Reklama

Siły zbrojne

US Army zamawia ulepszone Bradleye

M2 Bradley.
M2 Bradley.
Autor. BAE Systems.

Koncern BAE Systems poinformował o otrzymaniu od US Army kontraktu na modernizację kolejnych ponad 70 bojowych wozów piechoty M2A4 oraz wozów rozpoznania artyleryjskiego M7A4. Wartość umowy wyniosła 190 mln USD.

Reklama

Odpowiednie podzespoły i moduły konieczne do modernizacji zostały zamówione już w zeszłym roku. Zamówienie to jest kontynuacją procesu modernizacji Bradleya w wersji M2A2ODS-SA do nowocześniejszego standardu M2A4. Prace będą prowadzone na terenie Red River Army Depot w Texarkana na terenie Teksasu oraz w obiektach BAE Systems w Aiken w Południowej Karolinie; Anniston, Alabama; Minneapolis, Minnesota; San Jose w Kalifornii; Sterling Heights w stanie Michigan; i York w Pensylwanii.

Reklama
„Bradley jest dziś kluczowym pojazdem dla zespołów bojowych brygady pancernej, ponieważ pozwala armii transportować żołnierzy na pole walki, zapewniając jednocześnie ogień osłonowy w celu stłumienia pojazdów i żołnierzy wroga. Konieczne jest unowocześnienie wozu bojowego Bradley, aby nasi żołnierze nie mieli sobie równych na polu bitwy przez wiele lat”.
Dan Furber, dyrektor ds. produkcji pojazdów naziemnych w BAE Systems
Reklama

Czytaj też

M2A4 Bradley to zmodernizowany wariant amerykańskiego bojowego wozu piechoty M2A2ODS/M2A3 zakładająca zwiększenie świadomości sytuacyjnej poprzez montaż nowych systemów optoelektronicznych i przyrządów obserwacyjnych poszczególnych członków załogi. Oprócz tego zwiększono mobilności i dzielności terenowej, poprzez modernizację układu napędowego i zwiększenie mocy silnika (675 KM względem 600 KM) oraz montażu pomocniczej jednostki napędowej (APU). Oprócz tego wersja ta otrzymała zintegrowany system zarządzania polem walki Force XXI Battle Command Bridge and Below (FBCB2). Uzbrojenie główne pozostało to samo i jest nim armata łańcuchowa M242 Bushmaster kal. 25 mm z jednostką ognia wynoszącą 900 naboi. Sprzężony z nią został uniwersalny karabin maszynowy M240C kal. 7,62 mm z zapasem amunicji wynoszącym 2340 naboi. Do eliminacji celów ciężko opancerzonych służą dwa przeciwpancerne pociski kierowane BMG-71 TOW-2, które mogą przebić około 900 mm RHA, eliminując wskazany cel na dystansie do 4,5 km.

Czytaj też

M2A4 Bradley. Fot. Army Sgt. 1st Class Ronald Lee/US Army
M2A4 Bradley. Fot. Army Sgt. 1st Class Ronald Lee/US Army
Reklama

Komentarze

    Reklama