Reklama

Siły zbrojne

Wybrano dostawców części zamiennych do pojazdów

Wóz zabezpieczenia technicznego WZT-2. Fot. mł. chor. Marek Mazur
Wóz zabezpieczenia technicznego WZT-2. Fot. mł. chor. Marek Mazur

2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o zakończeniu postępowania, które wyłoniło dostarczycieli części zamiennych i podzespołów do różnych typów pojazdów wojskowych.

Całość zamówienia podzielono na 11 części, które dotyczyły wozów BRDM (jedno zadanie), BWP (cztery zadania), WZT-2 (jedno zadanie), pojazdu MTLB (jedno zadanie), czołgów T-72 (dwa zadania) oraz PT-91 (jedno zadanie). Poszukiwany był też dostawca części do silników S-12U zamontowanych na czołgach PT-91. Wszystkie części oceniano według tego samego kryterium - ceny (z wagą 90%) i czasu realizacji (waga 10%). Procedura miała charakter ograniczony i informację o jakie dokładnie części chodzi i jakie miałyby spełniać warunki przekazano w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia jedynie podmiotom zaproszonym do udziału w postępowaniu.

 BRDM-2 / Fot. www.14dappanc.wp.mil.pl
BRDM-2. Fot. www.14dappanc.wp.mil.pl

Dostawcami wyłonionymi w postępowaniu będą trzy firmy. Pierwsza to Kafar Bartłomiej Sztukiert, która dostarczy części do BRDM (o wartości ok. 428 tys. PLN), BWP (dwa zadania za łączną kwotę ok. 2,37 mln PLN) i MTLB (1,62 mln PLN), druga to Claymore Sp. z o.o., Sp. k., która dostarczy części zamienne i podzespoły do czołgów T-72 (o wartości ok. 809 tys. PLN) , PT-91 (za kwotę ok. 793 tys. PLN) i silniki S-12U (za kwotę ok. 97 tys. PLN). Jedno zadanie, związane z dostawą części do pojazdów BWP o wartości 561 tys. PLN, wykona przedsiębiorstwo Agebor Andrzej Szastok.

Dostawca niektórych części do BWP (jedno zadanie), PT-91 (jedno zadanie) i WZT-2 nie został wyłoniony, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia w zakresie zadań.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Jasio

    Weźcie nie pokazujcie tych zabytków bo to woła o pomstę do nieba

Reklama