Siły zbrojne

Teldat zbuduje komponenty dla systemu Patriot

Fot. Raytheon
Fot. Raytheon

Firma Teldat otrzymała zamówienie na wyprodukowanie routerów komputerowych do nowo zbudowanych jednostek ogniowych systemu Patriot. Technologia potrzebna do produkcji sprzętu została opracowana przez polskich inżynierów.

Polska firma Teldat otrzymała od koncernu Raytheon zlecenie na wyprodukowanie wydajnych routerów komputerowych, przeznaczonych do nowo zbudowanych jednostek ogniowych systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot. Zamówienie jest kolejnym etapem programu współpracy obu firm, mającego na celu opracowanie zaawansowanych, militarnych routerów nowej generacji, przeznaczonych dla Patriotów.

Wcześniejsza faza współpracy miała charakter projektowo-rozwojowy, obecnie rozpoczął się etap pełnoskalowej produkcji. Prezes firmy Teldat Henryk Kruszyński podkreśla, że dzięki współpracy z koncernem Raytheon firma ma zapewniony dostęp do dużego rynku eksportowego. Technologia, która znajdzie zastosowanie w nowo budowanych zestawach Patriot, została opracowana przez krajowych inżynierów.

Raytheon jest producentem systemu Patriot, proponowanego Polsce w ramach oferty rządu Stanów Zjednoczonych w programie systemu obrony powietrznej średniego zasięgu Wisła. W związku z ofertą koncern podpisał porozumienia o współpracy z podmiotami krajowymi. Jej przykładem może też być umowa z Wojskową Akademią Techniczną.

Komentarze (8)

 1. recenzent

  Aktualnie już wiadomo Teldat osiągnął sukces i współpracuje z Raytheon na rynku globalnym. Obok wysoce specjalistycznego potencjału i kompetencji jednym z głównych czynników, który wpłynął na to były ponad roczne pozytywne badania specjalistycznych produktów tej firmy w USA, w tym w zakresie bezpieczeństwa. I tym razem tendencyjni i zazdrośni wieszczowie także nie mieli racji. Zresztą ich firmy odpadły w tym skrupulatnym przeglądzie już w przedbiegach i to jest sama prawda

 2. patriota

  Tak trzymać!

 3. Wojak

  Zawsze widziałem że Teldat da radę. Tak trzymać, a "życzliwych" w końcu ktoś rozliczy za ...

 4. kusy

  jednak Polak potrafi. Gratulacje

 5. ja

  Gratulacje!!!

 6. George

  Brawo TELDAT. Inni tylko mówią i opowiadają czego to nie potrafią a Wy działacie. Tak dalej!!!

 7. chateux

  O Teldacie wiadomo już od dłuzszego czasu. Juz nawet wywiady z szefem w prasie ogólnotematycznej były.

 8. niktważny2015

  Nowy wkład poza radarem ? i szyframi okresu i-II wojny.