Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Środa z Defence24.pl: Wywiad z prezesem WB Electronics; Prezydencka koncepcja zarządzania polityką zagraniczną i obronną; Zmiany w Komendzie Stołecznej Policji; Mołdawia wciąż bez ministra obrony

Podpisanie Listu Intencyjnego, w obecności PAD i Króla Norwegii, pomiędzy PGZ S.A. a Kongsberg Defence&Aerospace AS. Fot. Kancelaria Prezydenta/Twitter
Podpisanie Listu Intencyjnego, w obecności PAD i Króla Norwegii, pomiędzy PGZ S.A. a Kongsberg Defence&Aerospace AS. Fot. Kancelaria Prezydenta/Twitter

Środowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa. 

Maciej Miłosz, Dziennik Gazeta Prawna, „Z niewielką pomocą państwa”: „Pewną zmianą jest to, że administracja zaczęła dostrzegać prywatny przemysł zbrojeniowy. Minister Macierewicz mówił, że przemysł prywatny ma się dobrze i my się z tym zgadzamy”- powiedział w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Piotr Wojciechowski, prezes WB Electronics.


Jędrzej Bielecki, Rzeczpospolita, „Francuska droga prezydenta Dudy”: Według Jędrzeja Bieleckiego, prezydent Andrzej Duda chciałby zmian w kwestiach prowadzenia polskiej polityki zagranicznej i obronnej. „Andrzej Duda chciałby (…) zbudować jeden ośrodek prowadzenia polityki zagranicznej i obronnej. Temu miałoby służyć najpierw podporzadkowanie MSZ i MON Pałacowi Prezydenckiemu, a następnie zainicjowanie reformy konstytucyjnej, która na stałe poszerzy kompetencje głowy państwa w obu obszarach”.


Gazeta Polska Codziennie Dodatek Mazowiecki, „Były odwołania są nominacje”: Z informacji Komendy Stołecznej Policji wynika, że funkcję p.o. pierwszego zastępcy komendanta stołecznego policji zaczął pełnić nadkom. Tomasz Szymański. Ma on odpowiadać za pion prewencji. „Tomasz Szymański wielokrotnie koordynował i odpowiadał za prawidłowy przebieg wielu imprez masowych i najważniejszych policyjnych zabezpieczeń w Warszawie (…).”


Polityka, „Mołdawia rozczarowana”: Igor Dodon, prorosyjski prezydent Mołdawii od niemal dwunastu miesięcy nie powołał szefa resortu obrony. „Poprzedniego odwołano w 2016 r. za sprzyjanie NATO, a Dodon zapewne wolałby na tym miejscu kogoś lepiej dogadującego się z Rosją.”

Reklama

Komentarze (1)

  1. Drzewica

    Niepokoje mają swój początek w planowanym przez prez. Dudę zbudowania swojego ośrodka spraw zagranicznych i obrony? Historia się powtarza, pamiętamy prez. Wałęsę i obiad drawski, pamiętamy Wileckiego. To przykre.

Reklama