Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Pociski manewrujące z Francji; Kryzys moralny Europy wspiera islamski ekstremizm; Rosyjskie naloty wspomagają syryjski reżim

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Super Express, "Jak skutecznie odstraszyć Rosję":  Polska wystosowała do rządu USA prośbę o możliwość zakupu pocisków manewrujących Tomahawk, jednakże pismo od stycznia nie zostało rozpatrzone. MON w ramach zakupów okrętów podwodnych, mógłby zakupić szybciej oraz z gwarancją pozyskania kodów źródłowych, inny sprzęt podobnej klasy - rakiety SCALP Naval od Francuzów.


Agaton Koziński, Polska - Dziennik Łódzki, "Globalny dżihad. Jest on efektem głębokiego kryzysu moralnego Europy": Wywiad z profesorem Olivier'em Roy'em, arabistą z Uniwersytetu we Florencji. Rozmówca wypowiada się na temat silnego wpływu islamu na młodych Europejczyków, gdzie ponad 25% to konwertyci.


Piotr Falkowski, Nasz Dziennik, "Rosyjska ofensywa":  Szumna zapowiedź Rosji walki z Państwem Islamskim w Syrii okazuje się jedynie wsparciem militarnym reżimu Baszara al - Asada. Społeczność międzynarodowa interweniuje w notach dyplomatycznych, jednak Rosja uparcie twierdzi, że celem armii rosyjskiej są ekstremiści islamscy. "Wątpliwości pojawiły się już w środę, gdy pierwsze naloty rosyjskie lotnictwo zaczęło prowadzić w okolicach Homs, gdzie właściwie nie ma sił dżihadystów."


 

Reklama

Komentarze

    Reklama