Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Ostatnie zamachy terrorystyczne w Syrii upadającego Państwa Islamskiego; USA rozszerzą swój arsenał jądrowy

Fot. Michael Vadon / wikipedia.org
Fot. Michael Vadon / wikipedia.org

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Gazeta Polska Codziennie, "Wiele ofiar zamachu w Syrii": Ostatnie zamachy terrorystyczne upadającego Państwa Islamskiego.  "Co najmniej 60 osób, w tym 35 cywilów, zginęło w piątkowym zamachu bombowym niedaleko miasta AI-Bab w północnej Syrii. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Do ataku doszło w wiosce Susian, oddalonej o ok. 8 km od miasta Al-Bab, które dzień wcześniej zostało odbite z rąk dżihadystów przez zbrojne oddziały syryjskiej opozycji, wspieranej przez tureckie wojska. Miejscowość była uznawana za ostatni bastion ekstremistów w północno-zachodniej części Syrii. Z informacji podanych przez Agencję Reutera wynika, że w piątek przed znajdujące się w Susian biuro służb bezpieczeństwa podjechał samochód pułapka wypełniony materiałami wybuchowymi."


Nasz Dziennik, "Największy arsenał": Amerykański prezydent - Donald Trump - zapowiedział, że chce rozszerzyć arsenał nuklearny USA, zaznaczając, że będzie on największy na świecie. "Byłoby cudownie, gdyby żaden kraj nie miał broni nuklearnej - powiedział amerykański prezydent. Zastrzegł jednak, że jeśli inne kraje będą dysponowały taką bronią, Stany Zjednoczone będą w tym przodowały."

Reklama

Komentarze

    Reklama