucznik itd

Asd
poniedziałek, 6 lipca 2020, 16:00

Ten tylko się nie myli kto nic nie robi. Wiele można zarzucić obecnemu rządowi, ale nie skapienie grosza na zbrojenia. Natomiast opcja niemiecka czyli Czajkowski - wiadomo od czego...:) - likwidowała jednostki, sprzęt posiadamy doprowadzała do ruiny brakiem remontów, pieniądze na modernizację zwracała do budżetu. No i wiadomo nic się wbrew opowiadaniom bajkopisarzy nie zmieniło, wróg na wschodzie i zachodzie bez zmian. I na to musimy się szykować. Bo to tylko kwestia czasu.

Fantasta
sobota, 4 lipca 2020, 00:46

BBN SOLICHA TO FARSA

joj
piątek, 3 lipca 2020, 16:38

pytacie sie kto w bbn moze nitras?hehe

Cyberiada
piątek, 3 lipca 2020, 17:11

CYFROWY na BBN TO PRZECIEŻ OCZYWISTE

Desantowiec
piątek, 3 lipca 2020, 17:10

Dobre pytania Chyba to będzie zwolniony General Andrzejczak

n@ti
piątek, 3 lipca 2020, 11:13

Panie Trzaskowski chciałabym się dowiedzieć o manipulowaniu w Wikipedii o przeszłości SB pseudo ,,Justyna'' jak donosi niezależna.pl- w końcu mówi pan o bezpieczeństwie narodowym.

Macocha
piątek, 3 lipca 2020, 15:02

W otoczeniu PREZESA JUŻ zlapano 3 agentów SB A to.początek góry lodowej Chowają się w MATECZNIKU

OMG
piątek, 3 lipca 2020, 09:35

PO już POkazało troskę o armię ! UBecki Rafalaluś przemaluje armie na tęczowo!

Desantowiec
piątek, 3 lipca 2020, 14:58

18 dywizja PAPIEROWABO NAWET NIE,KADROWA 12 ta to BWP I ZUSKI 142 leopsrfy w BUMARZe od 2-lat Armoa BŁASZCZAKa Bo Macierewicz przynajmniej dawal nam helikoptery

Paradoks
piątek, 3 lipca 2020, 01:36

Duda :-Trump 5:0 wg TVP Trump Duda 370mld pln do 0 210 ATOMÓWKI 40PATRIOTY 120 samoloty DOBRZE liczę? Paradoksalnie sukces

Obrigado
piątek, 3 lipca 2020, 00:38

Zamiast przeglądać powinien kupić sobie jakąś gazetę, która ma w tytule słowo "przegląd" na jedno wyjdzie. Ignorant w sprawie wojskowości. Co skasować kontrakt na Kraby, zablokować pracę nad Borsukiem etc, etc. Agent wpływu czy pożyteczny idiota?!!!

Karkoszka
piątek, 3 lipca 2020, 18:52

Jedno i drugie. Gdyby udało mu się, to BND miałby największy i przy okazji najtańszy sukces w swojej historii.

Brasiliana
piątek, 3 lipca 2020, 02:13

Żołnierz Wolności po portugalsku Hahahaha

Kopara
piątek, 3 lipca 2020, 02:11

Antonio MYŚLI to samo Zbieg okoliczności?

oPOrtunista
piątek, 3 lipca 2020, 14:54

Ten Antonii, którego tak "wyróżniasz" zakupił m.in. znaczne ilości uzbrojenia dla F-16, w sumie więcej, niż wszyscy ministrowie PO przez 8 lat razem wzięci. Jasne,że wielu z obiecanek nie spełnił,ale i tak był o klasę lepszy od min. Klicha vel grabarza polskiej armii.

Swidniczaneczka
sobota, 4 lipca 2020, 00:48

Antonio zamówił 16 helikopterów ŚWIDNIK zakupił CZĘŚCI za,65mln pln Zamówienia brak

kmicic
piątek, 3 lipca 2020, 00:12

Z tym nieudacznikiem i szkodnikiem Trzaskowskim nie powinniście robić wywiadów przecież on się nadaje tylko do czajki jako czajkomen!

Ruski A2/AD
piątek, 3 lipca 2020, 02:12

Ja bardzo cenie SAMOWAR

codybancks
piątek, 3 lipca 2020, 00:07

Przesadziłem z tym PRLem , chodziło mi o Żołnierza Wolności !!!

Perla Lubelska
piątek, 3 lipca 2020, 01:26

Przecież to PREZES w Lublinie

Codybancks
czwartek, 2 lipca 2020, 20:26

Kasa poszła na artykuł i Trza... coś nagryzmolić , i dobrze , że nie dajemy się nabrać na te tanie chwyty redakcji , chyba jeszcze rodem z PRLu ???!

Baranek
czwartek, 2 lipca 2020, 21:32

Bravo Cody Ale widze ze masz juz Ban a Hahahaha

MyPolacy !!!
czwartek, 2 lipca 2020, 20:23

Potrzebny ???!!! Dla kogo , przecież mamy Zwierzchnika Sił Zbrojnych i on czuwa nad tym !!! Co może wiedzieć taki nieudacznik jak Trzaskoski ?!?!?! Za co się chwyci, to katastrofa, na skalę Światową !!! Ludziom mieszkania odbiera i przekazuje z powrotem mafii kamieniczników, jak jakiś mafiozo !? Może chodzi o powrót pod nadzór byłych sb-eków i wsi ??? Żeby było tak jak było ??!! Co to za kandydat , kogo on chce być kandydatem ????

K.
piątek, 3 lipca 2020, 11:22

W takiej Warszawie go chwalą , tak samo jak jego poprzedniczkę . Jaką inwestycję przeprowadzono od początku do końca za rządów Lecha Kaczyńskiego w stolicy ?

Bosmanz Pucka
czwartek, 2 lipca 2020, 20:21

TROLLOWANIE PISU JAK MARYNARKA WOJENNA NA BAŁTYKU HAHAHAHA

LMed
piątek, 3 lipca 2020, 10:40

Ale jazgot robią niezły , jak swora psów wypuszczona z psiarni. Mówię to z uznaniem.

Jadzia
sobota, 4 lipca 2020, 08:33

Tu wyszła słoma zbutów słoiku,leebszy pies jak kłamca !

Obrigado
piątek, 3 lipca 2020, 00:40

Napisz coś sensownego lub nie pisz wcale trollu PO!!

Leopardzik
czwartek, 2 lipca 2020, 19:40

Po dedender ,20 zabraklo juz paliwa w brygadzie pancernej Ale teciaki maja jeszcze w baku Obraz KLESKI BŁASZCZAK

Wolodia
czwartek, 2 lipca 2020, 19:38

Kocham INSPEKTORAT UZBROJENIA NIC nie potrsfi załatwić Same kwiatki partyjne z awansu DUDY

Pankracy
czwartek, 2 lipca 2020, 21:48

Inspektorat uzbrojenia yo matecznik Błaszczak a Same promocje Za co?

Inspektor Łysiak
czwartek, 2 lipca 2020, 21:47

24 awanse w 4-lata Dudy w inspektoracie uzbrojenia Nowa kadra pis zasila sztaby jednostek CUDA

Logistyk z Jastrzębia
czwartek, 2 lipca 2020, 19:37

Propagandowa PiS 40 ,mld pln w błoto Ns 2200+ Na GACIE nawet nie ma ZAPRASZAMY do jednostki

Saper z Kazunia
czwartek, 2 lipca 2020, 20:26

Spawarki są i spawamy stareosty wstega ZŁOM i żenada

Swidniczaneczka
czwartek, 2 lipca 2020, 19:34

Antonio złożył DEKLARACJĘ RZĄDOWĄ na 16 sztuk helikopterów ze Świdnika Rozumiem ze KŁAMAŁ

Tadziu
czwartek, 2 lipca 2020, 20:24

Antonio odznaczył Misiewicza złotą gwiazda Prawda TROLLE?

Grom
czwartek, 2 lipca 2020, 22:52

Ale!taśmy nie urzył do zamocowania szyby w drzwiach?dobry gospodarz to I wyborczą śliną do ściany przylepi ?

Lmed
czwartek, 2 lipca 2020, 18:07

Skąd wiara , że tak prymitywna propaganda może być skuteczna oficjalne trolle?

Misiek
czwartek, 2 lipca 2020, 17:04

Trzaskowski, zam sobie zrób przegląd. Pamiętam rządy PO.

SOWA
czwartek, 2 lipca 2020, 16:56

"Szczery to ja jestem tylko w stosunku do swoich zmarłych przodków i swojej żony" cytat z wypowiedzi tego zacnego kandydata. Tyle w temacie szczerości i zapowiedzi konkretnych działań. Czy obecnie jest lepiej niż za rządów PO? Nie jest inaczej.

Alek
czwartek, 2 lipca 2020, 16:14

Trzaskowski to kolega TUSKa -Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa

Kot w butach
czwartek, 2 lipca 2020, 20:23

Błaszczak kolega kota prezesa Co on co mówi?

dhgdf
czwartek, 2 lipca 2020, 16:07

Aż strach pomyśleć co może popsuć Trzaskowski jak by został wybrany. Wiemy jak to odpolitycznianie ZAWSZE wygląda. Obsadzić swoimi ziomkami i tyle. Podporządkowanie WOT to poprostu wstęp do jego likwidacji. Utrącenie zakupu F-35, ochłodzenie stosunków z USA. Ocieplenie z Rosją i prezęt dla nich czyli utrącenie przekopu Mierzei Wiślanej.

oPOrtunista
czwartek, 2 lipca 2020, 14:50

Rafal(s)e, wbrew tym płytkim zaklęciom, większość Polaków pamięta czym były nierządy PO...i co gorsza, widzi jak wyglądają one dzisiaj w stolicy. Uchowaj Boże Polskę przed takim prezydentem,a armię przed takim zwierzchnikiem.

jacek
czwartek, 2 lipca 2020, 14:14

i to mów człowiek którego formacja rozbrajała polską armię...

Zmechu 12
czwartek, 2 lipca 2020, 13:51

Na 40mld pln cale 8.4 mld pln rozdane na pisowskie programy propagandowe ELBLĄG , huta Ostrołęka, MSWIA BLACK HAWK A my mamy BWP HAHA

Pamietliwy
czwartek, 2 lipca 2020, 17:10

Ale nie 500mld dlugu , i wszystko w likwidacji jako dorobek rządów Peło

Gruzin
czwartek, 2 lipca 2020, 20:27

Grochówka dobra,? Bo Nowe kuchnie polowe wydają Hahahaha

Zachariasz
czwartek, 2 lipca 2020, 20:20

Hahahaha PIS juz pożyczył 399 mld pln w,3-lats DOJNA ZMIANA

Bobek
czwartek, 2 lipca 2020, 15:55

A coś po polsku potrafisz napisać?

Jared
czwartek, 2 lipca 2020, 13:38

Pan Trzaskowski powiedział: "oszacowanie rzeczywistego stanu bezpieczeństwa państwa, warunków zewnętrznych (zagrożeń) oraz stopnia wykonania planów i zamierzeń rządu. Proces ten będzie przeprowadzony w sposób obiektywny i ekspercki." Znamy te ekspertyzy. W 2011 inny Pan Prezydent z 200 "ekspertami" opracował "Białą Księgę" Jedną z głównych tez był brak konfliktu zbrojnego w Europie w ciągu najbliższych 20 lat. Mieli poprzedniego Pana Prezydenta, który powiedział"dzisiaj Gruzja, jutro Ukraina, później kraje Bałtyckie, a potem przyjdzie czas i na mój kraj" Ale ci "eksperci" wiedzieli lepiej niż Pan prezydent Lech Kaczyński. 2 lata po opublikowaniu "Białej Księgi" Rosja zaatakowała Ukrainę. Uchowaj nas Boże od ekspertów z środowiska Pana Komorowskiego, Trzaskowskiego itp. Bo obudzimy się w kraju przywiślańskim.

Jabadabadu
poniedziałek, 6 lipca 2020, 17:11

Czegóż ty od nich chcesz, człowieku? Podpisali się tylko pod tym co im inni położyli na stole. Prawdziwi autorzy tego "arcydzieła" siedzą w Berlinie i w Moskwie. Popatrz na to "zjawisko" w ten sposób i wszystko staje się jasne i oczywiste.

rozpłaszczony
czwartek, 2 lipca 2020, 13:13

Kolejny wywrotowiec . Przeglądów i strategii to już mamy w nadmiarze , począwszy od Strategicznego Przeglądu Obronnego z 2016 i 2017 roku , który minister Błaszczak wyrzucił do kosza . W odniesieniu do sił zbrojnych najlepsza byłaby kontynuacja , brak zmian dokonywanych przez kolejnych ministrów obrony czy wtrącających się do wszystkiego prezydentów Polski / mających miernych doradców/ . Co do niektórych wypowiedzi pretendenta , to racja co do obecnej modernizacji armii która jest chaotyczna , nieprzemyślana i nie przynosząca korzyści polskiej zbrojeniówce . Pomysł by już podporządkować WOT Szefowi Sztabu Generalnego uważam za szkodliwy bo spowoduje stopniową likwidację bądz ograniczenie tej potrzebnej formacji . No chyba ,że przywróci się obowiązkowa służbę wojskową i część żołnierzy w razie wojny zostanie skierowana do pilnowania zaplecza .

jm
piątek, 3 lipca 2020, 15:53

Jak można coś naprawić jak nie wiadomo co źle działa? Przegląd to podstawa. Po drugie prezydent ma inicjatywę ustawodawczą. Może pora przyjrzeć się niekończącym się analizom - odgórnie określić np. rok na analizę, jeżeli nie uda się dokonać zakupu to analitycy powinni spowiadać się przed zwierzchnikiem czyli prezydentem. Powinni być też z automatu prześwietleni przez wywiad wewnętrzny - bo może to krety. Po trzecie pora chyba skończyć z jednorazowymi programami i tworzyć programy "ramowe" - małe kontrakty na krótsze odcinki, gdzie każdy kolejny kontrakt jest zależny od wyników poprzedniego kroku.

SOWA
czwartek, 2 lipca 2020, 17:04

To właśnie niezależność tej formacji jest "magnesem przyciągającym" ludzi do WOT. WOT jest trochę odbetonowane choć i tam bardziej ambitni dowódcy mają problemy z wdrożeniem swoich pomysłów.

Dyktatorek
czwartek, 2 lipca 2020, 13:00

Widzę na tym forum wysyp nawet zalew aparatu partyjnego Pis ...sugeruje poczytać , porównać co zrobino za poprzednich rządów a co zrobiono teraz , samodzielnie pomyśleć a nie bezmyślnie powtarzać propagande TVP-info

Wojak
piątek, 3 lipca 2020, 14:32

Nie przetłumaczysz bo to mózgu nie ma a jak jest to nie działa. A powiesz coś innego to powiedzą żeś kolega Tuska i Po. Masakra z tym krajem najlepiej podzielić na połowę . Część dać niemca część ruskim. Nam lepiej jak pod butem żyjemy wtedy wszyscy przyjaźniejsi dla siebie

Jureczek
piątek, 3 lipca 2020, 16:01

Czyżby warszawka się odezwała lub słoik ? Napisz coś z sensem.

Wizjoner
czwartek, 2 lipca 2020, 16:10

Polska "B" czyli na wschód od Wisły, miała być niebroniona i oddana potencjalnemu przeciwnikowi bez jednego wystrzału. Kiedy doszli do władzy obecnie rządzący ustalono, że ani jednego metra nie oddamy przeciwnikowi (A. Macierewicz). Nie widać różnicy w rządzeniu?

Box123
czwartek, 2 lipca 2020, 15:15

Nie rozsmieszaj mnie. Ale proszę bardzo. Za poprzednich rządów: żadnego sensownego przetargu w 8 lat; zmniejszenie ilości żołnierzy do 96tys, zabranie z pieniędzy monu na modernizację 10mld złotych, praktycznie brak rezerw magazynowych; reforma systemu dowodzenia wprowadzająca trzy ośrodki decyzyjne w razie wojny, rezygnacja ze wspólnych ćwiczeń ze stanami Zjednoczonymi w obawie, że nie spodoba się to Rosji (już po jej ataku na Ukrainę dodajmy), a na koniec przekrecony przetarg na karaluchy-nieloty. Obecne rządy natomiast to: największe zwiększenie finansowania armii po 89, zmiana sposobu naliczania wydatków względem PKB, pierwszy raz po 89 zwiększenie liczebności wojska; utworzenie niezbędnego w przypadku braku poboru wot; odkręcenie patologicznej reformy dowodzenia poprzednikow; wyczekiwana przez lata reforma zasad służby szeregowych; najwiekszy po 89 wzrost uposażeń dla żołnierzy; największe zamówienia dla polskiej zbrojeniówki po 89: 120 krabow, 120 raków, Pilica, 70tys grotów, drony uderzeniowe, wyrzutnie patriot (uprzedzając trolle wynegocjowane od nowa na zupełnie nieporównywalnych warunkach do tego co chciała zrobić ekipa nieudacznikow z poprzedniej ekipy); zakup jedynej broni która daje nam przewagę nad Rosją w jakimś obszarze czyli f35 - której dodajmy poprzednicy cały czas się sprzeciwiają, co też pokazuje czyje interesy reprezentują (widać to też po oporze względem mierzei Wislanej, kontraktach na gaz z Gazpromem - najgorsze warunki w europie; anulowywanie miliardowych należności względem Polski; chęć podpisania kontraktu na 30lat bez możliwości negocjacji cen w trakcie jego trwania, powstrzymane przez ówczesna opozycję czyli dzisiejszy rząd); doprowadzenie do realnej obecności sił NATO w naszym kraju, co było przełomowe dla naszego bezpieczeństwa i dało między innymi kolejny impuls do rozwoju gospodarczego, bo bezpieczeństwo militarne w kraju położnym tak jak Polska jest tu jednym z głównych czynników - nikt nie zainwestuje na granicy z donbasem).Do tego mniejsze kontrakty na pioruny; rakiety manewrujące powyżej 1000km, himrams. Ale też np rezygnacja z dążeń poprzednikow do redukcji liczby czołgów do 400 wzorem ich goru czyli niemiec i zastąpienia ich absurdalnym gepardem czy opracowanie borsuka w dwóch wersjach: pływającej i cięższej - nieplywajacej. Faktycznie jest co porównywać. I tak jest dodajmy w każdej innej dziedzinie zarządzania państwem jak gospodarka, działania prospoleczne; demografia, podatki, działania wpierajace firmy; dzialaniana rzecz środowiska itd. Więc lepiej ty odstaw tvn i resztę niemiecki-lewackich mediów, bo żyjesz trochę w alternatywnym swiecie.

antyDyktatorek
czwartek, 2 lipca 2020, 15:03

No właśnie, bez oglądania tvn i tylko z samodzielnym myśleniem: PIS kupił sprzętu przez 2,5 roku tyle co PO przez 8 lat. Przez kolejne 2,5 roku drugie tyle. Czyli w krótszym czasie kupili zdecydowanie, zdecydowanie więcej realnego wyposażenia. To jest proste porównanie. A tu co widzimy? Pan Trzaskowski oferuje kolejne analizy, zgromadzenia, ekspertów, strategie itp.... przecież chodzi o stołki dla kolegów a nie o realne wzmacnianie sił zbrojnych. Przeglądami i analizami Pana Trzaskowskiego nie wzmocnimy się. Bo zresztą i tak będą robione pod dyktando z Berlina....

myślenie nie równa się amnezji
czwartek, 2 lipca 2020, 14:43

Szukasz propagandy, to nie zaPOmnij o Tefałenie, tam masz całą POprawdę , całą dobę.

Pawełek
czwartek, 2 lipca 2020, 22:13

Dzięki tamtemu rządowi ten może kupić Raki, Kraby, Kormorany i Groty, bo to właśnie tamten rząd doprowadzi tamte programy do etapu produkcyjnego. Gdyby nie to, byłyby one uwalone przez Antonia. Przecież na wiosnę 2016 roku HSW groziła strajkiem, bo rząd nie chciał ich właśnie kupować. Musiała przyjechac sama Becia. Czy ten rząd może pochwalić się choć jednym takim programem, który zakończyli? Za to uwalili zakup Caracali, dzięki czemu 30 sztuk lata na Węgrzech oraz kolejne latają w Japonii. Ponadto uwalili prawie na ukończeniu przetarg na zakup dronów oraz na zakup BMS. Do tej pory nie kupili nic w zamian, choć rządzą już 5 lat. Jest zakaz kupowania od polskich firm prywatnych, który maja na tyle dobry sprzęt, że USA kupuje sprzęt lub jak w przypadku TEKDAT, elementy do Patriotów. natomiast WP nie może kupować, więc dronów i BMS nie ma. Uwalono programy Czapla i Miecznik, uwalono zakup okrętów podwodnych, a przecież Antonio obiecywał, że już podpisujemy umowę. Nie wiadomo co z programem Tytan. Przez ostatnich 5 lat nie zrobiono nic. Za to ochoczo przepłacamy Amerykanom bez żadnego offsetu, żeby podlizać się Trumpowi. Tyle, że Trump niedługo nie będzie prezydentem. I co zrobią? Rządy PO nie były idealne, szło jak po grudzie, ale kupili licencje do Kraba, zakończyli Raki, wybudowali nową fabrykę dla Radomia, ukończyli Kormorana, WP latałoby 50 nowoczesnymi helikopterami, mielibyśmy drony, wdrożony system BMS, może produkcję Homara na izraelskiej licencji a nie defiladowe ilości z USA. Na tle tego nie-rządu poprzednicy byli naprawdę dobrzy.

myślenie nie równa się amnezji
piątek, 3 lipca 2020, 00:54

Ty tak na poważnie?Większość programów, które wymieniłeś, była programami na papierze lub kaczkami przedwyborczymi pod publikę. Trzymaj się liczb i faktów, one mówią jedno...zakupy sprzętu dla armii za PO były śladowe, gruba kasa z MON co roku wracała do centrali, jako niewykorzystana (oczywiście niewykorzystana celowo),a choćby "beznakładowe" budowanie Ślązaka pokazało prawdziwą "troskę" o MW twoich ulubieńców. PR i mowa trawa, nic więcej.

Karkoszka
piątek, 3 lipca 2020, 18:58

Płacą mu, to nadaje. I tyle.

A. Muzykant
czwartek, 2 lipca 2020, 12:48

Antoni Macierewicz wpadł pierwszy na pomysł przeglądu tylko coś długo to trwało.

Bolko z Gliwic
czwartek, 2 lipca 2020, 13:53

Antoni bohater wolnej Białorusi Moze dadzą mu Loloneza na,309km

Roman
czwartek, 2 lipca 2020, 17:14

Gdyby nie Antoni, w wojsku nadal by siedziała ruska agentura w POstaci trepów LWP i ich dzieci!

A. Muzykant
czwartek, 2 lipca 2020, 22:39

Gdyby nie Antoni, to w Wesołej zbudowano by garaże dla Leopardów na czas i nie niszczały by na deszczu. Dawny PZL Świdnik nie słuchałby obietnic i tak dalej. Nie wiadomo co gorsze.

Jabadabadu
piątek, 3 lipca 2020, 18:59

Jeżeli czołg niszczeje stojąc na deszczu albo jeszcze do tego wymaga klimatyzowanego garażu, to nie jest to czołg tylko złom. Jak czymś takim wygrać wojnę?

myślenie nie równa się amnezji
czwartek, 2 lipca 2020, 13:51

Gość , który nie pamięta czy był posłem, jak głosował w newralgicznych kwestiach ma dbać o polską obronność? Toż do jutra zapomni co to jest armia!

W ile jeszcze kłamstw PO chcecie wierzyć?
czwartek, 2 lipca 2020, 12:34

Swego czasu niejako Tusk obiecał nie podnosić podatków w Polsce. Ale podniósł wszystkie istniejące wtedy w Polsce. Obiecał nie podnosić wieku emerytalnego, ale poniósl. Obiecał też - jeszcze 2006 roku - znieść abonament RTV. Zniósł wam zwolennicy PO?? Nie. Zatem kłamał. Potem pani Kopacz kłamała o polskich patologach w Moskwie badających ciała ofiar katastrofy smoleńskiej, oraz o słynnym już przekopywaniu "na metr głęboko" ziemi smoleńskiej. Obiecała też m.in. nową listę leków refundowanych, i była: zmniejszona! Potem została premierem i dalej kłamała. W Warszawie mieliśmy Hannę Gronkiewicz-Waltz która, co "oczywiste"... nie wiedziała , że rodzina jej męża przejęła za grosze i bezprawnie kamienicę w...Warszawie. Bo skąd ona, jako Prezydent Warszawy mogłaby wiedzieć że inny Waltz uszczupla właśnie majątek "jej" miasta o kilkadziesiąt milionów? No skąd? Teraz zastąpił ją pan Trzaskowski. Ten co to "nie był posłem, a może był posłem"? On "głosował, albo nie głosował"? On "może obiecał, a może nie"? Może wreszcie kiedyś nie skłamie? W Krakowie niczego nie osiągnął, w ministerstwie cyfryzacji też niczego nie osiągnął, w tym w szczególności w czasie pamiętnej powodzi. No i teraz Warszawa: spust ścieków do Wisły i ukrywanie awarii Czajki, wywózka odpadów do innych miejscowości w Polsce, podwyżki opłat za śmieci najwyższe w historii, teraz podwyżka opłat parkingowych, oraz zapowiedz podwyżek opłat w komunikacji, ale przed wszystkim NIE realizowanie własnych obietnic dla warszawiaków. Tusk kłamał, Kopacz kłamała, Gronkiewicz Waltz kłamała, Trzaskowski kłamał i kłamie nadal. A mimo to są tacy, którym Ci kłamcy wciąż się podobają? Teraz obiecuje coś wojsku??

Polak
piątek, 3 lipca 2020, 15:08

Jak chcesz być obiektywny to wymień też kłamstwa swoich towarzyszy z pisu wtedy obraz stanie się czytelniejszy

Bobo
sobota, 4 lipca 2020, 08:41

Sprzedaż zakładów ,niemcom,francuzom ....czy to nie dokonania formacji tuska vel trzaskowski...o gównie z Czajki nie wspomnę.

czwartek, 2 lipca 2020, 23:22

Czy ktoś został skazany za reprywatyzację w Warszawie? Czemu szybko rozwiązano komisję gdy zaczęły pojawiać się nazwiska z kręgu partii rządzącej? Czytając propagandowe komentarze komitetów wyborczych odnoszę wrażenie, że żyję w dwóch państwach mlekiem i miodem płynących. Problem w tym, że nie widać tego dobrobytu,nie widać nowych krajowych technologi a to dlatego, że ludzie odpowiedzialni za funkcjonowanie zakładów pracy, państwa bardzo często nie mają kompetencji. Liczy wietnic

piątek, 3 lipca 2020, 00:57

Przekręty z reprywatyzacją w Warszawie są wyłączną zasługą kliki POkolesi, nie pogrążaj się.

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 14:44

Straszna rzecz, że w kryzysie się podnosi podatki, nie co teraz, szczyt hossy i zalew podatków, a skoro przypominasz wawe, to jak tam inwestycje przeciepowodxiowe, nie przypadkiem obecny rząd ści je o 80-90%

jaka powódź, on zna się na wszystkich wałach lepiej
czwartek, 2 lipca 2020, 16:32

Pleciesz co sam wymyślisz. Wiesz kto powiedział że samorząd nie potrzebuje władzy zwierzchniej i da radę samodzielnie wszystko ogarnąć?

Ile jeszcze klamstw PO?
czwartek, 2 lipca 2020, 16:29

Jakie to miłe, że coś piszesz. Znaczy, że zabolało? I dobrze. I bardzo dobrze, że nie potrafisz zaprzeczyć ani jednemu zarzutowi o ciągłe, permanentne, nieustające, wieloletnie kłamstwa, programowe i systemowe kłamstwa, najważniejszych polityków PO. I nie odpowiedziałeś też na końcowe pytanie : czy nadal, mimo tych tylko kilkunastu ewidentnych kłamstw wierzysz, że t y m razem wierutny kłamca Trzaskowski, wbrew wieloletniej "TRADYCJI PO" dotrzyma kolejnych swoich obietnic??

Rafał Kłamczuszkowski
czwartek, 2 lipca 2020, 12:19

#RafałNieKłam

Andrzej Adrianowski
czwartek, 2 lipca 2020, 16:53

Andrzej wyjdź z przedsionka.

Powiślak
czwartek, 2 lipca 2020, 16:30

Nie da się, ha ha ha. Skoro nie pamięta (?!?!) że był posłem na Sejm??

Desantowiec
czwartek, 2 lipca 2020, 13:48

5-lat totalny CHAOS W DGRSZ

ghjkl
czwartek, 2 lipca 2020, 19:29

A coś po Polsku napiszesz ?

Autorex
czwartek, 2 lipca 2020, 11:47

Teraz udaje że zna się na wszystkim, nawet na strategii obronnej. A w Warszawie z podstawowymi rzeczami sobie nie radzi. Żadnej sytuacji kryzysowej nie potrafił ogarnąć. Ale czego się spodziewać po kimś kogo jedyne doświadczenie zawodowe to polityk/nauczyciel języków?

Karkoszka
piątek, 3 lipca 2020, 19:03

Bo on tu przyszedł nie po to, żeby sobie radzić, tylko po to, żeby ochronić i przykryć przewały i grabieże popełnione za czas urzędolenia jego poprzedniczki. To zadanie wykonuje celująco. Zrozumiano?

Obserwator
czwartek, 2 lipca 2020, 23:04

A z czym sobie nie poradził? Zanim rząd podjął jakąkolwiek propagandową decyzję, to władze poradziły sobie z wodą, gdzie w 15 minut spadło jej tyle, co średnio w całym miesiącu. A jeśli chodzi o ścieki, to przynajmniej HGW zaczęła i zakończyła rozbudowę największej w Polsce oczyszczalni ścieków. A co zrobił "prezydent tysiąclecia" L. Kaczyński? Zablokował wszystkie inwestycje. Jedynie zbudował Muzeum Powstania Warszawskiego, a poza tym nic więcej. Wielkie NIC. I przez całą jego kadencję ścieki spływały do Wisły codziennie i jakoś obecnym krzykaczom to w ogóle nie przeszkadzało.

A. Muzykant
czwartek, 2 lipca 2020, 12:49

Doświadczenie salonowe jest niebywale ważne ale na salonie i ew. w okolicznych komnatach. Na polu walki nie...

Tęcza w wodzie
czwartek, 2 lipca 2020, 11:39

Ponieważ Wisła płynęła słabiej Z pomocą skoczył z Czaskoskim Rabiej. Main streem z Warsiawki, co w Polskę płynie, Bardziej od Wisły zapachem słynie. TVN, G.óW.no, Newsweek i inne W sadzeniu tęczy są wręcz nagminne. I oto wreszcie szambo wybiło, I Polskę Wisłą ubogaciło! Zapach zachwyca, jak po paradzie... A więc się Biedroń klepnął po zadzie I do Rabieja śle słowa owe: Całuję w oczko (czekoladowe)!

Brawo brawo
czwartek, 2 lipca 2020, 16:31

B r a w o!!

oPOrtunista
czwartek, 2 lipca 2020, 13:10

Mistrz!

Gość
czwartek, 2 lipca 2020, 10:50

Niech ten Trzaskowski bezpieczeństwem naszym lepiej się nie zajmuje w mojej ocenie on na niczym się nie zna. Czego się nie dotknie to są problemy.

Johann
czwartek, 2 lipca 2020, 10:18

Trzaskowski jak budyń - ślizga się jak budyń na talerzu ! Bo jak nazwać obiecki bez tematu ....LGBT , wojsko , zakłady pracy , pracownik , rolnictwo , małe miasteczka czy wręcz wsie , pogarda do wykształconych inaczej , wywyższanie się względem mniej zaradnych . Czy dzieci ze wsi różnią się czymś z Warszawy czy Poznania - ano na pewno ? Dostępnością do kultury czy opieki w przedszkolach czy samej szkoły . ale ten problem istniał i nadal istnieje - tzw. wykluczenie ( zlikwidowana komunikacja ). Świerze powietrze występuje na wsi jak w dużych miastach - ilość samochodów i związki benzymu jest nie porównywalna w stosunku do ilości zieleni występująca na korzyść małych miast czy wsi . I teraz co zlikwidowało PiS a co PO- po89r. Gdzie na pierwszym miejscu stworzono bezrobotnych , bezdomnych , czy samą biedę ? A słynne donoszenie na Polskę - Berlinowi : o pardom Brukseli ???? Tak można wymieniać bez końca jakie dobro nam stworzono sprzedając gazety lokalne znanemu koncernowi w Warszawie ( Axel itd ) śmieci , wodę - kanalizację w całej Polsce zagranicznym Narodom z Niemiec, Francji, Austrii- czy nadal trzeba wymieniać dorobek Trzaskowskiego i jego partii ! A co do burzy i Czajki to gówna wypływały na ulicy jak i do Wisły ? Czy w dwie godziny spłyneły i odkarzono ulice Warszawy ....mam wątpliwości ? No ale są siły które twierdzą iż zbawienny jest Trzaskowski . Przytyki - Prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie na całego ? A jednak socjalne sprawy załatwione od ręki : 500+ ...300+ ...13-tka ...wiek - 60...65 ?emerytura dla kobiet 4dzieci+...? pominołem coś -? A fakt : Esbekom przywileje odebrane - którzy nas ...bili,szykanowali, poniżali ba przy pomocy sędzi osadzali w więzieniach za strajki w stanie wojennym ??? Od 2015r. - nie sprzedano lub zlikwidowano zakładów pracy jak czynił o to - PO 89r. czyli Tusk i jego świta !!! Przykład Warszawy pokazuje jak nie należy postępować : Czajka, kamienice, komunikacja miejska - Arriva...niemieckie DEUTZE BAHNN....Co do wojska - poniewierali się na tych szczeblach najwyższy ludzie szkoleni pod Moskwą....??? Myślę że moderator przepuści co napisałem nie obrażając nikogo .....

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 14:48

Szkoda, że kosztem min. środków na ochrone przeciwpowodziow i na ochronę srodowisks, ale tylko platformersow interesowały takiebzdety jsk wały przeciwpowodxiowe czy oczyszczalnie

PO?
czwartek, 2 lipca 2020, 16:45

Co za brednie. Znów prymitywnie manipulujesz. PO to zło. Nic tego nie zmieni. Wały przeciwpowodziowe? A wiesz kto rządził w Krakowie, gdy nie odbudowano od 1997 tam wałów, których zabrakło aż w 2007?? PO. Więc nie k ł a m. Wiesz kto zlikwidował powiatowych Inspektorów ds. gospodarki wodnej odpowiedzialnych za małą retencję? P O! Więc nie k ł a m! Wiesz kto zaniedbał budowę zbiorników retencyjnych w Kotlinie Kłodzkiej? PO! Więc nie k ł a m! Wiesz, kto rządził w Warszawie gdy budowano kompletnie wadliwie zaprojektowany kanał ściekowy w Warszawie? To był rok 2008, kto - PO!! Więc lepiej nie k ł a m!! Kompletnie nic nie wiesz, a piszesz? Co za błazenada!!

say69mat
czwartek, 2 lipca 2020, 10:10

Emocje polityczne są rewelacyjnym narzędziem wojny hybrydowej. Czego mieliśmy okazję doświadczyć na przestrzeni wieków. Kiedy to rozgrywano emocje polityczne do osłabienia struktury i spoistości narodowej Rzeczypospolitej na przełomie XVII/XVIII wieku. Kiedy w oparciu o emocje polityczne doprowadzano do erupcji powstań narodowych, z reguły kończących się permanentną klęską. Kiedy to emocje polityczne determinowały wybory polityczne II RP, na ten przykład model polityki narodowościowej. Nieuchronnie prowadząc Ojczyznę i Naród do katastrofy ad 1939.

A. Muzykant
czwartek, 2 lipca 2020, 12:50

Tutaj byłoby groźne "opóźnienie polityczne" czyli przegląd trwający 4 lata.

csdkljsklfdjklsdjfkds
czwartek, 2 lipca 2020, 12:28

Katastrofa '39 była głównie spowodowana stosunkiem sił (Polska-agresorzy) i czynnikami zewnętrznymi (opieszałość i niezgulstwo sojuszników). Emocje polityczne nie były tu decydujące.

Jabadabadu
piątek, 3 lipca 2020, 19:05

Proponuję najpierw (a może zawsze) szukać przyczyn każdej narodowej klęski wewnątrz kraju. To burzy mity i pozwala trzeźwo analizować rzeczywistość.

say69mat
czwartek, 2 lipca 2020, 17:00

Hmmm ... zawsze 'oni' nigdy 'my'??? Począwszy od zrębów polityki narodowej, gdzie koncepcja wspólnoty została zastąpiona supremacją narodową ... ziemiaństwa. Poprzez autarkię gospodarczą, która sprawiała, że stream funduszy budujących odporność immunologiczną Europy na bolszewizm. Płynął do Republiki Weimarskiej i Rzeszy. A nie do Polski, która wykrwawiła się w zmaganiach z bolszewikami. Poprzez fatalną w skutkach politykę personalną, gdzie mierni ale wierni dysponowali i decydowali o kulturze i metodzie modernizacji technicznej sił zbrojnych. Skończywszy na idiotycznej koncepcji dyslokacji sił głównych na linii granicznej. Bez zaplecza logistycznego umożliwiającego dostawy amunicji do jednostek prowadzących walkę.

Macorr
niedziela, 5 lipca 2020, 01:11

Wypisz wymaluj teraz Say zadko zgadzam się z Tobą tak jak teraz

tyle
czwartek, 2 lipca 2020, 09:09

Panie Trzaskowski, nic pan nie zrobi , bo totalnych w Sejmie trochę mało. Poza tym brak kompetencji i wiedzy. Za moich czasów na tego typu wypowiedzi , mówiło się mowa trawa.

Jk
czwartek, 2 lipca 2020, 08:56

Sieminiak, Klich czyli jak ludzie Trzaskowskiego zniszczyli wojsko. Czyny mówią prawdę a nie słowa

A. Muzykant
czwartek, 2 lipca 2020, 12:52

T. Siemoniak jeśli już. To raczej p. Trzaskowski jest ich człowiekiem. I chociaż B.Klich w czasie kryzysu nawywijał (nie wiadomo co więcej on czy kryzys), to za T.Siemoniaka były duże pozytywy.

Wawiak
czwartek, 2 lipca 2020, 14:00

No patrz, co PO u władzy, to mamy kryzys. Pecha najwyraźniej Jonasze przynoszą...

A. Muzykant
czwartek, 2 lipca 2020, 22:41

Wszystko jedno, liczą się efekty. A jakie mamy teraz? Porażający offset Wisła? Świdnik z zamówieniami kilkudziesięciu śmigłowców? I tak dalej. Wy partyjniacy jesteście mentalnie i moralnie skończeni. Tylko finał jeszcze nie teraz.

Wawiak
niedziela, 5 lipca 2020, 02:07

To spójrz dla równowagi na efekty rządów PO. Wnioski po porównaniu wskazują na PiS - co jest sporym zaskoczeniem. Dla mnie także.

plackowe brygady
czwartek, 2 lipca 2020, 06:29

Wow, ale wysyp. Farma będzie miała dużo pracy przez pozostałe dwa tygodnie.

dinozaur
czwartek, 2 lipca 2020, 04:26

Ale po co nam Wojsko Polskie skoro jest Bundeswehra?

valvo
czwartek, 2 lipca 2020, 11:17

A po co ci mózg, przecież sieczka, którą masz zamiast niego ci wystarczy.

oświecony
czwartek, 2 lipca 2020, 13:13

Aluzja do POwłodarzy , którzy okroili naszą armie do wielkości "ekspedycyjnych"...?

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 14:49

I cos się zmienilo. Z 14 brygad w pole wyjdzie nie 7, tylko teraz 6

Trele morele
czwartek, 2 lipca 2020, 16:47

Ale to za PO liczba urzędników (50 tysi) w MON, przekroczyła liczbę żołnierzy w jednostkach (tylko 46 tysi). I co, zdziwiony???

Misiewicz
czwartek, 2 lipca 2020, 21:18

Chyba pomyliłeś z obecną kancelarią dudy. A tak w ogóle, to za znienawidzonego Klicha zmniejszono liczbę wyższych oficerów w stosunku do szregowego żołnierza.

Dobre, a ja dodam więcej
czwartek, 2 lipca 2020, 11:05

Po co sprawna oczyszczalnia ścieków w Warszawie, skoro jest berlińska? Po co darmowe - obiecane przez Trzaskowskiego - darmowe żłobki w Warszawie, skoro Warszawiacy mogą.. płacić? Po co darmowe przejazdy dla uczniów w Warszawie - obiecane przez Trzaskowskiego - skoro można po prostu kłamać?

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 14:50

Po co inwestycje o ochronę srodowiska, skoro 8 mld można dać na bombelki, a że zaleje podkarpacie

say69mat
czwartek, 2 lipca 2020, 10:55

??? A kto będzie bronił B-wehrę przed B-wehrą???

Jabadabadu
piątek, 3 lipca 2020, 19:07

Wewnętrzna Armia Islamska. Już tam jest.

Johan
sobota, 4 lipca 2020, 16:37

jabadabadu -chyba też nie ! Wolą socjal..1200 euro na dorosłą osobę , +550 na dziecko do 18 roku chyba że studiuje do 35 roku jest taka pomoc ...plus kinder geltak (rodzinne) w wysokości 275 euro... dobrobyt umacnia więzi międzynarodowe ???

Jabadabadu
poniedziałek, 6 lipca 2020, 17:21

Masz rację, ale tylko częściowo. Ktoś musi na ten socjal zapracować, a Wewn3trzni jakoś nie garną się do tego. Co innego socjal dostac - to dobrze. Na socjal zapracować - to źle.

tam96
czwartek, 2 lipca 2020, 12:54

Kandydat?

Jasnowidz
czwartek, 2 lipca 2020, 01:47

Ten gość ma wiecej pojęcia o wojsku i chęci do aktywności ustawodawczej niźli Jędruś Notariusz.. A WOT powinien funkcjonować w armii *w czasie pokoju jako uzupełnienie jednostek WP działających w danym województwie w zamian za BOBIKÓW ochrona infrastruktury krytycznej/Straż Pożarną w Wojsku/Oddziały budowlane/remontowe rozwijające infrastrukturę techniczną w danym rejonie działań. A w czasie klęsk żywiołowych podlegli danemu Wojewodzie tworząc główny człon OC (wyposażeni w auta, ciężarówki, urządzenia i maszyny budowlane) A w razie W powinni pomóc wzmocnić ochronę ludności cywilnej tworząc schrony, punkty pomocy medycznej, zabezpieczenie w łączności rożnego rodzaju, a na koniec działań zaczepno obronnych asymetrycznych z zielonym ludzikami..

oświecony
czwartek, 2 lipca 2020, 13:18

Ten gość dużo mówi,ale jak widać po Warszawie niewiele robi,a inwestycje pokroju "paletowej strefy relaksu", są szczytem jego osiągnięć. Sorry ,zapomniałem o nowej wodzie gazowanej, którą uraczył miasta i wsie górnego biegu Wisły. O armii wie tyle, ile na dziś podpowiedzą mu doradcy.

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 14:52

Straszna rzecz, trzeba było zainwestować więcej w polin, a nie w oczyszczalnie. Rzad idzie w te pędy i ucina środki na ochronę srodowiska o 8 mld rocznie

Nie dziw się więcej, nie warto!
czwartek, 2 lipca 2020, 16:54

A może zamiast winić pisiorów pochwalisz czymś Trzaskuna?? Nie da się? No tak, bo nic nie zrobił. Dowal PISowi, śmiało, ale to nie zmieni faktu, że Trzaskowski po prostu jak każdy POwiec... kłamał, kłamie, i będzie kłamał.

lsdkfslkfjdskjfk
czwartek, 2 lipca 2020, 12:33

Wtedy WOT będzie dublował zadania służb cywilnych. Nam potrzeba więcej ludzi o wyszkoleniu wojskowym zdolnych do walki. Służb cywilnych mamy pod dostatkiem. OC można oprzeć się na cywilach, nie trzeba do tego WOT, chyba, że jako wsparcie.

Czytelnik
czwartek, 2 lipca 2020, 11:42

Jaki "gość"? Ten od obowiązkowej tęczy i rozbrajania Polski?

Ubawiony po pachy
czwartek, 2 lipca 2020, 11:15

"Ten gość" jeszcze żadnej własnej obietnicy NIE dotrzymał. Ten gość był ministrem cyfryzacji gdy PO obiecalo wszystkim polskim uczniom tablety. Jakim naiwniakiem trzeba być, by chwalić "tego gościa" po kolejnych obietnicach? Naprawdę świadomie pomijasz to, że "ten gość" notorycznie po prostacku kłamie, a złapany na kłamstwie jeszcze szerzej się uśmiecha, lub odwraca plecami? Pomijasz to, że obiecuje "złote góry" i "gruszki na wierzbie" ale ich nie dotrzymuje? Pomijasz świadomie, że zaraz po spuszczeniu ścieków do Wisły pojechał do Płocka po poparcie i twierdził że dba o obywateli? Pomijasz, że "dba o wszystkich Polaków" ale poszkodowanych w warszawskiej aferze reprywatyzacyjnej Polaków pozywa do sądów? Naprawde, to wszystko pomijasz chwaląc politycznego oszoloma, szkodnika i zwykłego kłamczucha, bo... ładnie obiecuje?

prorok
czwartek, 2 lipca 2020, 11:00

Ma takie pojęcie, że bardzo mu się przyda jak znowu zdefekuje Czajka do Wisły. Usługi wojska będzie miał za darmo w pakiecie. A wcześniej to oczywiście wprowadzi kamuflaż wz. 20 "Tęcza". Tak się składa że on kilka lat był ministrem w rządach PO i czym się wykazał każdy widzi.

PTG
czwartek, 2 lipca 2020, 00:38

Każdy lepszy niż PiS. Ładowanie pieniędzy w WOT i zmech jeżdżący na muzeum. Armia kapelanów i totalna rozwałka MW. Duda machający do F-35 i katastrofy MiGów. Kolejne stołki generalskie dla znajomych i malowanie T-72. A do tego Misiewicz, Macierewicz i opłacanie USA miliardami za rotacyjny pobyt 2 tys żołnierzy.

Jabadabadu
poniedziałek, 6 lipca 2020, 17:26

Na katastrofy MiG-ów ciężko zapracowała PO. To za ich rządów nastał taki schiesse w WZL w Bydgoszczy, że byle gów... iarz dorabiał puerścień do fotela katapultowego a inny gnój to zatwierdzał nawet nie czytając. Zresztą gdyby przeczytał to i tak by to niczego nie zmieniło, bo nie miał zielonego pojęcia o co chodzi.

dsfdsgfsdgdfsgfs
czwartek, 2 lipca 2020, 12:36

Powtarzasz zbitek niezwiązanych ze sobą hasełek, które gdzieś zasłyszałeś w mediach, albo na forach. W dodatku powtarzasz je wybiórczo. PIS to przede wszystkim kasa dla wojska, a to jest najważniejsze, reszta to tylko puste gadanie.

ech...
czwartek, 2 lipca 2020, 11:30

to i tak więcej niż "strzał w kostki"

Weź lekarstwa
czwartek, 2 lipca 2020, 11:18

Bzdura za bzdurą. Tylko ostatni głąb wymieni złych na jeszcze gorszych. Ale cóż. Czy normalni zagłosują na Trzaskowskiego? Na pewno nie. Za to Ty chcesz wyraźnie powrotu na dno.

Soldier
czwartek, 2 lipca 2020, 00:24

Co to za bełkot o służbach specjalnych , że nalezy je odpartyjnić, przywrócić im profesjonalizm i stabilność kadrową. W czasach PO poziom upartyjnienia służb i amatorka były na równym lub wyzszym niz obecnie poziomie. Jeśli pan Trzaskowski chce naprawde wzmocnić wojskowe służby specjlane to niech wywali z nich cywili i przywróci wojsko. Wystarczy właczyć te służby w struktury SIł Zbrojnych i sprawa załatwiona. Żołnierze przywróca profesjonalizm w kilka miesięcy.

dfgfhgfkilopoojh
czwartek, 2 lipca 2020, 12:38

Już tłumaczę, odpartyjnić i sprofesjonalizować, w języku platformy oznacza usunąć tych co są mianowani przez PIS, a wprowadzić swoich.

Artur
czwartek, 2 lipca 2020, 11:33

przede wszystkim oddzielić amatorów bez pojęcia, doświadczenia wojskowego od dzieciaków snujących legendy

Papa Pe
czwartek, 2 lipca 2020, 11:13

Soldier, Trzaskowski pokazał już na zdjęciu swoje zaplecze doradcze BBN. Wystarczy popatrzyć, kto tam stoi. Strach się bać. Wróci stare.

oPOrtunista
czwartek, 2 lipca 2020, 13:30

Smutna prawda niestety, też zauważyłem te twarze, które nie wróżą nic dobrego.

Klocek
czwartek, 2 lipca 2020, 00:05

Teraz w wojsku zamiast strzelnic będą strefy relaksu potem w moskwie berlinie Pekinie

ech...
czwartek, 2 lipca 2020, 11:31

Chwilunia nie tak szybko. Najpierw koszary zbuduje z palet. Tęczowe oczywiście

Antoni
środa, 1 lipca 2020, 23:15

Ten człowiek nie ma pojęcia o uprawnieniach prezydenta i marzy mu się rządzenie krajem. Mam nadzieje ze szef mon pokarze temu panu gdzie jego miejsce w systemie prawnym

ech...
czwartek, 2 lipca 2020, 11:34

Przed I turą się nadymali wszyscy aspiranci jakby w Polsce był system prezydencji. Prezydent w Polsce bez poparcia większości sejmowej ma wyłącznie mandat NEGATYWNY. Może co najwyżej wetować a i to odpowiednia większość jest w stanie odrzucić. Przy jego "szczęściu" i kompetencjach to go własna partia nawet wyśle w chaszcze.

Kaczor
czwartek, 2 lipca 2020, 00:45

5 lat DUDY to tala ruska SMUTA

Wawiak
czwartek, 2 lipca 2020, 16:52

Bzdura. To za PO Rosjanie mieli wejście na WAT. Jeden z doradców ma sprawę o nieatoryzowaną współpracę z rosyjskimi spec-służbami.

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 21:21

Nieautoryzowaną współpracę??? Ty wiesz co piszesz?

Wawiak
niedziela, 5 lipca 2020, 02:10

Gdyby jednak nie chciało ci się szukać: były szef SKW ma zarzuty dotyczące kontaktów z przedstawicielami FSB. Nazwisko już znajdź sam. Sprawa jest opisana w wielu miejscach, więc szybko znajdziesz o co chodzi.

Wawiak
piątek, 3 lipca 2020, 06:17

Nie chce mi się po raz nty pisać tego, co każdy w 15 sekund może znaleźć.

Swidniczaneczka
czwartek, 2 lipca 2020, 00:44

Antoni gratuluje odwagi Wychodzimy z cienia prezesa ? Hahahaha Daj nam te helikoptery

Kaczor
czwartek, 2 lipca 2020, 00:20

DUDA ma Patrz NA lewo KONSTYTUCJA

Wawiak
czwartek, 2 lipca 2020, 16:54

Wpierw ją przeczytaj. Może zrozumiesz czemu teksty o łamaniu są mocno naciągane. Opozycja bazuje na tym, że ludzie jej nie czytali, a nawet jeżeli, to jej nie rozumieją. Przepisy prawa to nie beletrystyka.

greg
czwartek, 2 lipca 2020, 00:05

Kolego na dobranoc polecam Konstytucję RP

Wawiak
czwartek, 2 lipca 2020, 16:58

Dobrze by było przeczytać - nie dali by sobie ludzie wciskać kitów o jej łamaniu. Może by też zrozumieli, że to bardziej pakt o nieagresji w wewnątrzpartyjnej wojnie w SLD niż konstytucja. Może warto by porównać z konstytucjami innych krajów, by wyrobić sobie zdanie o jej poziomie.

oświecony
czwartek, 2 lipca 2020, 13:33

Skończ z tymi banałami, może przypomnij, kto chciał zaraz po przegranej w wyborach kombinować przy TK i nie tylko...Nie ci sami, co mają dziś buzie wypchane frazesami.

ech...
czwartek, 2 lipca 2020, 11:37

Ja też. Zwłaszcza początek kto jest suwerenem i że ta jest prawem najwyższego rzędu. I tu Naród może sobie sam jako suweren wybrać prezydenta z poza listy czyjegoś wyboru i wbrew aktom niższym jakim jest tzw kodeks wyborczy.

Adam
środa, 1 lipca 2020, 23:22

Wstyd takie byki ortograficzne walić...

Janko
środa, 1 lipca 2020, 23:07

Ten gość nie ma pojęcia o czym mówi. Widać ze pisali mu wywiad ludzie których poziom wiedzy . zakończył się w 2015 r. Facet pisze ze uporządkowanie modernizacji i osadzenie jej na solidnych podstawach planistycznych, w oparciu o potrzeby operacyjne Sił Zbrojnych RP . Zapomina jednak ze większość pmt oparty jest na planach i potrzebach rzadu po-PSL.

Tadziu
czwartek, 2 lipca 2020, 00:27

Lepiej chyba niz,TVP Piszą te same BZDURY od 5 lat Pozdrawiam chłopaków

śmiech
środa, 1 lipca 2020, 23:01

Już widzę jego doradców gen. Koziej i gen. dUKACZEWSJI :-))

Wawiak
czwartek, 2 lipca 2020, 17:01

...a w tle gdzieś tam może być Czempiński. Wcale bym się nie zdziwił, w końcu kiedyś już wyszło, że miał swoje zasługi w powstaniu PO.

Jabadabadu
poniedziałek, 6 lipca 2020, 17:31

On przynajmniej sprawdził się w praktyce (Samum). Amerykanie docenili to umarzając po 10 mld USD od głowy. Postawić tę resztę doradców w takim towarzystwie to obraza dla niego. Gęś świni nie towarzysz (z Kongresówki).

Kot w butach
czwartek, 2 lipca 2020, 00:52

Duda PRZECIEŻ ms 45 swoich generałów I co? KICHA OBRONNA DALEJ?

Qwert
środa, 1 lipca 2020, 23:48

Boże uchowaj

Trep
środa, 1 lipca 2020, 21:34

Przede wszystkim zagonić tych nierobów z koszar do działania w razie powodzi/pandemii a nie 8 h spania w jednostce i do domu.

Bartek
czwartek, 2 lipca 2020, 09:53

W jednostkach "czekają na wojne" poza tym nic nie robią :)

realizm
środa, 1 lipca 2020, 21:25

Trzaskowski prezydentem katastrofa polskiej armii i polskiego systemu bezpieczeństwa. Facet obieca wszystko każdemu, a po wyborach i tak stolicą Polski będzie Berlin, my to wiemy i on to wie. Chciał delegalizować Marsz Niepodległości i nazywał jego uczestników "faszystami" - dziś już kocha narodowców. I tak w tysiącu spraw. Gość nawet nie pamięta czy był posłem i za czy głosował. Totalna "Czajka".

Karkoszka
piątek, 3 lipca 2020, 19:14

Sorry, ale w Czajce jest inaczej: do Czajki wpływa gówno i piana, a wypływa czysta woda. W tym przypadku jest odwrotnie.

Kki tyle
sobota, 4 lipca 2020, 16:44

Poskładaj to po Polsku , lub zmień laptop ?

Karkoszka
poniedziałek, 6 lipca 2020, 17:34

Po polsku pisze się z małej litery. Kończyłeś jakąś szkołę czy tylko partyjny dokształt? Dla odmiany: kształcenie i wykształcenie pisze się przez "sz" (z podstawówki).

KrzysiekS
środa, 1 lipca 2020, 21:07

Trzaskowski to opcja Europejska (czytaj Niemiecka). UE nie ma ochoty ani siły żeby nas obronić w razie czego przed Rosją. Jeżeli chodzi o stronę militarną (niestety czy dobrze jak kto woli) nie mamy wyboru. Mam nadzieję że tylko wykorzystamy tą dobrą chwilę (kłótni Niemiec z USA) ile się da dla dobra Polski.

czwartek, 2 lipca 2020, 12:41

Trzaskowski

wiarus
czwartek, 2 lipca 2020, 21:19

I wszystko śmierdzi.

polityka to rak
środa, 1 lipca 2020, 21:04

Wybór w drugiej turze to wybór pomiędzy rodzajami nowotworu. Ale trudno też nie zauważyć i na tym forum prawdziwy wysyp trolli z frakcji obecnej władzy, chyba nawet przewyższający zalew ich "kolegów z branży" ze wschodu pod tematami dotyczącymi Rosji. "Poziomem" wpisów chyba nawet przebijają tamtych. Cóż chyba miał rację śp. o. J.M.Bocheński dominikanin i filozof mówiąc o zrusyfikowanej mentalności współczesnych Polaków. Nie łudźcie się jedni i drudzy - nie jesteście lepsi od swoich przeciwników, a wasz manicheizm nie ma nic wspólnego ani z chrześcijaństwem, ani z żadnymi wartościami, ani z mądrością ani z europejskością...

sosh
czwartek, 2 lipca 2020, 07:50

Dokładnie tak samo to widzę - partie, to po prostu reprezentanci interesów różnych grup, opcji, państw. Obywatele mają zasilać budżet i pozornie mieć wybór.

King
środa, 1 lipca 2020, 23:42

A co to ta twoja "europejskość"? Takie modne i nowoczesne tęcze i te sprawy?

Adam
środa, 1 lipca 2020, 23:21

"Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego." Tak powiedział Winston Churchill, jeśli już bawimy się w cytaty. A ty jak rozumiem jesteś ten jedyny sprawiedliwy na "poziomie", który osądzi kto, czyim jest trollem?

polityka to rak
czwartek, 2 lipca 2020, 12:57

Czytając te same teksty przeklejane po kilka razy i prymitywizm przekazu, to chyba nie jest aż takie trudne? Faktem jest,że mamy kryzys demokracji i czas taniego populizmu nie tylko w Polsce. Skończy się jak zawsze gdy kończą się pieniądze.

LMed
środa, 1 lipca 2020, 23:17

No fakt bez polotu to oficialne trollowanie. Dlaczego?

Bartek
czwartek, 2 lipca 2020, 09:54

Chyba ludzie, którzy w dużej mierze interesują się wojskiem uważają się za prawdziwych Polaków, a cała reszta nie może mieć swojego zdania i się "nie zna".

LMed
czwartek, 2 lipca 2020, 18:00

Bartek pytania nie zrozumiałeś? Przypadek?

czwartek, 2 lipca 2020, 00:56

Kolego, ty jesteś z tych gorszych troli, "wtaroj sort"...

Box123
środa, 1 lipca 2020, 20:54

Proszę bardzo: żadnego sensownego przetargu w 8 lat; zmniejszenie ilości żołnierzy do 96tys, zabranie z pieniędzy monu na modernizację 10mld złotych, praktycznie brak rezerw magazynowych; reforma systemu dowodzenia wprowadzająca trzy ośrodki decyzyjne w razie wojny, rezygnacja ze wspólnych ćwiczeń ze stanami Zjednoczonymi w obawie, że nie spodoba się to Rosji (już po jej ataku na Ukrainę dodajmy) i minister obrony swiecacy sobie lampką w oczy i myślący, że to mikrofon. To tak na szybko, pierwsze z brzegu. Już nie mówiąc o tym, że wiarygodnosc Trzaskowskiego jest mniej wiecej taka sama jak całej tuskowej ekipy. Jak ktoś lubi być oszukiwany to jego prawo. Ja dziękuję za takie obietnice

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 14:57

Nic nie kupywali, a defilada to sprzet kupiony przez poprzedników, nowego ni hu hu, a minrlo już 5 lat

Ernst Junger
środa, 1 lipca 2020, 23:47

Mała poprawka. Zabranie 13 mld zł. Pozdrawiam

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 14:58

Obecni, bez kryzysu już zabrali już ponad 6, strach pomyśleć, co będzie, gdy przyjdzie kryzys

Etam, Dudek jest najlepszy
czwartek, 2 lipca 2020, 16:57

Nie przyjdzie póki PO nie zacznie rzadzic. Oni tak mają. Ilekroć gdzies dojdą do władzy, następnego dnia zaczyna się tam kryzys.

King
środa, 1 lipca 2020, 23:43

"żadnego sensownego przetargu w 8 lat;" No Przepraszam. A 100tys tablic Mendelejewa to nie poważny przetarg? To był zakup stulecia.

fsdafdsfdsgfdsg
czwartek, 2 lipca 2020, 13:02

Gwoli ścisłości był przetarg helikopterowy.

Ha ha ha
czwartek, 2 lipca 2020, 16:58

Panie, pytanie było o sensowny!

Mariusz
środa, 1 lipca 2020, 20:41

Będzie zwijanie armii jak za rządów PO .Porażka

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 14:58

Zawsze można żyć bajkami o 14 brygadach, a w pole wyjdzie nie 7, jak w 2015, a 6 brygad

Nudny juz jestes
czwartek, 2 lipca 2020, 16:59

Znowu przeklejasz swoje własne komentarze?

Dr.House
środa, 1 lipca 2020, 20:38

Jeśli on wygra wybory czy jest możliwość żeby generalicja blokowała jego zapędy związane z wojskiem ? Ktoś musi przygotować plan B w razie jakby wygrał wybory, żeby chłop nie miał nic do gadania.

Tomasz
środa, 1 lipca 2020, 20:10

Proponuję aby Pan Trzaskowski zrobił przegląd Czajki i kanalizacji w stolicy! Niech się trzyma z dala od WP!

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 14:59

A rząd zacznie inwestować w ochronę srodoeiska, ale 8 mld poszło na bombelki

Def24 popiera Trzaskowskiego?
czwartek, 2 lipca 2020, 11:21

Ale po co? Przecież już jest jedna w Berlinie!! Ha ha ha.

Bartek
czwartek, 2 lipca 2020, 09:54

Ta... W koło to samo - przez 8 ostatnich lat...

Vvv
środa, 1 lipca 2020, 22:50

Tylko Macierewicz!

codybancks
środa, 1 lipca 2020, 20:10

Takimi artykułami podważają reputacje Głowy Państwa !!! Co taki prezydent Wa-wy , który nie radzi sobie z kierowaniem 2 mln miastem , zrobiłby z Polską ?!?!?! Aż strach się bać !!! Co on może wiedzieć o Bezpieczeństwie Narodowym, jeżeli nie dawno, została przyjęta, nowa doktryna Bezpieczeństwa !!! Chodzi mu o współpracę z FSB ?!?!? I to chce zmienić na korzyść Rosji ???!!!! Niech zajmie się wywozem śmieci, ścieków i tym jak doprowadził Wa-wę do miana Wenecji Północy , nie licząc szamba Wschodu !!!

Karkoszka
piątek, 3 lipca 2020, 19:17

Jaka tam głowa (miasta). To raczej inna część ciała (może ręka, może noga, może coś jeszcze innego).

Antoni M
środa, 1 lipca 2020, 22:52

Widać ze piszesz z jakieś prowincji bo ta Wenecja spłynęła po 2h od oberwania chmury ale lepiej czytać paski w TVP info

Ale wiesz, że piszesz brednie, prawda?
czwartek, 2 lipca 2020, 11:23

Szkoda, że ty nie czytasz. Może byś coś wiedział o skali zalania bloków mieszkalnych na Saskiej Kępie w Warszawie. I skali ignorancji Trzaskowskiego we wszystkim czego dotknie.

Cogito ergo sum
czwartek, 2 lipca 2020, 09:22

Drogi Panie Antoni, już kilka razy w Warszawie tak miałem, że na wywóz gabarytów czekałem 4-5 tygodni. A one stały i czekały po domem, bo pojazd nie przyjechał. Dziękuję za takiego organizatora, który nie potrafi o miesięcy wymóc solidności od firmy, która wygrała przetarg.

Wawiak
czwartek, 2 lipca 2020, 05:44

No patrz, grawitacja zadziałała. Jeden taki "dziennikarz" pokazywał, że Spacerowej (schodzącej po skarpie) nie zalało. Normalnie cud :-/

Powiślak
czwartek, 2 lipca 2020, 01:41

Widać że nie jest nawet z Warszawy. Zalalo SasjazKeoe, a tu mówisz, że splynęło?? Co? Szambo z luksusowych mieszkań które wybiło z misek klozetowych. A, z resztą, czy to obeszło "pręzydęta" Warszawy? Skąd, on w tym czasie "z dystansu" popijał kawkę, pomiędzy wyborczymi spotkaniami.

King
środa, 1 lipca 2020, 23:44

Spłynęła ludziom na Powiślu prosto do domów. Więc chyba nie wiesz o czym piszesz.

Ciekawski
czwartek, 2 lipca 2020, 16:34

Ale gdzie jest wina Rafcia? Co powinien zrobić, żeby nie zalało Powiśla podczas takiej nawałnicy? Tylko obiektywnie proszę. Studzienki są czyszczone systematycznie, a więc udrożnione. Co proponujesz?

wiarus
czwartek, 2 lipca 2020, 21:36

Po pierwsze - nie tylko Powiśla. Po drugie - nie tylko tym razem. Przypomnij sobie afery "zalewowe" z Walzową - żadnych wniosków, planów, koncepcji /przecież to jej prawa ręka i już ją poklepywał/. Jak się rozwala MZK, to niemiecka firma zatrudnia narkomanów /i spadają autobusy/. Jak się rozwala MPO /też niemiecką firmą/, to deszczówka wybija kanalizacją. Jak się zbija palety, to "Skra" w ruinie. Niedługo zaczną się awarie z prądem /bo też rozwalono "EW" i tylko przeliczają kW na euro, bez żadnych remontów/. Kumasz kolego? Bo można tak bez końca, trzeba tylko umieć patrzeć na W-wę. Ten "polityk" to łupieżca; w stylu: co by tu jeszcze spieprzyć Panowie?

Joachim
środa, 1 lipca 2020, 19:38

Pytel z mocodawcami miałby miejscówkę w samym centrum stolicy.

Karkoszka
poniedziałek, 6 lipca 2020, 17:36

Proponuję na Rakowieckiej (najdłuższej).

Kaczor
środa, 1 lipca 2020, 19:02

Wystarczy rozwiązać INSPEKTORAT UZBROJENIA I mamy CUD

Gieniek
środa, 1 lipca 2020, 19:01

To zapedz tego generała KRZAKA dp roboty

LMed
środa, 1 lipca 2020, 18:51

Ciekawe jak reaguje na huk wybuchu?

Bobek
środa, 1 lipca 2020, 19:45

Schowa się w piwnicy albo pod stołem, tak jak radziła Pani Premier z jego opcji politycznej.

LMed
środa, 1 lipca 2020, 21:48

Ale może też panicznie boi się wybuchów.

Misiewicz
środa, 1 lipca 2020, 20:17

Ale to morawiecki skrył się w piwnicy, a tylko grzmiało...

King
środa, 1 lipca 2020, 23:44

Kiedy? Coś w gazecie Michnika o tym pisali i ty uwierzyłeś? Współczuję.

Michnik
czwartek, 2 lipca 2020, 14:19

A ty skąd wiesz, że tam pisali?

Czosnkowski?
środa, 1 lipca 2020, 18:49

I w s z y s t k o w Wojsku naprawię tak s p r a w n i e, i to nawet z... d y s t a n s u, jak naprawiłem w Warszawie kanalizację i spalarnię osadów. A szambo z Warszawy, rozwiozę po wszystkich jednostkach wojskowych, bo co WY możecie MI zrobić?? A jak znajdę głupich, żeby mnie wybrali, to dopiero WAM pokażę.

polityka to rak
środa, 1 lipca 2020, 20:50

W sumie w tym wszystkim najciekawsze jest to - zbudowaliście już własne "narodowe" farmy trolli [oczywiście z a państwowe pieniądze], czy korzystacie z infrastruktury i sprawdzonych kadr ze wschodu?

W sumie to piszesz bzdury
czwartek, 2 lipca 2020, 01:57

Po co się wysilasz, malutki klamczuszku? Czy myślisz, że jak kogoś oskarżysz, to coś w smrodzie wokół prawdomownosci Trzaskowskiego zmienisz? Może zmienisz jego kłamstwa że był /nie był posłem? Że głosował-nie głosował? Że nie potrafi nic zrobić w Warszawie? Że unika trudnych pytań? Że ucieka od odpowiedzialności za wszelkie awarie w Warszawie? Że kupił koreańskie tramwaje choć mówi o wspieraniu polskiego przemysłu? Że po prostu ordynarnie kłamie, i to wszystkim? Że był beznadziejnym ministrem cyfryzacji? Przypomnieć ci obietnicę rozdania wszystkim dzieciom tabletów? Rozdał? A może tę o doprowadzeniu do wszystkich domów w Polsce internetu? Doprowadził? A może Ci przypomnieć aferę ACTA? A może Ci przypomnieć farmę troli u Brejzów? I premie dla urzędników trollujacych przeciwników politycznych Brejzy? Prokuratura wciąż bada tę aferę? Co, też nie pamiętasz, jak... Trzaskowski? Może trollowaniem jest przypominanie rozwożenia odpadów z Warszawy po całej Polsce? To są fakty, to jest rzeczywistość tego kłamcy i obiecywacza! Ale ci przypomnę, że nawet swoim poplecznikom z ruchu LGBT obietnic nie dotrzymał. Łatwo to każdy sobie sprawdzi. Trzaskowski to najgorsze co może spotkać Polskę. I nie trzeba żadnych trolli by go ośmieszyc, sam to robi ilekroć się odezwie.

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 15:02

Dxiwne te zarzuty, zwłaszcza o tranwaj, gdy mon wydał 4 letnibudzet na zakupy w usa

polityka to rak
czwartek, 2 lipca 2020, 12:42

1) To nie jest odpowiedź na moje pytanie. 2) nie jestem wyborcą Trzaskowskiego, odnoszę się do masowości i prymitywizmu komentarzy zwolenników obecnej władzy. W przypominanie grzechów obecnej władzy i Prezydenta RP nie zamierzam wchodzić - robią to jego zwolennicy. Ale współczuję Wam wszystkim [i sobie bo żyję w tym kraju] postsowieckiego myślenia - "kto nie z nami ten wróg".

Misiewicz
środa, 1 lipca 2020, 20:18

Zadzwoń do Banasia

Ha ha ha
czwartek, 2 lipca 2020, 02:07

A co ma Banaś do pękniętej rury z szambem, której taśmą klejąca "Pan Awaria" nie dał rady naprawic? A może Banaś coś ma do kłamstw Trzaskowskiego o jego byciu posłem? A może coś ma do dziesiątek nie spełnionych obietnic Trzaskowskiego, jak np. 3, 4 i 5-tą linią Metra? A może ma coś do wprowadzenia przez Trzaskowskiego najwyższych podwyżek opłat za śmieci w Warszawie? A może ma coś wspólnego ze wspieraniem przez Trzaskowskiego ruchu LGBT i mordowania dzieci nienarodzonych w warszawskich szpitalach? A co Banas, na wspólnego z blokowaniem wypłat odszkodowań dla pokrzywdzonych podczas afery reprywatyzacyjnej ale realizacją sowitych wypłat dla "fałszywych kamienicznikow"? A może Banas coś na z blokowaniem przez Trzaskowskiego wypłaty pożyczek rządowych dla przedsiębiorców w Warszawie? Zapytaj może najpierw Trzaskowskiego, co?

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 15:03

I sxkoda, że nie wspominasz o oplacie marszakowskiej, ale po co, wszak winne samorzady

Hahaha
czwartek, 2 lipca 2020, 13:32

Co ma Banaś do pisu? Wszystko. To kwintesencja pisu!

ultraubawiony
środa, 1 lipca 2020, 18:42

"Potrzebny przegląd bezpieczeństwa narodowego".... zostanie przeprowadzony zgodnie z rekomendacjami Berlina i wskazanych przez nich ekspertów. Takie są dyspozycje.

Karkoszka
piątek, 3 lipca 2020, 19:20

W Berlinie już taki przegląd został wykonany. Będzie nowy Fall Weiss. Nicht war?

Jastrzębiec
środa, 1 lipca 2020, 22:44

Najważniejszy postulat to odsunięcie Trzaskowskiego od obronności, on zawsze wspiera rozwój Berlina jako centrum cywilizacji lewackiej, a nie Polski i Trójmorza.

PTG
czwartek, 2 lipca 2020, 00:31

Żadnego Trójmorza nie ma. Spytaj poza Polską, czy ktoś o tym w ogóle słyszał. To są rojenia Kaczyńskiego o jakimś tworze, gdzie on mógłby odgrywać jakąkolwiek rolę. Orban ma go za śmiesznego starca i sobie buduje z Putinem elektrownię atomową. Na południe od Polski nikogo nie obchodzi sprawa NS2.

lol
czwartek, 2 lipca 2020, 13:08

"Na południe od Polski nikogo nie obchodzi sprawa NS2." A dlaczego ma obchodzić? Przecież to południe Europy!

Mały POwski klamczuszek
środa, 1 lipca 2020, 18:32

Jest ktoś w Polsce aż tak naiwny, by uwierzyć temu człowiekowi?? Jego partia zredukowala liczbę żołnierzy do najniższego poziomu w historii RP (46 tys bagnetow) w stosunku do armii "urzędników" MON (ponad 50 tys)!! Ten "Pan Awaria" niczego nie rozwiazał ani w Krakowie (a deklarował się w t e d y jako.. Krakowianin), ani jako minister administracji (kompletna tragedia organizacyjna w okresie powodzi), ani w Warszawie (wtedy już jako rodowity Warszawiak), a lista jego porazek w administrowaniu Warszawą jest długa jak ramię sprawiedliwości). Poza tym, on nigdy nikomu żadnych obietnic skutecznie nie dotrzymał!! Nawet tym z ruchu LGBT!!

PTG
czwartek, 2 lipca 2020, 00:33

Przecież stan armii jest jaki był. WOT to nie wojsko.

ech...
czwartek, 2 lipca 2020, 11:39

No patrz a nawet w nazwie mają WOJSKA Obrony Terytorialnej :-). Was to chyba na Wilanowie hodują/klonują.

Ale z ciebie żartowniś
czwartek, 2 lipca 2020, 11:37

Przecież, nie odnosisz się do niczego z mojego komentarza! Po co w ogóle komentujesz jak nie masz NIC sensownego do powiedzenia? Kochasz tego "krakowianina", zwykłego jak widać kłamcę? Chyba bardzo lubisz by cię okłamywano? Lubisz wychodzić na ostatniego naiwnego? Lubisz słuchać kolejnych pustych obietnic, wiedząc z góry, że nigdy ich ten obiecujący nie spełni? Czy może nadal, jak dziecko wierzysz , że t e r a z zacznie je spełniać? Np. te o pozytywnych zmianach w wojsku? Bo spełni je "na pewno", bo co, bo spełnił może już swoje nawet proste obietnice w Warszawie?

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 15:05

To wojsko się zwiększyło, a w pole wyjdzie nie 7, a brygad. Cuda.

Kopernik też była kobieta.
środa, 1 lipca 2020, 19:58

Facet kłamie, a przyłapany na kłamstwie zmienia temat. Karierowicz, bez wizji rozwoju państwa, puste słowa i obietnice bez realizacji. Tylko do wyborów, po wyborach ma wszystko gdzieś. Czy wypełnił obietnice gdy został wybrany prezydentem Warszawy ? Nic po za LGBT.

Hahaha
środa, 1 lipca 2020, 20:21

Nie to co Macierewicz, Szumowski, Morawiecki, Sasin, Szydło...

ech...
czwartek, 2 lipca 2020, 11:42

Spoko. Prócz tego że kompetencje prezydenta są ograniczone to jeśli cudem ustawi swoich to będziesz miał w MON Nitrasa i Brejzę a Wojsko będzie oddawać saluty papudze wołającej "klonstytucja" udekorowanej przez Prezydenta tęczowym orderem orła czekoladowego.

Hahaha
czwartek, 2 lipca 2020, 13:21

Chyba ktoś tu ma szklaną kulę?

Czosnkowski kłamie
czwartek, 2 lipca 2020, 02:13

Hahaha? Jak oni będą kandydować na prezydenta to przyjdzie i na nich czas. Ale jak Sasin mówił, że Polacy dostaną 500+, 300+, to dostali. Jak Trzaskowski mówi, że zbuduje te 5tą linię Metra, gdy nie potrafi wciąż dokończyć 2-iej? To tylko zostaje nam "ha ha ha" z jego cieniutkich klamstewek "nie byłem posłem, byłem posłem, nie głosowałem, głosowałem" itd.

12345
środa, 1 lipca 2020, 17:59

To jest jakaś tragedia. I będzie znowu 500 audytów potem anulowanie wszystkich przetargów Pis-u. Pis i PO zachowują się jak dzieci w piaskownicy bijącymi się grabkami po głowie. Żałosne są te partie. My nie możemy się kłócić i anulować zakupów sprzętu potrzebnego na przedwczoraj tak jak F-35, Himars, Patriot. Znowu Polacy wybierają mniejsze zło. Boże miej w opiece Polskę !

Karkoszka
piątek, 3 lipca 2020, 19:22

Pora, żeby przyszedł gajowy i wypędził wszystkich z lasu. Dopóki las jeszcze istnieje.

ech...
czwartek, 2 lipca 2020, 11:43

A kasa z modernizacji zostanie przeniesiona na zakup palet, SZ RP zaś zajmą się "upłynnianiem" g...na ze stolicy.

greg
środa, 1 lipca 2020, 17:57

Mądrego człowieka warto posłuchać, na szczęście wszystkie programy zaczynając od f16 a kończąc na krabie nie były pilotowane przez obecnych nieudaczników, którzy rozbrajają naszą armię. Dobrze że chociaż tego nie spartaczyli bo już nie mogli.

Bobek
środa, 1 lipca 2020, 19:38

A gdzie ty masz mądrego? Chyba nie piszesz o Czosnkowskim, bo z mądrością to on ma tyle wspólnego co z kosmitami.

kj1981
środa, 1 lipca 2020, 21:47

Tylko że Trzaskowski w czasie swoich rządów w Warszawie nic nie zepsuł. A Duda w czasie swojej prezydentury? Szkoda nawet gadać...

dyskusja na poziomie przedszkola
czwartek, 2 lipca 2020, 17:18

Jaja sobie robisz?

merytorycznie
czwartek, 2 lipca 2020, 13:14

Proszę wymienić, co zepsuł PAD w czasie swojej prezydentury?

kj1981
czwartek, 2 lipca 2020, 20:45

Trójpodział władzy, obsadzanie stanowisk "swoimi" pod płaszczykiem reformy, naruszanie konstytucji RP, skłócenie Polski z większością państw UE, co wkrótce odbije się na nas wszystkich w postaci zmniejszonych dotacji unijnych i norweskich (ale uczciwie trzeba przyznać, że jednocześnie polepszył z USA, a właściwie z obecnym prezydentem USA), uparte brnięcie w węgiel (kilkadziesiąt tys. przedwczesnych śmierci Polaków rocznie), ustawa frankowa, obietnica 2% PKB na naukę i badania, program "Polska - mój dom", już o międzynarodowym blamażu w sprawie "polskich obozów śmierci" nie wspominając itd.

Jaki ty naiwny jesteś
czwartek, 2 lipca 2020, 11:40

Szkoda gadać o Trzaskunie. Matki straszą nim już niegrzeczne dzieci, mówiąc, że "przyjdzie Trzaskun i ci coś obieca"!! Ha ha ha

czwartek, 2 lipca 2020, 03:37

A szambo.?! A jak mu się trafi lepsza posadka w Brukseli to też żuci stołek prezydenta RP i pójdzie "wyzej". Jak to wygląda? Znudziło mu się rządzenie stolica to idzie dalej. Ha ha ha

Tu jest Polska
czwartek, 2 lipca 2020, 21:31

Tak dla uściślenia to rury przesyłowe do czajki były projektowane i zatwierdzane za L. Kaczyńskiego, a wybudowane za Walcowej.

kj1981
czwartek, 2 lipca 2020, 20:50

Konstytucja RP nie przewiduje sytuacji, w której prezydent może się zrzec pełnienia funkcji. Może jedynie przestać pełnić obowiązki, gdy nie jest w stanie tego robić ("Jeżeli Prezydent Rzeczypospolitej nie może przejściowo sprawować urzędu, zawiadamia o tym Marszałka Sejmu, który tymczasowo przejmuje obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej"). Więc przestań gadać od rzeczy. A co do kolektora ściekowego, to takie awarie zdarzają się na całym świecie. Dodać też warto, że było to na samym początku prezydentury Trzaskowskiego w moim mieście.

Powiślak
czwartek, 2 lipca 2020, 02:19

Coś zepsuł Duda? Nic. A Trzaskowski? Nie zslatwil za to niczego co obiecał. Jak można zepsuć, jak się nic nie robi? Za to można całe mnóstwo obiecać jak Trzaskowski p r z e d wyborami na Prezydenta Warszawy, i nic nie zrobić. Teraz znów obiecuje? Ha ha ha ha ha. Trzaskowski i dotrzymanie obietnic? BU HA HA HA.

ubawiony
piątek, 3 lipca 2020, 12:53

"Coś zepsuł Duda?" Tak. Państwo prawa [TK]. System sądowniczy [ustawy sądowe, SN]. Pozycję międzynarodową Polski [nowelizacja ustawy o IPN]. Wolności obywatelskie. [Ustawa o zgromadzeniach]. Apolityczność władzy [ustawa o Służbie Cywilnej].

kj1981
czwartek, 2 lipca 2020, 20:51

"Coś zepsuł Duda? Nic" - dawno nic mnie tak nie rozbawiło.

King
środa, 1 lipca 2020, 23:47

Nic nie zepsuł? Czajka, wywóz śmieci, zalewanie miasta, finansowanie antify - to ma być "nic nie zepsuł"? Wyłącz TVN, bo tam nic prawdziwego nie zobaczysz.

kj1981
czwartek, 2 lipca 2020, 21:02

TVN nie oglądam. Jeśli chodzi o zalewanie miasta, to jednak warto słuchać fachowców, a nie TVP (jak Ty) - rzecznik IMiGW powiedział, że był to "deszcz nawalny", niezwykle rzadko spotykany w Warszawie, a to znaczy, że przeciążyłby każdą infrastrukturę odpływową. Na terenie wspomnianej Czajki niedługo zostanie oddany do użytku duży zbiornik retencyjny, który pomoże w sytuacji wystąpienia takich zdarzeń atmosferycznych. Z wywozem śmieci był problem w całej Polsce, więc trudno tu mówić o jakiejś wyjątkowej winie akurat tego prezydenta - wygląda na to, że reforma (nota bene: niezwykle potrzebna) była po prostu słabo przygotowana, no chyba że założymy, że w każdej gminie w Polsce rządzą nieudacznicy, a to rząd jest super.

Lelum
środa, 1 lipca 2020, 17:54

Niech nas Bóg broni przed tym człowiekiem i jego ugrupowaniem. Wszystkie jego obietnice zostaną obrócone o 180 stopni. To taka klasyka w wydaniu jego i jego partii. Przypominam co się stało ze ściekami. Tak jak one i skutki po nich będzie wyglądała cała Polska.

Karkoszka
piątek, 3 lipca 2020, 19:23

Partia nic nie obiecała, partia słowa dotrzymała.

kj1981
środa, 1 lipca 2020, 21:49

Nawet nie wiesz, co mówisz. Awaria kolektora ścieków nie była ani winą jego decyzji, ani jego zaniedbań. Ale z partyjnej telewizji dla,ludzi ubogich intelektualnie się tego nie dowiesz.

Karkoszka
piątek, 3 lipca 2020, 19:24

Oczywiście, kolektor został dobrze zawaltzowany. Wystarczyło poczekać i nic nie robić. Miszcz po prostu.

Wawiak
czwartek, 2 lipca 2020, 13:35

Za to pokazała jego "decyzyjność" - najpierw próba ukrycia tematu, potem bezczynność. Może nie pamiętasz, ale to rząd dopiero zaczął coś robić. Z niedziałającą spalarnią też nic nie zrobił.

Mało wiesz, za mało by zabierać głos.
czwartek, 2 lipca 2020, 02:37

Doskonale wie co mówi. Nie była niby winą zaniedbań? Była!! Zaniedbania zgłaszał inżynier z oczyszczalni, to go kumpel Trzaskowskiego zwolnił. Były potwierdzone zaniedbania w tej spółce komunalnej i cały czas jest postępowanie prokuratorskie w tej sprawie! Ty figę wiesz. Awaria spalarni osadów nie naprawiona od prawie 2 lat, i żadnych działań w tej sprawie też Trzaskowski nie podjął. To SĄ oczywiste zaniedbania w miejskiej spółce podległej Trzaskowskiemu! Każdy normalny warszawiak to wie. On sam obiecał załatwienie tego jeszcze w zeszłym roku, co nie pamiętasz? A tu proszę, znowu szambo spuszczone do Wisły, a Trzaskowski jedzie po poparcie do zatrutego szambem i smrodem Włocławka, Płocka, Tczewa? Co za arogancja i bezczelność!!! Znowu kłamie i udaje, że nic się nie stało?? Mimo, że ścieki wbrew jego obietnicom, znowu popłyną aż do Gdańska? Jakiż musisz być zakłamany by tego nie widzieć? To nie żadna telewizja spuszcza szambo regularnie do Wisły, tylko za wiedzą Trzaskowskiego, miejska spółka jemu podlegająca. Spółka, która wbrew prawu, w zeszłym roku zrobiła to aż 19 razy. I za to jest kolejne postępowanie. Ale co ty możesz o tym wiedzieć? Bo z partyjnej antypolskiej telewizji dla klęczących "pseudo elyt" - zapatrzonych wiernopoddańczo w ich panów berlinsko-brukselskich - nigdy p r a w d y się nie dowiesz.

Hahaha
czwartek, 2 lipca 2020, 21:37

O jakiej spalarni piszesz? Tej na Targówku, na którą jest kolejny przetarg na rozbudowę, bo wygrali Chińczycy i nie chcą powtórki z a2? Trzaskowski nie rządzi 2 lat.

kj1981
czwartek, 2 lipca 2020, 21:12

Ja nie twierdzę, że Trzaskowski jest super hiper menedżerem i nie ma swoich grzechów, ale Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy, ile trwa proces budowy lub modernizacji infrastruktury. Samo uzyskanie pozwoleń, decyzji środowiskowych trwa miesiącami, do tego dolicz projektowanie, pozyskiwanie finansowania (pożyczki, dotacje itp.), w końcu sama budowa... Ale w TVP tego nie powiedzą, tam się p r a w d y nie dowiesz.

złośliwy
środa, 1 lipca 2020, 21:05

Mam nadzieję, że jesteś niewierzący...

Roman
środa, 1 lipca 2020, 17:46

Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Rodzina, być może bardziej niż geny kształtuje człowieka, jego postawy, zachowania, poglądy i wszystko co składa się na charakter i kręgosłup moralny. Poszerzając zatem horyzont wpływu krewnych na Rafała Trzaskowskiego, dodam jeszcze – mamusia Teresa była tajnym współpracownikiem SB ps. „Justyna”. Jej teściowa to Władysława Ferster - kapitan UB a teść, Aleksander Ferster to pałkownik LWP. Stryj Władysławy Ferster to Bolesław Drobner I Sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Krakowie. Przypuszczam, że w tej rodzinie na Wigilię śpiewano Kalinkę a o północy jak Stolicznej było coraz mniej to Podmoskiewskije wiecziera.

kj1981
środa, 1 lipca 2020, 21:50

A Kaczyńscy to willę dostali za dobre serce i walkę antykomunistyczną zapewne.

logik
czwartek, 2 lipca 2020, 17:24

Co ma do rzeczy willa rodzicow Kaczynskiego do rozumienia korzeni Trzaskowskiego?

Wawiak
czwartek, 2 lipca 2020, 13:37

Ile razy można te same kłamstwa powtarzać? Nie nudzi ci się to czasem?

kj1981
czwartek, 2 lipca 2020, 21:16

Kłamstwa? Mój dziadek walczył w powstaniu i stracił wszystko, miał problemy ze znalezieniem pracy. Dostał kąt w mieszkaniu współdzielonym z obcymi ludźmi. I mam uwierzyć, że Kaczyńscy w takich warunkach mogli mieć na wyłączność całą willę? Bajki dla naiwnych. Ale w jednym macie rację - pozwala to zrozumieć korzenie Kaczyńskich i ich dążenie do dzielenia Polaków.

oPOrtunista
piątek, 3 lipca 2020, 00:26

Nikt nie ma większych zasług na niwie dzielenia i POniżania Polaków, od Tuska i jego współtowarzyszy.

Boli, co?
czwartek, 2 lipca 2020, 02:41

Czy willa Kaczyńskich zmienia "komunistyczno-SBeckie" pochodzenie Trzaskowskiego? Nie! Więc nie wysilaj się. Widać, że Trzaskowski to komuch z dziada pradziada. Musi to bardzo cię boleć, że az tak się pienisz? A jak tam twoi rodzice, dziadkowie? Też "poszkodowani" anty-SBecką ustawą że az taki nienawistny jad ci się ulewa??

kj1981
czwartek, 2 lipca 2020, 21:18

Poszkodowani, ale przez komunistów. Ale co co taka osoba jak ty, ziejąca nienawiścią do ludzi o innych poglądach, może wiedzieć? Co za jad...

oświecony
piątek, 3 lipca 2020, 01:10

Stare słowa-wytrychy jednej i tej samej strony...jad, nienawiść, itd.Tyle,że prawda jest jedna,a przeszłość ma swój ciężar i realnie wpływa na teraźniejszość. Od ludzi , którzy "nauki" życiowe pobierali od dziadków z UB, pluli na tradycję i tożsamość narodu, nie ma sensu wymagać myślenia propaństwowego, propolskiego...tylko tyle i aż tyle.

wiarus
środa, 1 lipca 2020, 17:36

I będę "rządził" Polską i WP, jak wcześniej Warszawą? Armia silna wizjami? Mam nadzieję, że prędzej piekło zamarznie.

Nigdy więcej PO
czwartek, 2 lipca 2020, 11:44

Silna to będzie Antifa, już finansowana przez Trzaskowskiego. Mają swoją siedzibę 100m od komendy policji na Wilczej. Ale Policja nie może ich... znaleźć, mimo, że ich kamienica jest tuż obok. A administracyjnie jest w gestii... Trzaskowskiego.

BUBA
środa, 1 lipca 2020, 18:53

Dlatego trzeba isc na wybory zeby tacy niedoszli do wladzy.

Piotr ze Szwecji
środa, 1 lipca 2020, 17:35

Partia Aferałów planuje kłusowanie za okazjami widzę. W miejscu Trzaskowskiego, bym nie szastał z takimi wypowiedziami przed wczesnymi wyborami do Sejmu RP. Jak widać nie nachapał się dosyć na fusze prezydenta Warszawy. Nadal głodny i chciwy.

Roman
środa, 1 lipca 2020, 18:12

Trzaskowski to wróg Polski! To stypendysta Sorosa, pieszczoch zwariowanych globalistów chcących kota uczynić psem i na odwrót!

Romulus
czwartek, 2 lipca 2020, 21:45

I którego mentorem był Syriusz Wolski, kandydat pisu w niezapomnianym meczu 27-1... Trochę obiektywizmu.

Wtms
środa, 1 lipca 2020, 17:23

Przecież jego ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa jest człowiek, który dał się sfotografować w trakcie zabawy z pracownikami wywiadu Rosji.

Karkoszka
piątek, 3 lipca 2020, 19:27

No to masz odpowiedź kim jest jego szef.

Czaskowski
środa, 1 lipca 2020, 17:10

Obiecuję wszystko wszystkim. Głosujcie na mnie!

ubawiony
środa, 1 lipca 2020, 18:38

Cześć Andrzej.

Bobek
środa, 1 lipca 2020, 19:42

Rafał by pewnie chciał się nazywać Andrzej, ale do tego musiał by być mądrzejszy. Nie wystarczy gadać po francusku, to wcale nie świadczy o mądrości.

ubawiony
środa, 1 lipca 2020, 20:20

Cóż. Odpisałbym Ci, ale Pan Prezydent właśnie podpisał ustawę zaostrzającą kary za obrazę jego autorytetu, więc nie będę ryzykował. Zostawię Was samych w Waszym małym piekiełku.

logik
czwartek, 2 lipca 2020, 17:26

Wyjezdzasz?

oświecony
czwartek, 2 lipca 2020, 13:48

Tylko to nie za obecnego prezydenta ścigano dzieciaka za prowadzenie prześmiewczej wobec głowy państwa strony, czy ludzi na protestach, za nieprzychylne POwładzuni transparenty.

ubawiony
czwartek, 2 lipca 2020, 16:46

Dzisiaj ten dzieciak dostałby zgodnie z nowelizacją pewnie bezwzględną odsiadkę. Taka drobna różnica między minionymi rządami euronieudaczników a obecnymi neokomunistów.

oświecony
czwartek, 2 lipca 2020, 23:17

Taaak? Masz przykład takowej kary?Za to ja pamiętam pałowanie ludzi na Marszach Niepodległości i "prewencyjne" przesłuchiwania patriotów jadących do Warszawy 11.11. ,zamykanie ludzi za transparenty,etc. A jaka to władza przyjęła ustawę o ograniczeniu wolności zgromadzeń ,pamiętasz? Pamiętasz też może kto wysyłał służby na jedną z redakcji, PO tym jak wylało się szambo z aferą POdsłuchową?Pomyśl tylko co by było, gdyby podobne rzeczy działy się za władzy PiS... Nie bronię PiS-u i obecnego p. prezydenta,nie głosowałem też na obecną głowę państwa w I-ej turze. Wiem jednak czym jest PO i jakimi antywartościami się kieruje. Jeśli mam tylko taki wybór jak obecnie, to na pewno nie wybiorę człowieka PO, tym bardziej tak zakłamanego i skrzywionego ideologicznie jak p. Trzaskoski.

ubawiony
piątek, 3 lipca 2020, 12:56

Ustawa została przyjęta tydzień temu, to raczej trudno jeszcze o wyroki. Ale to raczej kwestia czasu. A co mnie obchodzi PO? Oceniam rządy tej władzy i tego Prezydenta RP. W mojej ocenie najsłabszego razem z Komorowskim po 89r.

oświecony
piątek, 3 lipca 2020, 15:04

Hmm, co Cię obchodzi PO? Po twoich wpisach , odnoszę wrażenie,że jednak omijasz wybiórczo ciemniejsze aspekty POwładzuni.

King
środa, 1 lipca 2020, 23:48

Tak, wracaj do oglądania TVN. "Wstajesz i łżesz" od samego rana.

ubawiony
czwartek, 2 lipca 2020, 12:45

TVN? Pijesz do tego jak się obecny Prezydent RP wystraszył debaty nie organizowanej przez jego partię... przepraszam przez media narodowe? Cóż...

oPOrtunista
czwartek, 2 lipca 2020, 23:22

Telewizja publiczna jest oczywiście stronnicza,ale odbieranie tego miana TVN, tyle,że względem drugiej opcji, jest co najmniej...zaskakujące?

ubawiony
piątek, 3 lipca 2020, 12:59

Różnica nie polega na wektorze politycznym mediów, tylko na fakcie, że kandydaci opozycji mieli odwagę pójść na prymitywną ustawkę pod Pana Dudę zrobioną przez TVP a Pan Prezydent nie miał odwag pójść na debatę organizowaną przez media nie powiązane z jego partią. Dla przypomnienia była ona organizowana przez grupę nadawców, nie tylko antypisowski TVN. Mówiłem o odwadze personalnej a nie instytucjach medialnych.

oPOrtunista
piątek, 3 lipca 2020, 16:32

Stronniczość wywołanego medium ( bo ono miało być gospodarzem debaty ) ma przecież oczywisty związek z decyzją prezydenta.Nie przeczę, to, co zrobiono w TVP trudno nazwać debatą, tyle,że była to pierwsza tura. Teraz sprawa jest zbyt jednoznaczna i decydująca. Prezydent Duda , jedyne na co mógłby liczyć w TVN, to stronniczy atak rozgrzanych POstronników, zwanych mylnie dziennikarzami. Trudno się dziwić, że nie chce iść do jaskini wygłodniałego lwa i łudzić się nadzieją,że ten potraktuje go gościnnie.

W punkt
środa, 1 lipca 2020, 18:15

100% racji.

mc.
środa, 1 lipca 2020, 17:01

Może trzeba te wypowiedź porównać z wcześniejszymi i wyciągnąć wnioski. W tej wypowiedzi jest mowa o włączeniu WOT w struktury wojska, we wcześniejszej mowa o liczebności wojska na poziomie 120 tys. żołnierzy, czyli de faktów mówimy o ZMNIEJSZENIU LICZEBNOSCI WOJSKA.

kj1981
środa, 1 lipca 2020, 21:53

Ludzie, zdecydujcie się w końcu. Z jednej strony narzekacie na zbyt słabe tempo modernizacji armii, a z drugiej chcecie powiększać jej stan osobowy, choć już teraz brakuje prawie na wszystko. Gdzie tu sens, gdzie logika?

Ja go popre jak tylko spełni dotychczasowe obietnice
czwartek, 2 lipca 2020, 02:48

Gdzie sens, logika, rozum i rozsądek w słuchaniu, a co jeszcze nie daj Bóg, w uwierzeniu w kolejne, seryjne "gruszki na wierzbie" Trzaskowskiego?? No chyba, że... polskie dzieci dostaną wreszcie, te obiecane przez PO (ministrem cyfryzacji był Trzaskowski) tablety, a do domów były minister cyfryzacji Trzaskowski doprowadzi wreszcie...internet. Bo obiecali że dadzą wszystkim uczniom, i doprowadzą do wszystkich domów. Panie Trzaskowski dam Panu "krzyżyk" w wyborach jak tylko Pan dotrzyma tych dwóch skromnych obietnic sprzed niemal... 15 lat

mc.
czwartek, 2 lipca 2020, 01:22

Czy Ty w ogóle wiesz o czym piszesz ? Mamy bardzo małą armię BEZ REZERW. Masz do wyboru przywrócić powszechny pobór do wojska (choćby na 6 miesięczne szkolenie) lub tworzyć armię zawodową ok. 140-150 tys + WOT ok. 50 tys. Armia Rosyjska to ok 800 tys + rezerwiści. nawet jeżeli tylko część ruszy na zachód to czym chcesz się bronić ??? Zwiększenie wydatków na obronność (2,5%) ma posłużyć właściwemu uzbrojeniu naszej armii. Nie potrzebujemy "armii do napaści", potrzebujemy zawodowych żołnierzy którzy będą w stanie zatrzymać "zielone ludziki".

kj1981
czwartek, 2 lipca 2020, 20:23

Skoro 2% PKB ledwo starczało na 100 tys. wojska (z wiecznym narzekaniem na zbyt słabe tempo modernizacji), to jak za 2,5% chcesz utrzymać 140 + 50 tys.? Wzrost polskiego PKB nie załatwia sprawy, bo wraz z nim rosną wynagrodzenia, które pochłaniają większość wydatków armii.

Witomir
środa, 1 lipca 2020, 16:59

No jasne. Wymieni generałów, "odmianuje" sędziów (Budka to od razu zapowiedział), dostanie wzmożoną "pomoc z zagranicy" z bratnich partii europejskich i amerykańskich. Dwuwładza, kryzys konstytucyjny, wcześniejsze wybory jak już będzie odpowiednio katastrofalnie. Ciekawe czy plan przewiduje coś na kształt przewrotu jakby jednak strona rządowa tak łatwo się nie zwinęła i opierała się przed wcześniejszymi wyborami?

ubawiony
środa, 1 lipca 2020, 18:43

Strona rządowa się zwinie sama w ciągu roku-dwóch ze względu na skutki kryzysu. Po wyborach już jest zapowiedziana nowelizacja budżetu. Prezydentura jest konieczna żeby zabezpieczyć się przed przywróceniem ładu prawnego w państwie, który oznaczałby zdecydowanie utratę posad, pieniędzy z "fundacji" powoływanych przez spółki skarbu państwa czy po prostu odpowiedzialność karną. Wybór jest prosty idziemy na zachód czy kontynuujemy dryf na wschód zaczęty w 2015r.

Witomir
czwartek, 2 lipca 2020, 09:22

Ja myślałem, że popierają Trzaskowskiego tylko ludzie nieświadomi co się będzie działo. Jak widać na twoim przykładzie istnieją jednak ludzie, którzy uważają, że jeżeli powrót do władzy wymaga zniszczenia kraju to trzeba "ten kraj" zniszczyć. I jeszcze ich to bawi, sądząc po twoim nicku.

ubawiony
czwartek, 2 lipca 2020, 16:52

Zwolennik populistycznej władzy pompującej jeszcze w czasach schyłkowej hossy stronę wydatkową budżetu i drukującej hurtowo pieniądze gdy zapowiadany od kilku lat kryzys przyszedł w niespodziewanie silnej formie oskarża innych o "niszczenie kraju"? Przykro mi, ale obecne rządy pogrobowców marksizmu będą musiały wypić piwo, które nawarzyły. I życzę zwycięstwa ich kandydatowi - tylko dlatego,że kiedy będą sami musieli ciąć rozbuchane wydatki socjalne to nie będą mogli zwalić winy na nikogo, "że im przeszkadzał"...

Bobek
środa, 1 lipca 2020, 19:43

Strony świata ci się pomyliły. Kolega Brukseli i Moskwy jest tylko jeden.

kj1981
środa, 1 lipca 2020, 21:54

Moskwy to Duda, bo tylko w interesie Moskwy jest takie dzielenie Polaków jakie nam zafundowała ta władza.

Wawiak
niedziela, 5 lipca 2020, 03:02

Sprawdź doradców ds bezpieczeństwa Trzaskowskiego, a potem przemyśl to pod kątem tego kto tu ciągnie do Moskwy.

myślenie nie równa się amnezji
piątek, 3 lipca 2020, 00:43

Czy to nie za czasów nierządu PO, minister od cygar nazywał Rosję wielką demokracją, a Putina równie wielkim demokratą?Czy nie za PO mieliśmy tzw. reset z Moskwą i umizgi,nawet na jednoznacznym przecież dla nas i naszych przodków polu historycznym? Ktoś tu pomylił adresatów swoich wyimaginowanych żalów.

myślenie nie równa się amnezji
piątek, 3 lipca 2020, 00:38

Ile można powtarzać te banały?Dzielenie Polaków, to domena POtowarzyszy, od dekad pełnych POgardy, nienawiści i szyderstwa wobec wszystkich, którzy nie podzielają ich poglądów. Takie pełne miłości określenia, jak dorzynanie watahy , wypatroszenie, szarańcza,etc. ,to tylko namiastka ichniej mowy "łączącej" Polaków.

Wawiak
czwartek, 2 lipca 2020, 13:44

Nie odwracaj kota ogonem. Polaków podzieliło PO, wcześniej UW, UD i KLD (szefostwo PO w dużej mierze wywodzi się z tych partii).

Patriota i Polak
czwartek, 2 lipca 2020, 11:48

Jak już się oddzieliłeś od Polaków i Polski, na rzecz Berlina i Moskwy to trudno. Ale pocieszę cię, Polacy wybaczają, więc możesz do grona Polaków wrócić.

kj1981
czwartek, 2 lipca 2020, 20:24

Dzięki ci, Dobry Panie, za tę łaskę...

Olo Kwasek
czwartek, 2 lipca 2020, 02:50

Ale to Tuska "swoim człowiekiem w Warszawie" nazywał Putin. Zapomniałes, czy tylko tak "z natury" lubisz się ośmieszać pisząc tak skrajne głupoty?

kj1981
czwartek, 2 lipca 2020, 20:26

Jakbyś był mądrzejszy, to byś znał starą metodę rządzenia, nazywaną "divide et impera". I kto tu się ośmiesza?

King
środa, 1 lipca 2020, 23:49

Dobrze że PO-KO nas łączy i jednoczy: "szarańcza" i "wypalanie żelazem" to przecież określenia przyjaźni i miłości.

ubawiony
środa, 1 lipca 2020, 20:22

Tak sobie porządkujesz swoją rzeczywistość? Wyłącznie pod kątem zgodności z Twoimi przeświadczeniami? Spróbowałeś kiedyś być uczciwym wobec siebie i spojrzałeś w lustro? Zgaduję że nie.

Roland the Headless
środa, 1 lipca 2020, 16:58

A jakie jest stanowisko szanownego kandydata w kwestii dostępu do broni dla przeciętnego obywatela ?

Po co pytać?
środa, 1 lipca 2020, 18:20

Najpierw broń dostanie LGBT. Potem... nikt więcej. Ha ha ha. W takich USA "demokraci" o poglądach Czaskowskiego usiłują obalić 2 Poprawkę do Konstytucji i zabrać obywatelom broń. A ty się pytasz o poglądy naszego "demokraty? Dodam tylko, że swoich obietnic jako prezydent Warszawy nie spełnił nawet wobec ruchu LGBT! O szeregu innych obietnic, niedotrzymanych zwykłym warszawiakom, przez litość dla tego tylko wspomnę. Żaden działacz PO, w historii RP, jeszcze nigdy żadnych obietnic nie dotrzymał.

Roman
środa, 1 lipca 2020, 18:00

Broń LGBT-Long Gun Biedronia Trzaskowskiego.

złośliwy
środa, 1 lipca 2020, 19:07

Zabawne, ale w Rosji przed referendum konstytucyjnym tamtejszy władca Kremla też się jawi jako obrońca narodu przed LGBT i Unią. Dziwna koincydencja...

Bobek
środa, 1 lipca 2020, 19:50

Przyjaciel Czaskowskiego i walczy z LGBTABCDE? To straszne!

złośliwy
środa, 1 lipca 2020, 20:23

Sądząc po zgodności poglądów to chyba raczej Wasz przyjaciel...

AM
środa, 1 lipca 2020, 16:55

Niech się zajmie najpierw przeglądem burzówek w Warszawie.

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 15:12

Po co, wszak bardzo dobrze działa. W godzinę ulice byly przejzdne

Dobre
czwartek, 2 lipca 2020, 02:52

Ale mu taśmy klejącej zabraknie. A on bez taśmy nic nie umie. Nawet dobrego "kitu" nie wstawi! Co i raz coś ordynarnie i głupio skłamie. Ha ha ha.

Jan
środa, 1 lipca 2020, 16:48

No widać tam u Pana Trzaskowskiego całe grono ekspertów od budowania armii służb specjalnych i obronności państwa z kandydatem na czele.

jancenty
środa, 1 lipca 2020, 16:38

Kto to ma robić ci co za PO rozbrajali armię i likwidowali zbrojeniówkę ? Ten człowiek to KPINA dla logiki i uczciwości.

czwartek, 2 lipca 2020, 15:14

Pgz za po, 370 mln zysku i 75% zamowien z wojska. Obecnie, po 4 latach nawet na plus nie wyszła, a do kraju kieruje się 35% zamówień

złośliwa
środa, 1 lipca 2020, 18:47

Na szczęście ich następcy uzbroili armię kupując dziesiątki śmigłowców, setki czołgów, nowe okręty podwodne i fregaty. Co nie? Na temat kpin z logiki i uczciwości - to chyba o tym, że za poprzedników uzbrojenie kupowano w przetargach a obecnie jednoosobowo politycy kupują na podst. "pilnej potrzeby operacyjnej". Zastanówmy się, która procedura jest bardziej korupcjogenna?

Wawiak
czwartek, 2 lipca 2020, 13:50

To kto rozbroił wschód Polski? Kto ma bronić mieszkających tam Polaków, którzy płacą podatkinmiędy innymi na polską armię???? Może wysiedlisz ich profilaktycznie za Wisłę? Dopiero po 2015 zaczęto odbudowywać jakikolwiek potencjał obronny tamtego rejonu Polski. Armia ma bronić LUDZI, a nie tylko terytorium.

złośliwa
czwartek, 2 lipca 2020, 16:56

Pisząc o "rozbrajaniu wschodu Polski" po prostu przyznajesz, że nie masz najmniejszego pojęcia o współczesnej wojnie. Nie. Niczego nie zaczęto odbudowywać. Więcej zniszczono zastępując fachowców wiernymi miernotami.

Wawiak
piątek, 3 lipca 2020, 06:19

Powiedz to ludziom mieszkającym na wschód od Wisły.

złośliwa
piątek, 3 lipca 2020, 13:03

Powiedzieć im, że ze względu na ignorancję rządzących przegrywamy wojnę zanim ją zaczęliśmy? Nie ma problemu. Dla przypomnienia - już taką "obronę" ćwiczyliśmy w 1939r. Wtedy też mieliśmy nie oddać żadnego guzika. Jak to było? Polak przed i po szkodzie głupi?

Wawiak
piątek, 3 lipca 2020, 15:33

To może od razu ustaw obronę na Odrze? Znasz takie powiedzenie "si vis pacem para bellum? Powiedz ludziom, którzy płacą podatki, że armia, na którą łożą nie będzie ich bronić.

Kpisz?
czwartek, 2 lipca 2020, 02:58

Przypomnę Ci w 2006 PO obiecało rozdać wszystkim polskim uczniom tablety, oraz doprowadzić internet do każdego domu. Rządzili aż do 2015, a ministrem cyfryzacji był nie kto inny tylko nasz Rafałek Trzaskowski. Obietnice złożyli w 2006, który mamy rok? Ile tabletów rozdal Trzaskowski dzieciom? O kpiny z logiki i uczciwości pytasz? UCZCIWOŚĆ W PO?? Jako prezydent Warszawy miła zapewnić darmowe żłobki i darmowe przejazdy dla uczniów w Warszawie. Nie ma ani darmowych zlobkowxani przejazdów. O co było pytanie ? O logikę i uczciwość?

Zdziwiony
czwartek, 2 lipca 2020, 15:15

Wsrszawski rstusz ma inne zdanie, ale tvp tego nie powie

złośliwa
czwartek, 2 lipca 2020, 12:50

Rozumiem, że te tablety i żłobki mają jakiś związek z dyskusją o "rozbrajaniu armii"? A te "darmowe przejazdy" jakoś mają się do decyzji o zakupach sprzętu bez jasnych kryteriów przez polityków partii rządzącej i omijaniu ustawy o zamówieniach publicznych?

Wawiak
poniedziałek, 6 lipca 2020, 03:45

Mają znaczenie np. w ocenie wiarygodności wypowiedzi kandydata.

jancenty
środa, 1 lipca 2020, 16:38

Kto to ma robić ci co za PO rozbrajali armię i likwidowali zbrojeniówkę ? Ten człowiek to KPINA dla logiki i uczciwości.

Gwarek
środa, 1 lipca 2020, 16:38

Mam pytanie : a eksperci skąd będą zza zachodniej granicy czy zza wschodniej ?

Rafi333
środa, 1 lipca 2020, 17:59

Macierewicz i Misiewicz już byli, napsuli ile się dało.

ja
środa, 1 lipca 2020, 17:20

eksperci od obronności ze sztabu Trzaskowskiego wsławili się libacjami w Moskwie z członkami FSB

ubawiony
środa, 1 lipca 2020, 18:49

Młodociani eksperci drugiej strony wsławili się najazdem na siedzibę kontrwywiadu NATO... Jak się nazywali Ci eksperci? Misiewicz, Janniger?

Wawiak
czwartek, 2 lipca 2020, 13:52

Ty mie wiesz o czym piszesz. Przecież to nie miało ŻADNEJ certyfikacj NATOwskiej! Przestań manipulować.

Ha ha ha
czwartek, 2 lipca 2020, 03:01

Ta komórka NIE była żadnym obiektem NATO. Była naszym organem, nic nie robiącym nigdy dla NATO. Po "najeździe" zaś wywieziono z rzekomej "siedziby kontrwywiadu" (ha ha ha) setki pustych butelek po wodce. Zapomniałes celowo, czy tylko tak się ośmieszasz bo to lubisz?

ubawiony
czwartek, 2 lipca 2020, 12:52

Tak, tak. I wydrukowane zdjęcia z godłami instytucji z Rosji, co miało być "dowodem" na szpiegowanie... Nic dziwnego, że tamten minister szybko wyleciał ze stołka, najprawdopodobniej po naciskach zza oceanu [patrz zmiany ceny Patriotów]...

Kwerenda
środa, 1 lipca 2020, 17:15

BND + GRU + FSB

Obiektywny
środa, 1 lipca 2020, 16:37

Takie banialuki wciskaj swoim dzieciom może uwierza przez 8 lat rządów PO prawie rozbroiliscie armię o zakupach nie wspomnę aut

LOL
środa, 1 lipca 2020, 18:59

Leopardy, dodatkowe Rosomaki, NDR, Kraby, dodatkowe Spajki, Jelcze, Mastera, finansowanie ZSSW, Raka, Poprada... coś im na opak wychodziło to rozbrajanie.

Wawiak
czwartek, 2 lipca 2020, 13:54

To może przypomnij sobie jak to było z zakupami Leopardów - i na jakich warunkach. Posłuchaj co mówił o tym Szeremietiew - człowiek którego nie udało się wrobić Komorowskiemu.

Ty tak na trzeźwo??
czwartek, 2 lipca 2020, 03:16

"Lots of love"? Chory jesteś? Do kogo z tą miłością? Stan wojska osiągnął najniższy w historii stan ok 96 tys. z czego tylko ok 46 tys było w jednostkach, a reszta to byli urzędnicy! Jakie rozbrajanie pytasz? Zlikwidowane jednostki uważasz za rozwój? Finansowanie? Gdy Klich co r o k u zwracał do budżetu miliardy? Kto podpisał kontrakty na Raka? PIS w 2016, to samo Poprad i Pilica. Leopardy położyły nasz przemysł czołgowy, prawdziwy sukces czy raczej sabotaż? Zakup podwozia Kraba to celowe wyprowadzenie ogromnej kasy do Korei, a nasze podwozie położył dyrektor wstawiony do Bumaru przez.. PO!! Sukces czy sabotaż? Finansowanie ZSSW? 80 mln HSW dostała już za czasów PiS! Mastery kupione w najgorszej, półsprawnej wersji, do dziś nie funkcjonujące jak powinna. NDR z najgorszym radarem jako można bo kupić! Dodatkowe Spike są bez znaczenia gdy nie dokupiono ani jednego CLU. "Dodatkowe" Rosomaki? Przecież do dziś nawet podstawowy kontrakt nie jest zrealizowany!! Sukcesy więc czy sabotaż? Doucz się - potem pisz!! Bo wszystko co wyszło gruuubo na opak.

tak tak
środa, 1 lipca 2020, 22:36

Może przypomnij ile tych popradów, raków, masterów i krabów wtedy zakupiono. Albo ić stont.

Jabadabadu
poniedziałek, 6 lipca 2020, 17:45

Drogi Tak Tak. Wszystko co napisał ten, którego komentujesz, to prawda. Był bardzo łagodny w swojej wyliczance, bo gdzie indziej za przedstawione przez niego działania jest sznur lub komora gazowa - za zdradę.

Jabadabadu
poniedziałek, 6 lipca 2020, 17:45

Drogi Tak Tak. Wszystko co napisał ten, którego komentujesz, to prawda. Był bardzo łagodny w swojej wyliczance, bo gdzie indziej za przedstawione przez niego działania jest sznur lub komora gazowa - za zdradę.

Czytelnik
środa, 1 lipca 2020, 16:37

Oczywiście, wiceprzewodniczący PO zrobi wszystko to co obieca. Już się wykazał jak dotrzymuje słowa.

GDN
środa, 1 lipca 2020, 16:32

mam nadzieje że Duda wgniecie tego człowieka w ziemię swoim wynikiem wyborczym już wkrótce.

Tylko Duda
czwartek, 2 lipca 2020, 11:53

Na 1000%, jakim trzeba być naiwnym, by nie pamiętać, że Trzaskowski żadnych obietnic nie spełnia, nawet z własnych służbowych obowiązków w Warszawie się nie wywiązuje. Kto przy zdrowych zmysłach popiera zwykłego kłamczucha?

kj1981
środa, 1 lipca 2020, 22:45

A ja mam nadzieję, że Polacy nie dopuszczą do ponownego wyboru na prezydenta tego szkodnika.

Wawiak
czwartek, 2 lipca 2020, 13:56

Szkodzi jedynie interesom kumplinTrzaskowskiego - a to jest z kolei w polskim interesie.

lolek
środa, 1 lipca 2020, 18:02

Obyś się nie mylił. Mam jednak wątpliwości po ostatnim głosowaniu. Ten człowiek którego naukę sfinansował Soros otrzymał dużo głosów, sporo za dużo. Popatrz też na wybory w Warszawie. 40tysięcy ludzi przymusowo usunięto z mieszkań przez przedstawicieli wiadomej partii, a i tak zagłosowano na Trzaskowskiego. W wyborach prezydenckich będzie podobnie.

ubawiony
piątek, 3 lipca 2020, 13:05

Sprawdź sobie kto z obecnego rządu jest również powiązany z tą "fundacją Sorosa" - pośmiejemy się razem. Podpowiem - masz nieaktualne wytyczne, bo temat tej fundacji został równie szybko uciszony jak się pojawił. ;-)

oPOrtunista
piątek, 3 lipca 2020, 00:19

To jest niestety bardzo symptomatyczne dla wyborców PO...ta umiejętność nie wyciągania wniosków. Chciałoby się powiedzieć, "i tylko stolicy mi żal".Ale czy tylko na stolicy się skończy?

Genau
środa, 1 lipca 2020, 16:41

Po 12 lipca będziemy wiedzieć.

Tweets Defence24