Siły zbrojne

Victory Eagle: polsko-amerykańskie ćwiczenia w Drawsku Pomorskim

Fot. st. szer. Patryk Szymaniec
Fot. st. szer. Patryk Szymaniec

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko Pomorskie, od 13 października szkolą się pododdziały z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Drawskie obiekty szkoleniowe są obecnie przestrzenią treningu polsko-amerykańskich pododdziałów.

Jak poinformowała ppor. Anna Dominiak 13 października rozpoczęło się międzynarodowe ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. Victory Eagle-21. Ćwiczenie realizowane jest na drawskim poligonie i potrwa do końca miesiąca. Głównym założeniem jest doskonalenie prowadzenia wspólnych działań, budowanie wzajemnego zaufania w trakcie realizacji zadań bojowych pomiędzy polskimi a amerykańskimi żołnierzami.

Najważniejsza część ćwiczenia rozpoczęła się 17 października. Główny etap został podzielony na dwie rotacje, w których amerykańskie i polskie pododdziały realizują działania taktyczno-ogniowe. Oprócz pierwszoplanowych ćwiczących - 7 batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich 17 WBZ, w szkoleniu bierze udział dowództwo i sztab brygady, które występuje w roli Kierownictwa Ćwiczenia oraz pododdziały wojsk obrony terytorialnej, artylerii, sił powietrznych ze strony polskiej, jak i amerykańskiej.

[GALERIA_20056]

Równocześnie z Victory Eagle lubuscy zmotoryzowani realizują ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. Gepard -21, które polega na sprawdzeniu zdolności pododdziałów do realizacji zadań bojowych oraz zgrywaniu dowództw i sztabów z działaniem wojsk w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistych. Konglomeracja jesiennych przedsięwzięć zwieńczona zostanie ćwiczeniem pk. Borsuk-21.

ppor. Anna Dominiak

Reklama
Link: https://sklep.defence24.pl/produkt/zasadzka-w-dzialaniach-lekkiej-piechoty/

Reklama 

Komentarze (3)

 1. lekarz

  Psychologia: czy można być częściowo uczciwym? Czy można w jednych sprawach oszukiwać i być uczciwym? Dlaczego jednostki wojskowe które nigdy koni nie widziały nazywa się konnymi? Po co te kłamstwa? To naprawdę ma wpływ na ogólna postawę moralną.

 2. Katon

  Na miłość boską...kto to pisze ? A już "konglomeracja jesiennych przedsięwzięć" mnie ogłuszyła... Człowieku - w tym ćwiczeniu uczestniczy jeszcze 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony terytorialnej. Gdzie to jest napisane ? Bełkot.

  1. LMed

   Konglomeracja całkiem w porządku. Udział BOT miał trzeciorzędne znaczenie. Po co się ekscytować kolego więc.

 3. Jędrzej

  Brawo!