Reklama

Technologie

Radiostacje Rohde & Schwarz wesprą polską kontrolę ruchu powietrznego

stanowisko kontroli ruchu powietrznego PAŻP
Autor. PAŻP

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zawarła z firmą Rohde & Schwarz Austria umowę dotyczącą 150 zestawów radiostacji VHF/UHF wraz z instalacją, szkoleniem i diagnostyką. Będą one wykorzystywane w kontroli ruchu lotniczego.

Reklama

Kryzys ukraiński - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Dokumenty podpisano oficjalnie 17 stycznia 2022 roku, jednak dopiero obecnie została ona upubliczniona. Przedmiotem zamówienia jest 150 zestawów nadawczo-odbiorczych (Main/Standby) zakresu VHF i UHF wraz ze sprzęgaczami i szafami montażowymi oraz aparaturą diagnostyczno-pomiarową.  

Czytaj też

Zakres umowy obejmuje zaprojektowanie szaf urządzeń radiokomunikacyjnych, dostawę zestawów nadawczo-odbiorczych i radiostacji zapasowych, montaż i uruchomienie wszystkich dostarczonych urządzeń, wykonanie testów FAT/SAT oraz przeszkolenie pracowników PAŻP w zakresie budowy, obsługi, eksploatacji oraz konserwacji i konfiguracji wszystkich dostarczonych urządzeń.

Reklama

W ramach realizacji umowy dostarczone zestawy nadawczo-odbiorcze zostaną zintegrowane z posiadanym przez PAŻP systemem monitoringu. Oznacza to pełną integrację nowych radiostacji do systemu zarządzania i kontroli ruchu lotniczego w przestrzeni za którą odpowiada Polska.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (2)

  1. Olender

    Ja bym zastanowił się nad tym zakupem patrząc na politykę Niemiec względem Ukrainy, bo tak naprawdę w przyszłości możemy mieć problemy z serwisem niemieckim gdy Polska będzie w takiej sytuacji jak Ukraina... abstrahuje od jakości sprzętu ale krajowych producentów też mamy

  2. Fircyk

    Państwo pis w całej okazałości. Mamy 5 producentów w kraju, których wyroby idą na export a kupuje się za granicą.

Reklama