Strzelanina w pobliżu Pentagonu

3 sierpnia 2021, 17:07
Pentagon
Fot. Senior Airman Perry Aston/USAF.
Reklama

Waszyngtoński Pentagon, siedziba ministerstwa obrony USA, został zamknięty po tym, gdy na przystanku autobusowym przed gmachem doszło do strzelaniny - podał we wtorek rzecznik ministerstwa.

Według mediów, na miejscu słychać było kilkanaście strzałów. Lokalny portal Arlington Now przekazał, że co najmniej trzy osoby zostały ranne, w tym jeden policjant. Straż pożarna hrabstwa Arlington poinformowała, że do szpitala przewieziono kilku pacjentów.

Policja poszukuje jednego z podejrzanych.

W odpowiedzi na "działania policji" Pentagon został postawiony w stan lockdownu, zaś pociągi metra tymczasowo omijają stację Pentagon.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Reklama
gnago
czwartek, 9 września 2021, 16:50

Zgroza, ochrona Pentagonu i wojskowi tam pracujący mogliby zasypać napastników czapkami ewentualnie górą posiadanej broni krótkiej czy ręcznie rzucanymi magazynkami. Ot procedury

amerykanista
poniedziałek, 23 sierpnia 2021, 11:17

wielka dzielna demokratyczna ameryka poradzi sobie i z tym problemem !! nie mam co do tego żadnej wątpliwośći!! posiadają wyśmenite elity, które poradzą sobie z problemem przestępczości w usa!! to wielki kolos na aluminiowych nogach!! chwałą że mamy takich sojuszników !! vivat Kościuszko!!

jak najdalej od Polski
poniedziałek, 23 sierpnia 2021, 02:35

Waszyngton, pomimo rzekomego bycia stolicą administracyjną pełną umysłowej elity, nie jest wolny od wojny gangów narkotykowych, która trwa od lat, a nasiliła się po wypuszczeniu prez Trumpa czarnych kryminalistów w ramach amnestii w 2020. Próbował w ten sposób kupować głosy mniejszości. W stanach od postrzałów ginie więcej ludzi co roku niż w Afganistanie. Same Chicago to 5000 ciał rocznie. Oczywiście na wojnę za granicą znalazły się 2 biliony dolarów podatnika, a na narkotyzowaniu amerykanów służby zarabiają krocie pod stołem.

gnago
czwartek, 12 sierpnia 2021, 18:09

No cóż agenci konkurujących służb jankeskich, Zdarza się . Gangi i mafia posługują się własnymi albo kradzionymi gablotami

kwestia czasu
czwartek, 5 sierpnia 2021, 16:40

Ten kraj upada, Chiny górą!

Wawiak
sobota, 7 sierpnia 2021, 04:35

Cieszy cię to? \us ani mi brat, ani swat, ale może się okazać, że świat z dominacją US będziemy jeszcze wspominać z rozrzewnieniem, jako złote czasy.

gnago
czwartek, 12 sierpnia 2021, 20:38

syndrom sztokholmski

aha
wtorek, 10 sierpnia 2021, 21:12

Może ty będziesz wspominał dziesięciolecia upokorzeń, bezrobocia, wymuszonej emigracji, kulturowego upadku i promocji obcej degeneracji w Polsce pozytywnie, bo na pewno nie ja.

Sojusznik
wtorek, 3 sierpnia 2021, 21:35

Zdrowy, funkcjonujący kraj, superpotęga nawet. Warty zaufania. Nie ma problemów. Obywatele wzorowi, służby bezpieczeństwa panują nad sytuacją

Tweets Defence24