Siły zbrojne

Zmodernizowany Batalion Mustang potwierdza swoją skuteczność

Fot. US Army

"Batalion Mustang" przeprowadził po raz pierwszy od dwóch lat ćwiczenia z użyciem sił połączonych z żywym ogniem, aby potwierdzić skuteczność i gotowość do działań na polu bitwy. Trwały one w dniach 1-8 września w Forcie Stewart. "Mustang Squadron," 6th Squadron, 8th Cavalry Regiment, 2nd Armored Brigade Combat Team, 3rd Infantry Division został w ostatnich latach przezbrojony w czołgi M1A2 SEPv3.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

"Batalion Mustang" zakończył proces modernizacji technicznej w lipcu tego roku, stając się najnowocześniejszym oddziałem kawalerii pancernej w armii USA, i przygotowuje się do pokonania wszelkich zagrożeń w operacjach bojowych na dużą skalę dzięki wysokiemu poziomowi wyszkolenia i dobrze zgranym zespołom bojowym - czytamy w komunikacie US Army.

„Mamy najnowsze pojazdy na wyposażeniu armii: czołgi M1A2 SEPv3 Abrams, bojowe wozy piechoty M2A4 Bradley, samobieżne armatohaubice M109A7 Paladins i mamy również nowe śmigłowce szturmowe AH-64E Apache" – powiedział ppłk James Perkins, dowódca 6 pułku.

Czytaj też

„Jest to więc fantastyczna okazja do szkolenia także przywództwa, ponieważ nie tylko szkolą się żołnierze, ale jest to także pierwsza prawdziwa okazja, aby ci dowódcy plutonów, oddziałów i kompanii musieli to zastosować, zgłosić się do wyższej kwatery głównej, pracować z lotnictwem i innymi czynnikami oraz włączyć je do swojego planu bitwy. Wcześniej było to akademickie, teraz faktycznie widzą zastosowanie tego na polu bitwy. To kluczowe wydarzenie w przygotowaniach do przyszłych operacji". - kontynuował gen. Perkins.

Fot. US Army

Podczas ćwiczeń zademonstrowano również zasady strzelania-ruchu-komunikacji w operacjach bojowych z wykorzystaniem najnowszych pojazdów opancerzonych w arsenale US Army, aby wydajność i skuteczność działań była jak największa. Dodatkowo miało to pokazać potencjał jednostek US Army po procesie modernizacji technicznej, która ciągle postępuje i już za kilka lat część z wymienionych pojazdów będzie poddana modernizacji, np. czołgi Abrams będą już w wersji M1A2 SEPv4. Podkreślona została komunikacja, z racji na wiele platform bojowych użytych w ćwiczeniach, była ona konieczna do jak najszybszego i efektywnego wykonania zadań dla całej jednostki.

Czytaj też

„Moi sierżanci i dowódcy plutonów, po raz pierwysz operują plutonami w ten sposób" – powiedział kapitan John Wainwright, dowódca Charlie Troop, 6. Sqn. 8. Cav. Regt., 2. ABCT. „Nawet jeśli mają doktrynalne zrozumienie tego, co robią, łączą naukę o tym, czego się nauczyli, ze sztuką tego, jak to jest wykonywane".

Bojowy wóz piechoty M2A4 Bradley i czołg M1A2SEPv3.
Fot. US Army
Fot. US Army

Komentarze (2)

 1. rwd

  Niech potwierdzi swoją skuteczność na Ukrainie, na poligonie to każdy głupi potrafi.

  1. Facetoface

   rwd - wg czyjej taktyki walczą raczej nie ukł. warszawskiego.

  2. Esteban

   Chyba nie będzie przesadą, że w wojnie w Zatoce irackie brygady były lepiej zorganizowane i dowodzone niz rosyjskie w Ukrainie. To co z nich zostało długo się dopalało.

  3. Prezes Polski

   Esteban, jakoś nie widzę dużej analogii. Armia iracka została praktycznie zdewastowania długotrwałymi atakami z powietrza. Teren też był zupełnie inny. Natomiast nie mam wątpliwości, że gdyby ta jednostka US Army starła się z jakąkolwiek równoważną jednostka sowietów, po prostu by ją zmiażdżyła.

 2. wvs

  ppłk James Perkins, dowódca 6 pułku, szybko awansowal do generala Perkins?