Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Środa z Defence24.pl: Wojskowe zbliżenie Rosji i USA; Niektórzy Imigranci z granicy polsko – białoruskiej byli szkoleni w rosyjskiej armii?

Fot. Wikimedia
Fot. Wikimedia

Środowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Wiktor Młynarz, Gazeta Polska Codziennie, „Amerykanie chcą dostępu do rosyjskich baz wojskowych”: USA proszą Rosję o dostęp do rosyjskich baz w Tadżykistanie i Kirgistanie. „Administracja Bidena sygnalizuje chęć zbliżenia wojskowego z Rosją m.in. po to, aby lepiej kontrolować sytuację w Afganistanie. Dziennik <<Wall Street Journal>> ujawnił, że chce uzyskać w ten sposób dostęp do rosyjskich baz w regionie. Nie podoba się to republikanom. [...] W zeszłym tygodniu przewodniczący Kolegium Szefów Połączonych Sztabów gen. Mark Miley powiedział, że siły zbrojne USA i Rosji powinny mieć <<efektywny sposób komunikacji międzywojskowej, aby jasno rozumieć wzajemne pozycje>>, co miałoby pomóc w deeskalacji. W tym celu spotkał się kilka dni temu z szefem rosyjskiego sztabu generalnego Walerym Gerasimowem."


Hubert Kowalski, Gazeta Polska Codziennie, „Ludzie Moskwy wśród migrantów”: Niepokojące doniesienia z granicy polsko – białoruskiej. „Obok migrantów do Polski nielegalnie przedostały się osoby, które brały udział w szkoleniach wojskowych w Rosji. Przedstawiciele rządu zwrócili się do prezydenta Andrzeja Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią. [...] W poniedziałek podczas konferencji prasowej przedstawiciele rządu poinformowali, że wśród migrantów, którzy przedostali się z Białorusi do Polski, są osoby mające związki z terrorystami m.in. z Państwa Islamskiego. Ujawnione zostały m.in. fotografie z egzekucji, treści pedofilskie i zoofilskie, które znaleziono u zatrzymanych osób.”


Reklama

Komentarze

    Reklama