Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Zarzuty dla nauczycieli wychowania fizycznego z WAT

Fot. Wikimedia
Fot. Wikimedia

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Super Express, „Wykładowcy z zarzutami”: Prokuratura Krajowa przekazała informację, że dwóch nauczycieli wychowania fizycznego Wojskowej Akademii Technicznej usłyszało zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu studentów i nieumyślnego spowodowania śmierci jednego ze studentów. Do tragicznych wydarzeń doszło 11 czerwca 2019 roku. „Postawiono zarzuty dwóm wuefistom Wojskowej Akademii Technicznej, którzy kazali przebiec swoim studentom 10 km z całym wojskowym oporządzeniem w trzydziestostopniowy upał. Kilku studentów zasłabło z wycieńczenia podczas ćwiczeń wojskowych. Jeden z nich wkrótce zmarł.”


Reklama

Komentarze (2)

 1. Jarek

  Zgadzam się z Maximusem, 10 km to żaden dystans dla żołnierza, nawet w upale. Służyłem w lotnictwie, więc nie mieliśmy takiego szkolenia taktycznego jak " zające", ale takie biegi odbywały się cyklicznie dla całej jednostki i przebiegali je wszyscy,bez wyjątków, no może poza brzuchatymi sierżantami. Jeszcze na szkółce w Zamościu, gdy nasza kompania mijała się z kompanią "koni", żeby tradycji stało się zadość, my na ich widok rżęliśmy, a oni miauczeli. Kara za to była jedna...bieganie i to najczęściej zaraz po obiedzie. Choć kapralom udało się doprowadzić do tego, że z kilku chłopaków obiady wylatywały, to nigdy nas bieganiem nie zajeb.li, odpuszczali bo wiedzieli że się nie da, a szkoda im było własnego czasu. Dlatego też myślę, że dzisiejsi kadeci są słabej du.y

 2. Maximus

  Kro sie piz urodzil sokolem nie umrze. Niech sie ciesza ze to tylko bylo 10km. Jakby im rozpisal marszobieg na 50km w pelnym oporzadzeniu.. pewnie polowa by umarla. Pozdro dla starej gwardii.

  1. Ciekwe czy dałbyś radę przebiec 5 km w tym upale

  2. Ciekawe Maximus czy byś przebiegł 5 km w tym upale. Pozdrawiam.

  3. Marek

   Stara gwardia też padała tylko wspaniałe prl o tym nie pisało

Reklama