Reklama

Siły zbrojne

US Navy opóźnia wprowadzenie niszczycieli Zumwalt

USS „Zumwalt” – fot. US Navy
USS „Zumwalt” – fot. US Navy

Według amerykańskich sił morskich, wprowadzenie do linii niszczycieli nowej generacji DDG-1000 typu Zumwalt może zostać opóźnione o co najmniej kilka miesięcy.

Opóźnienie wynika z problemów technicznych, jakie napotkali pracownicy stoczni General Dynamics Bath Iron Works w Bath z wprowadzaniem zupełnie nowych rozwiązań technicznych na dwóch pierwszych Zumwaltach. Pierwszy okręt: - USS „Zumwalt” (DDG 1000) miał być wprowadzony do linii już latem br. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie nastąpi to wcześniej jak w listopadzie tego roku. Jak na razie ukompletowanie jednostki jest szacowane na 94%.

Drugi niszczyciel tego typu: - USS „Michael Monsoor” (DDG 1001) planowano przekazać na początku przyszłego roku, ale i w tym przypadku nastąpi przesunięcie do listopada 2016 r. W przypadku trzeciego okrętu USS „Lyndon B. Johnson” (DDG 1002) jak na razie zachowano założony termin – grudzień 2018 r.

Opóźnienia w programie Zumwalt mogą negatywnie wpłynąć na terminy dostaw niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, które są również budowane przez stocznię General Dynamics Bath Iron Works.

Reklama

Komentarze (5)

 1. tojaoptymista

  Przypatrzcie się dobrze, bo dostaniemy je tak w okolicach 2070 r. Jeżeli jeszcze będziemy istnieć jako kraj...

 2. bsh

  Coś czuję, że po ostatnich roszadach z nazwami (LCS przemianowano na fregaty), Zumwalty mają szansę zostać krążownikami.

 3. sierjoża

  A może to pierwszy efekt sankcji?

 4. olisa

  To tylko kilka miesięcy, bo u nas to "kilka lat" ;)

 5. k

  jak my czekamy na naszego gawrona już 16 lat to i oni mogą trochę poczekac

  1. muminek

   rosjanie czekali na okręt podwodny 23 lata ... to i oni mogą trochę poczekać :-)

Reklama