Reklama

Siły zbrojne

Testy ukraińskiego sprzętu w Tajlandii

 • Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl
  Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl

W Tajlandii odbyły się testy poligonowe czołgów T-84 Opłot MB i transporterów BTR-3E1 dostarczonego siłom zbrojnym tego kraju przez Ukrainę. 

Tajlandia jest jednym z największych odbiorców ukraińskiego sprzętu wojskowego. W 2008 roku kraj ten zamówił pierwszą partię 96 transporterów opancerzonych BTR-3E1, kolejne zamówienia na wozy BTR-3 różnych wersji podpisano w latach 2011 i 2013. Obejmowały one odpowiednio - 201 i 21 pojazdów. 

W 2011 roku Tajlandia zamówiła za sumę ponad 230 mln dolarów 49 czołgów T-84 Opłot MB. Pierwsze pięć pojazdów zostało oficjalnie odebranych przez przedstawicieli sił zbrojnych tego kraju w październiku 2013 roku. Kolejne 10 miało być gotowe do odbioru w marcu bieżącego roku. 

Obecnie prowadzone są testy tych 5 dostarczonych czołgów Opłot i transporterów BTR-3E1 pochodzących z ostatnich dostaw. W związku z ostatnimi deklaracjami dotyczącymi przestawienia się ukraińskiego przemysłu na produkcję dla krajowego odbiorcy, oraz problemami z komponentami produkowanymi dotąd na Krymie trudno jest stwierdzić jaki będzie dalszy los tajlandzkich kontraktów.  

 

Reklama

Komentarze (1)

 1. pól źartem ,pól serio ale z prawej flanki

  mogliby sie tajowie "malajem" albo "exem" zainteresować ; chyba Bumar zachowal jeszcze zdolność ich produkcji a ma jeszcze "moce" do finansowego zainteresowania azjatyckiego kontrachenta i zbedna kase aby mu jeszcze za te dostawe doplacić...

  1. AS

   Myślisz że oni są głupi wiedzą że malaj jest o wiele gorszy od opłota.

Reklama