Reklama

Siły zbrojne

Wojsko zamówiło części do samochodów

Fot. 8BLT
Fot. 8BLT

3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o wynikach postępowania przetargowego dotyczącego dostaw części eksploatacyjnych do wielu pojazdów wojskowych i przyczep. Zostało wybranych pięciu wykonawców. Całkowity koszt realizacji wszystkich zadań wyniesie niespełna 650 tys. zł.

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, podmiot zamawiający tj. 3RBLog w postępowaniu przetargowym prowadzonym według procedury otwartej poszukiwał w dniach od 15 grudnia 2020 do 20 stycznia 2021 roku wykonawców, którzy byliby chętni do przeprowadzenia dostaw technicznych środków materiałowych do pojazdów ciężarowych, dostawczych oraz terenowych.

Przetarg został podzielony na kilka części i dotyczył następujących zadań:

  • Zadanie nr 1, 2, 3 – Dostawa technicznych środków materiałowych do podwozia pojazdów ciężarowych Star 266,
  • Zadanie nr 4 i 5 – Dostawa technicznych środków materiałowych do podwozia pojazdów terenowych Tarpan Honker,
  • Zadanie nr 6 – Dostawa technicznych środków materiałowych do podwozia pojazdów dostawczych Fiat Ducato 250,
  • Zadanie nr 7 – Dostawa technicznych środków materiałowych do przyczep jedno- oraz dwuosiowych,
  • Zadanie nr 8 – Dostawa technicznych środków materiałowych do podwozia pojazdów ciężarowych ZiŁ 131,
  • Zadanie nr 9 – Dostawa technicznych środków materiałowych do podwozia pojazdów ciężarowych Tatra 815,
  • Zadanie nr 10 – Dostawa technicznych środków materiałowych do podwozia pojazdów sanitarnych Iveco Scam,
  • Zadanie nr 11 – Dostawa technicznych środków materiałowych do podwozia pojazdów Iveco 4012 i Iveco 4013,
  • Zadanie nr 12 – Dostawa uszczelniaczy i łożysk;

Uściślając, pod pojęciem technicznych środków materiałowych kryły się powszechnie znane materiały takie jak tłumiki, podkładki, łożyska i inne eksploatacyjne elementy podwozia wyżej wymienionych pojazdów.

Termin składania wniosków upłynął 20 stycznia br. o godzinie 9:00, a ich otwarcie nastąpiło po upływie pół godziny w siedzibie 3RBLog. We wszystkich zadaniach określono jedyne kryterium w postaci ceny. Zlecający określił okres trwania zamówienia na okres 60 dni.

Reklama
Reklama

Pod koniec kwietnia jednostka poinformowała o udzieleniu zamówienia na powyższe dostawy. Wśród dostawców znajduje się pięć polskich firm zajmujących się dostarczaniem części samochodowych oraz ich hurtową sprzedażą. Niektóre firmy biorące udział w przetargach mają doświadczenie w kontaktach z wojskiem, gdyż już wcześniej zajmowały się dostarczaniem technicznych środków materiałowych.

Udzielono zamówienia na większość zadań z powyższej listy. Nie ma podanych informacji, co do udzielenia zamówienia na dostawę części do pojazdów Tarpan Honker (zadania 4 i 5), natomiast w wypadku dostawy środków materiałowych dla Iveco 4012 i 4013 procedurę przerwano, również nie udzielając zamówienia.

Miejsca dostaw powyższych części to trzy Regionalne Warsztaty Techniczne: w Żurawicy, Rzeszowie i Sekcji Remontowej w Lublinie. Całkowita końcowa wartość wszystkich poszczególnych umów wyniosła 649 083,13 zł (bez podatku VAT), z czego najwięcej pieniędzy pochłoną dostawy części dla ciężarówek Star 266, ZiŁ 131 oraz sanitarek Iveco Scam.

Kacper Bakuła

Komentarze