Reklama

Siły zbrojne

Szef Sztabu Generalnego WP w Waszyngtonie

Fot. SGWP
Fot. SGWP

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego wziął udział w konferencji szefów obrony w Waszyngtonie. Tematem rozmów była walka z Państwem Islamskim.

16-17 października br. generał Mieczysław Gocuł, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, wziął udział w konferencji szefów obrony/sztabów w sprawie przeciwdziałania tzw. państwu islamskiemu.

W Bazie Andrews pod Waszyngtonem szefowie obrony/sztabów z 43 krajów rozmawiali na temat przeciwdziałania islamskiemu ekstremizmowi. Spotkaniu przewodniczył gen. Joseph F. Dunford, Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów.

Rozpoczynając posiedzenie generał Dunford zaznaczył, że (…) uświadamiając sobie poziom zagrożenia, jeszcze bardziej rozwiniemy relacje współdziałania". Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów zaznaczył, że „(…) sukces w walce z narastającym ekstremizmem zależy od skutecznej kooperacji prawa, personelu kontroli granicznej, dyplomacji i środków finansowych”.

Generał Dunford zachęcając do dyskusji o globalnym problemie, nie wykluczył podjęcia regionalnych wysiłków przeciwko przemocy.

Reklama

Komentarze (1)

  1. ciekawy

    Nie tak dawno mówił, że Caracale to najlepsze śmigłowce. Teraz to samo będzie mówił o innych śmigłowcach, byle tylko utrzymać się na stołku?

Reklama