Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Skrzypczak komentuje nagłe odejścia generałów z polskiej armii; Prezydent zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego; Zastępca sekretarza generalnego NATO przestrzega Rosję

Fot. Ministerstwo Obrony Rosji
Fot. Ministerstwo Obrony Rosji

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Tomasz Walczak, Super Express, "Chcemy dać wygrać Rosji?": Wywiad z byłym dowódcą Dowództwa Wojsk Lądowych, generałem Waldemarem Skrzypczakiem. Generał komentuje falę odejść z polskiej armii. "Jeśli ktoś chce mieszać przy armii w momencie, kiedy cały czas wisi nad nami widmo konfliktu zbrojnego z Rosją, to najwidoczniej chce stworzyć warunki, by Rosjanie konfrontację z Polską wygrali. Pamiętajmy też o jednym - NATO w obronie słabego kraju ze słabą armią nigdy nie stanie. Bo i po co? "


Artur Kowalski, Nasz Dziennik, "Prezydent zwołuje Radę": Prezydent Andrzej Duda zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Posiedzenie ma się odbyć 9 marca. "Pierwsze spotkanie będzie poświęcone wskazaniu głównych problemów związanych z bezpieczeństwem kraju, aktualnych, podstawowych kwestii związanych z bezpieczeństwem Polski. Posiedzenie będzie posiedzeniem niejawnym - poinformował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch."


Włodzimierz Knap, Dziennik Polski, "Jak NATO ma postępować z Rosją": Odbyła się konferencja poświęcona oczekiwaniom wobec  NATO przed szczytem w Warszawie. Zastępca sekretarza NATO - Alexander Vershbov - przekonuje, że Rosji w obecnej sytuacji należy ostro wskazywać nieprzekraczalne granice. 

Reklama

Komentarze (4)

 1. hiena

  Znamienne słowa gen. Skrzypczaka > NATO w obronie słabego kraju ze słabą armią nigdy nie stanie. Bo i po co <

  1. Gnom

   Jeszcze trochę sankcji i zrobią. Spójrz na efekty sankcji w przyspieszeniu rozwoju różnych dziedzin życia w Rosji (poczynając od rolnictwa). Sankcje powodują rozwój dziedzin , których normalnie z powodów ekonomicznych byś nie rozwijał. Nawet sławetna karta Mir zaczyna notować pewne pozytywne elementy, a zachowanie jankesów powoduje, że coraz więcej krajów jest zainteresowane elementami poza ich jurysdykcją. Podobnie było w Chinach, bedzie w Turcji itd. Pact Aemricana powoli upada i to na życzenie USA.

 2. Korej

  Pan gen. Skrzypczak powinien powstrzymać się od publicznych wypowiedzi o swoich kolegach (i o wojsku w ogólności) dopóki nie zostanie wyjaśniona sprawa, na skutek której musiał opuścić MON.

  1. Rffes

   A może jeszcze rodzinę mu prześwietlicie? Jeśli były powody do wymiany, to trzeba to zrobić po cichu, tak jak trzeba było rozwiązać przed laty problem z wsi. Niestety racji stanu PiS nic, a nic nie rozumie.

 3. Wittmann

  Ojej, ojej panie gen. Skrzypczak, co to będzie? Ci wspaniali fachowcy byliby w stanie bohatersko i profesjonalnie aż przez 3 dni bronić kraj, a tak jacyś nowi niesprawdzeni w razie wojny zaledwie 3 dni rozpaczliwych nieprofesjonalnych walk (bo tyle trzeba aby przejechać sowieckimi brygadami pancernymi przez terytorium Polski do Odry). Ustalmy jedno, gorzej z WP być nie może, nie da się bardziej spartolić wszystkiego, więc spoko. Fachowcy, haha

  1. gienerał

   Da sie. Zawsze mogą się tylko bronić 1 dzień a tyle to oddziałom szybkim wystarczy by przejechać do Odry

 4. Obi

  "Jeśli ktoś chce mieszać przy armii w momencie, kiedy cały czas wisi nad nami widmo konfliktu zbrojnego z Rosją, to najwidoczniej chce stworzyć warunki, by Rosjanie konfrontację z Polską wygrali." To jest coś czego ludzie PiS nie rozumieją.

Reklama