Technologie

Poprawiamy optykę [WIDEO]

Poprawiamy Optykę
Poprawiamy Optykę
Autor. Defence24

Optyka dyfrakcyjna to jedna z dziedzin technologii, nad którymi prowadzone są prace w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej. „Mamy opracowaną technologię od projektu struktury po wykonanie samego modelu. Badamy, czy nasza struktura zgadza się z naszym projektem, a następnie możemy ich zrobić nawet do kilkudziesięciu egzemplarzy miesięcznie. Ich naniesienie powoduje zwiększenie możliwości szkieł optycznych” - mówi dr inż. Jarosław Suszek z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Artykuł sponsorowany. Partnerem materiału jest Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej.

Komentarze (3)

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.
  1. user_1050711

    Czytam dalej, nie już nie to tutaj :) i widzę, że osiągnięcia zespołu PW idą jednak znacznie dalej, niż zakreślił to artykuł: ...budowa interfejsu optycznego układów fotoniki scalonej, wymagającego efektywnego mechanizmu sprzężenia pomiędzy jednomodowymi włóknami optycznymi a falowodami paskowymi półprzewodnikowego układu fotoniki scalonej... :)

  2. user_1050711

    Kkilkadziesiąt sztuk miesięcznie... Czyli że będzie to jeszcze bardzo drogo i nie żadna produkcja przemysłowa. W porównaniu do dalekowschodnich wytwórni, od dawna stosujących tę technikę choćby w cywilnej fotograii. Europo, Europo... stajesz się zad***piem działalności przemysłowej.

  3. Dr. Pavl Kopetzky

    Wojna to fizyka. Fizyka jak wojna. Życie