W Dzienniku Urzędowym MON opublikowano decyzję, która wprowadza korekty w konkursie na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską oraz rozprawę doktorską poświęconą cyberbezpieczeństwu i kryptologii. Jakie zmiany wprowadzono?
Decyzja nr 26/MON, którą opublikowano 10 marca w dzienniku urzędowym Ministra Obrony Narodowej wprowadza zmiany organizacyjne wynikające wprost z nowego podziału kompetencji w resorcie i dotyczyła będzie kolejnych edycji konkursu organizowanego w ramach programu Cyber Mil Pl.
Zgodnie ze znowelizowanymi zapisami laureaci Nagrody im. Marian Rejewskiego będą wyłaniani w drodze konkursu przeprowadzanego zgodnie z regulaminem zatwierdzanym przez osobę zajmującą kierownicze stanowisko w MON, której podporządkowany jest Departament Ochrony Informacji Niejawnych (DOIN). Kolejne edycje konkursu będą organizowane po wyrażeniu zgody przez osobę nadzorującą DOIN. Departament ten odpowiadał będzie za obsługę kancelaryjno-biurową konkursu i przejmuje w tym zakresie obowiązki, które do tej pory wykonywał Departament Nauki i Szkolnictwa Wojskowego. Przypomnijmy, że aktualnie DOIN podporządkowany jest bezpośrednio pod Ministra Obrony Narodowej (Decyzja nr 23/MON z 26 lutego 2021 roku).
Czytaj też: Techniczna zmiana u pełnomocnika MON ds. cyber
Zmiany wchodzą w życie z 10 marca, a decyzję podpisał Sebastian Chwałek, sekretarz stanu w MON.
Poprzednie edycje
Przypomnijmy, że do tej pory odbyły się już dwie edycję konkursu, którego patronem jest słynny polski kryptolog. Finał II edycji konkursu z uwagi na sytuację epidemiologiczną odbywał się zdalnie, a nagrody wręczono 11 grudnia. Kapituła Konkursu pod przewodnictwem Dyrektora Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni gen. bryg. Karola Molendy postanowiła nagrodzić pięć prac w kategorii I (prace inżynierskie, licencjackie i magisterskie) oraz dwie rozprawy doktorskie w kategorii II. Ponadto wyróżnione zostały dwie prace magisterskie.
"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie