Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Więcej klas mundurowych; Antoni Macierewicz pozostanie szefem MON?

Fot. oficjalny profil FB Antoniego Macierewicza
Fot. oficjalny profil FB Antoniego Macierewicza

Sobotniprzegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Fakt, „Klasy wojskowe w całej Polsce”: Dzięki pomocy ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej, będzie więcej klas mundurowych w Polsce.  „Od wrzenia 2019 r. w każdym powiecie ma być co najmniej jedna szkoła z klasą o profilu wojskowym. Obecnie w ramach programu pilotażowego działa 57 takich klas.”


Super Express, „Nie zmienię Macierewicza”: Premier Beata Szydło potwierdza, że Antoni Macierewicz pozostanie na stanowisku Ministra Obrony Narodowej. „Wygląda jednak na to, że przynajmniej jeden minister może czuć się pewnie. Chodzi o Antoniego Macierewicza (69 l.). Dzień po informacji o rekonstrukcji na stronach sejmowych pojawiła się odpowiedź na interpelację poselską skierowaną do szefowej rządu. - Nie rozważam konieczności zmiany na stanowisku ministra obrony narodowej - czytamy w dokumencie z KPRM.”

Reklama

Komentarze (3)

 1. Były wyborca PO

  A dlaczego miałby nie zostać? Patrioty załatwione, Orka najpewniej na dniach też, info o rozpoczęciu procedur w sprawie pozyskania samolotów też - w końcu coś się dzieje a nie ciągle "nie ma, nie można itp. itd.)

  1. jen

   nic nie jest załatwione.

 2. kmq

  Budżet MON rośnie, w mediach i NATO ładnie się sprzedaje te ponad 2%, tylko szkoda że ta kasa idzie nie tam gdzie powinna

 3. Drzewica

  Najważniejsze w ocenie pracy min. Macierewicza jest to, że bez żadnych oporów zwalcza nadzwyczajne kasty, nie ma momentów starania się o względy zwolenników totalnej opozycji, żadnych ustaw modernizacyjnych nie hamuje.

Reklama