Reklama

Siły zbrojne

Szkolenie kompanii wsparcia w OSPWL Dęba

Fot. mł.chor. Piotr Prysak, OSPWL - Dęba
Fot. mł.chor. Piotr Prysak, OSPWL - Dęba

Z wykorzystaniem 120 mm moździerzy samobieżnych „RAK” żołnierze kompanii wsparcia dywizjonu zabezpieczenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia odbyli szkolenie w dniach od 25 – 29.09.2017 r. w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – DĘBA. Uczestnicy realizowali zajęcia taktyczne na temat: „Prowadzenie działań bojowych przez kompanijny moduł ogniowy (KMO) „RAK” w ramach wsparcia ogniowego batalionu”.

W pierwszym dniu szkolenia, pod nadzorem instruktorów z Huty Stalowa Wola oraz WB Group, w ramach doskonalenia odbyły się zajęcia z technicznego przygotowania moździerzy do strzelania. Jak informuje kompania wsparcia, żołnierze odbyli również szkolenie w zakresie użytkowania zmodernizowanej amunicji przeznaczonej do 120 mm moździerza "RAK".

Przez kolejne dwa dni kompania wsparcia realizowała działania bojowe, podczas których cały moduł ogniowy odbył strzelanie amunicją bojową. Szkolenie zakończyło się obsługą sprzętu oraz egzaminem. Kompania wsparcia za działania bojowe i wykonywanie zadań ogniowych, w tym za czas reakcji ogniowej i celność ognia, została oceniona bardzo wysoko. Po zakończeniu zajęć "wsparciuchy" otrzymali certyfikaty uprawniające ich do wykonywania zadań w KMO "RAK".

Reklama

Komentarze (2)

 1. pilot

  zdjecie robi wrazenie rozmachem , skalą cwiczen i najnowszym sprzetem i teraz mozemy czuc sie bezpiecznie plus zaden nam nie straszny wróg

  1. Olek

   A mnie się podoba ze się szkolą, tylko wolalbym żeby opis dotyczył strzelania "czymś" jak Bonus, Strix czy Volcano!

 2. Fgv

  Ciekawe czy cwiczyli tylko na he? Ten sprzęt jest idealny dla amunicji specjalnej.

Reklama