Reklama

Siły zbrojne

Ukraiński wywiad: Władze Rosji zaakceptują stratę na froncie nawet 70 tys. żołnierzy do maja

Autor. mil.ru

Władze Rosji są przygotowane na to, że w ciągu najbliższych czterech-pięciu miesięcy wojny z Ukrainą stracą nawet 70 tys. żołnierzy; jest to koszt, który Kreml uważa za akceptowalny - oznajmił w poniedziałek przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Andrij Czerniak w rozmowie z portalem RBK-Ukraina.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Serwis przypomniał ocenę naczelnego dowódcy sił zbrojnych Ukrainy generała Wałerija Załużnego, który w grudniu wyraził przypuszczenie, że wróg "gdzieś za Uralem" szykuje nowe wojska w liczbie 200 tys. żołnierzy, aby ponownie zaatakować sąsiedni kraj.

Czytaj też

Według Kijowa do takiej ofensywy dojdzie najprawdopodobniej pomiędzy styczniem i marcem. Jak przewiduje Załużny, nowa odsłona wojny może rozpocząć się w Donbasie, ale nie da się wykluczyć także ataku w kierunku Kijowa, natarcia od strony Białorusi, a nawet szturmu na południowym odcinku frontu.

Reklama

"Bierzemy pod uwagę scenariusz, w którym (wróg) może przeprowadzić równoczesną ofensywę ze wschodu i północy. Zakładamy takie działania przeciwnika i nasze wojska są na to gotowe. Aktualnie okupanci nie posiadają jednak (wystarczających do tego) sił i środków na terytorium Białorusi" - powiadomił Czerniak.

Czytaj też

Jak dodał, coraz większym problemem dla Moskwy staje się utrzymanie tempa produkcji uzbrojenia w warunkach sankcji gospodarczych Zachodu.

"Dostrzegamy technologiczne wyczerpanie Rosji. Nowoczesnej amunicji pozostało im tylko na kilka miesięcy wojny. Mają jeszcze setki tysięcy sztuk sowieckich pocisków, ale także one stopniowo ulegają wyczerpaniu i stają się niezdatne do wykorzystania. (Kreml) jest w stanie wyprodukować do 40 nowoczesnych pocisków rakietowych w ciągu miesiąca, lecz nie (radzi sobie) z produkcją wystarczającej ilości amunicji artyleryjskiej" - oznajmił przedstawiciel HUR.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

 1. rwd

  Ja zaakceptuję nawet więcej. Maszynka do mięsa musi przeorać społeczeństwo Rosji, żeby okryli się hańbą, i ze wstydem ją wspominali tak jak kiedyś wojnę z Japonią 1905 r.

  1. Sorien

   Czy walcząc o niepodległość okrył byś się hańba i wstydem ? Nie walczył byś do końca a w ruskich łbach właśnie tak ta wojna wygląda o czym bredził w sylwestra Putin . Więc lepiej powoli odchodź od różowego optymizmu bo pewnego dnia odpalisz internet i będziesz w szoku co tam się dzieje .... - a co dopiero teraz zaczyna widzieć coraz więcej ludzi w tym sami Ukraińcy

 2. Jukelo57

  takie treści czytamy od lipca/sierpnia 2022. 11 miesiąc wojny a Ukraina jest gospodarczo zdemolowana doszczętnie.

  1. Esteban

   11 miesiecy, a trzydniową operacja specjalna trwa nadal...

  2. Kontrapara

   A rosja za to kwitnie.Mamy do czynienia z wprost niebywałym rozwojem tego kraju.

  3. Box123

   O co w tym dziwnego? Ważne że Rosja niedługo też będzie

Reklama