UFO na celowniku amerykańskiej armii

22 sierpnia 2020, 10:33
MILITARY-UFO-UNIT-1-79-1597354734
Fot. US DoD
Reklama

Amerykański Departament Obrony poinformował o utworzeniu Zespołu Zadaniowego ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych (UAPTF). Jego głównym zadaniem ma być wykrywanie, analizowanie i katalogowanie UAP, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.

Utworzone przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych Zespół Zadaniowy ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych UAPTF (Unidentified Aerial Phenomena Task Force) będzie kierowany przez Departament Marynarki Wojennej, pod nadzorem Biura Podsekretarza Obrony ds. Wywiadu i Bezpieczeństwa. Zgodnie z założeniami określonymi wstępnie w czerwcu 2020 roku, prace nowego zespołu mają pozwolić przede wszystkim na lepsze zrozumienie natury i pochodzenie niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych UAP (Unidentified Aerial Phenomena).

Ma to pomóc w określeniu ilości niezidentyfikowanych zjawisk, ich intensywności w zależności od czasu-miejsca. Ma to być kluczowe w rozpoznaniu, z czym tak naprawdę miało się do czynienia. Takie działanie ma zwiększyć bezpieczeństwo amerykańskich żołnierzy w czasie wykonywania zadań, jak również baz wojskowych często niepokojonych przez różnego rodzaju UAP. Część zewnętrznych specjalistów uważa również, że jedną z misji nowego zespołu będzie dezinformacja – pozwalająca na ukrywanie własnych operacji – w tym testów nowych systemów uzbrojenia.

„Zadaniem zespołu zadaniowego jest wykrywanie, analizowanie i katalogowanie UAP, które mogą potencjalnie stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA. Bezpieczeństwo naszego personelu i bezpieczeństwo naszych operacji jest sprawą najwyższej wagi. Departament Obrony i departamenty wojskowe bardzo poważnie traktują wszelkie wtargnięcia nieautoryzowanych statków powietrznych na nasze poligony lub wyznaczoną przestrzeń powietrzną i sprawdzają każdy raport. Obejmuje to badania wtargnięć, które są początkowo zgłaszane jako UAP, gdy obserwator nie może natychmiast zidentyfikować tego, co obserwuje.”

Oficjalne oświadczenie amerykańskiego Departamentu Obrony

Wielu obserwatorów uważa, że powołanie zespołu UAPTF to bezpośredni skutek ujawnienia przez amerykańską marynarkę wojenną przed czterema miesiącami trzech krótkich filmów, na których amerykańscy piloci obserwują niezidentyfikowane obiekty latające UFO (unidentified flying object), które zachowują się w sposób niezrozumiały – biorąc pod uwagę znane im rozwiązania techniczne.

Filmy te zostały nakręcone — jeden w listopadzie 2004 r., a dwa pozostałe w styczniu 2015 r., pojawiły się w domenie publicznej nieoficjalnie w 2007 i 2017 roku. Jak się okazało pokazane na nich obiekty, którym wstępnie nadano nazwy FLIR, GOFAST i GIMBAL, nie są traktowane jedynie jako wytwór jakiejś pozaziemskiej cywilizacji, ale również jako nieznane jeszcze zjawisko atmosferyczne lub systemy opracowane przez inne państwa (w tym przede wszystkim przez Rosję lub Chiny).

Sprawa stała się na tyle poważna, że w amerykańskiej marynarce wojennej wprowadzono specjalną instrukcję postępowania w przypadku zetknięcia się z UAP. Ma ona pomóc nie tyle podczas samego zdarzenia, ale później – przy składaniu raportów i rejestrowaniu nieznanych zjawisk – co pozwoli na ich skatalogowanie i późniejszą analizę.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 102
Reklama
Klopas
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 08:18

Te filmy (oraz wiele podobnych) krążą po sieci od lat i dawno zostały dokładnie przeanalizowane i zrozumiano jak powstały. Generalnie jest to obraz z kamery IR śladu cieplnego silników innego samolotu, nie ma w nich niczego niezwykłego. Obiekt nie wykonuje żadnych niezwykłych manewrów, wszystko kwestia perspektywy i specyfiki działania (gimbal) mechanizmu śledzenia kamery. Za wykreowaniem z tych filmów rzekomo nagrań UFO stoją interesy konkretnych osób (ciekawi znajdą o kogo chodzi).

Wert
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 12:57

Piloci byli w szoku mówili że pojazdy nie miały skrzydeł ani silników odrzutowych, zmieniały tor lotu o 90 stopni z prędkością przekraczającą kilkanaście macha.

Klopas
wtorek, 25 sierpnia 2020, 11:44

Ci piloci to Favor i jego co-pilot (ten akurat nie potwierdza i nie zaprzecza). Favor znany wśród kolegów UFO-believer (chciał to zobaczył i raczej jego reakcja była bardziej ekscytacją niż szokiem) zaczął się udzielać medialnie po skumplowaniu się z Elisondo. Miało to uwiarygodnić nowy interes Elisonda i Delonge'a (To The Stars Academy). Oryginalny raport jaki złożył Favor jest dostępny publicznie i już nie brzmi tak niewiarygodnie jak to co teraz opisuje przed kamerami. A takie historie szybko kiełkują w ubogim intelektualnie gruncie jakiego nie brakuje (przykłady poniżej). Jedyny fakt to to, że Favor nie dał rady przechwycić i zidentyfikować jakiegoś obiektu, który w związku z tym został zakwalifikowany jako UAP. Takich historii jest wiele i nie ma w nich nic specjalnie szczególnego.

Kosmita
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 10:06

Ściemniasz i to tandetnie, "śladu cieplnego silników innego samolotu" ciekawe jakich silników i jakiego samolotu podaj typ albo skorzystaj z prawa do zachowania milczenia.

Klopas
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 11:52

Prawdopodobnie F-15 (jeśli chodzi o film z którego kadr jest w artykule), temat został już przewałkowany na lewą stronę lata temu i całkowicie wyjaśniony. Cały szum jaki trafił do mainstreamowych mediów to zagrywka Luisa Elisondo, który po prostu stracił dobrze płatną robotę po rozwiązaniu AATIP. Na bezrobociu związał się z wyznawcą UFO Tomem Delonge (dawny członek grupy Blink-182) i razem wymyślili interes jak wyciągać kasę od naiwnych ludzi i przy okazji uprawiać swoją wiarę w UFO. Oni właśnie spreparowali "wyciek" tych niby filmów (to nie żadna marynarka je upubliczniła), które krążyły po internecie już od lat i do tego powiązali z relacją Favora, która swoją drogą nie ma nic wspólnego z tymi filmami (ale to już osobny temat). Media chwyciły, dziennikarze wyczuli sensację a mało który pokusił się weryfikację faktów a sprawa już żyje własnym życiem. A milczenie zalecam tym co nie mają pojęcia w danym temacie a całą wiedzę czerpią z mainstreamu.

Kosmita
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 16:08

Zmień okuliste bo f15 to tam nie bylo. A twoja wypowiedź to zaklinanie rzeczywistosci

Zenek blue
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 05:14

Zapewne szczepionkę na wirusa im przynieśli

Marek
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:21

Prędzej już przywieźli Elvisa ;)

nax
niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:53

Z pożarami w Texasie przegrywają całkowicie, koronawirus w USA zrobił masakrę i też okazali się bezsilni, a za UFO się biorą... Kabaretowy kraj...

Marek
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:23

Który posłał człowieka na księżyc, czego do tej pory nikomu innemu nie udało się powtórzyć.

Paranoid
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 11:43

Poproś prowadzącego o urlop, chyba że dopiero jesteś na stażu

Az
niedziela, 23 sierpnia 2020, 20:03

W 1994 jechałem Polonezem Caro w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego. Była noc godzina koło 3. Nagle na drodze pojawił się statek kosmiczny, a z niego wyszły wielkie szare istoty. Zatrzymałem Poloneza, one podeszły do mnie i spytały się czy mam może w zapasie cewki zaplonowe. Bo im nawalają, a ich statek podobnie jak Polonez bazuje na włoskiej technologii z lat 60. Pozyczylem im, trochę pogrzebali w statku, wymienili cewki i poszli w kosmos z dużą prędkością.

Mauser
niedziela, 23 sierpnia 2020, 17:42

2-3 lata temu poszedłem z kolega na plażę w Świnoujściu był to wieczór bez chmurny , z nad albecku coś startowało, wydawało się że samolot po czym nadlecial dość szybko prawie nad nasze głowy i zawisł świecił się na 3 kolory, z zdumienia po chwili oddalił się w stronę szwecjii nic dziwnego by w tym nie było ale obiekt ten przyspieszył z taką mocą ze po 3 - 4 sekundach oddalił się po za horyzont, po prostu znikł

Świadek Spotkania UFO
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 10:02

Ja w 2009 roku jeżdżąc była może godz 20 albo 21 jesienny wieczór ciemno i wjeżdżając na wiadukt nad S7 za miescowością Michałów zauważyłem czerwone światło pomyślałem że to masz anteny został postawiony i teraz mryga więc pojechałem w tym kierunku i gdy dotarłem na miejsce wysiadłem z samochodu i zacząłem się przyglądać ale anteny rzadnej nie zauważyłem a światło migało i po chwili zaczęło odlatywać bez rzadnych dźwięków silników dosyć szybko.

A1amo73
niedziela, 23 sierpnia 2020, 13:11

Zestrzelić. Wszyscy wtedy się przekonamy, co tam lata w spodku ... znaczy w środku. Pewnie mucha :P

Ech
niedziela, 23 sierpnia 2020, 12:10

"Siły lotnicze PRL gromadziły i analizowały meldunki pilotów na temat spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. W teczce "sprawy niewyjaśnione" zebrało się kilkadziesiąt raportów. W latach 90. bezcenne dane zniknęły ze sztabu. "Dysponuję relacją z 1955 r. Podczas ćwiczeń Układu Warszawskiego stacja radiolokacyjna w rejonie Warszawy namierzyła dwa cele nad Zatoką Gdańską. Poruszały się z prędkością 2300 km/h na wysokości 20 tys. metrów. W tych czasach nie istniał żaden samolot o takich osiągach. Co jeszcze dziwniejsze, w pewnym momencie oba obiekty zrobiły zwrot o 90 stopni. Dosłownie w miejscu, bez żadnego promienia skrętu. Takiego manewru na tak dużej prędkości nie da się wykonać. " Jeżeli jednak czegoś nie rozumiemy, to nie można powiedzieć, że tego nie ma. Wolę powiedzieć: nie wiem. Po prostu nie wiem. Gdyby wojsko i instytucje cywilne podeszły do tematu poważnie, a nie odkładały go automatycznie na półkę z "ciekawostkami", to może wiedzielibyśmy więcej. Póki co pozostaje nam pogodzić się ze swoją niewiedzą. Płk dypl. pil. Ryszard Grundman - pilot myśliwski

As
niedziela, 23 sierpnia 2020, 10:52

To Rosjanie i Chińczycy tak daleko poszli, że aż USA nie mogą ich zidentyfikować ?

Smuteczek
niedziela, 23 sierpnia 2020, 11:49

To bardziej mysle ruch wyprzedzajacy. Niestety dla wuja Sama moda na bezzalogowe i trudnowykrywalne pojazdy latajace sie poglebia a monopol na ich produkcje juz jakis czas temu sie skonczyl. Musza byc wiec przygotowani na to ze zaczna sie takie incydenty. Trzeba wypracowac odpowiednie procedury itp

Wawiak
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 02:49

Abstrahując od pytania "czy jesteśmy sami we wszechświecie" (mnie to zdanie nieodmiennie kojarzy się z pewną reklamą piwa, w której występuje pies i ufo... ;-) ): każdy monopol się kiedyś kończy - jeśli coś raz zostało wynalezione, za jakiś czas ktoś inny w innym kraju też na taki sam pomysł wpadnie. To logiczne i tylko głupiec nie myślałby "co dalej".

W14
niedziela, 23 sierpnia 2020, 10:29

Ciekawe jak wyglądałby kontakt z istotą, która wyewoluowała z czegoś co przypomina ludzką, olbrzymich rozmiarów pszczołę i podrużuje poprzez kosmos w czymś przypominającym gigantyczny ul? Czym się kieruje? Jakich używa pojęć? A to i tak raczej gatunek bliższy człowiekowi niż to co można spotkać w kosmosie.

Reaper
niedziela, 23 sierpnia 2020, 14:16

Jak to jak? Wybić robactwo do nogi! Służba gwarantem obywatelstwa!

Dobre
niedziela, 23 sierpnia 2020, 19:17

Znam, dobry film.

Marek
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:29

Książka lepsza. W sumie pomysł polegający na tym, że jeśli nie jesteś gotów bronić swojego kraju, to nie masz prawa głosować też jest dobry.

Fanklub Daviena
niedziela, 23 sierpnia 2020, 08:34

Roswell, stan Nowy Meksyk, 1947 rok. Atomowy pępek świata. Farmer William Brazel znajduje na swojej nieruchomości dziwne szczątki, o czym powiadamia miejscowego szeryfa. Później, po kilku dniach maglowania w bazie lotniczej, wycofa się ze swoich twierdzeń a jego stan posiadania wzbogaci się o nowy samochód. Pierwszy komunikat wydany przez szefa bazy lotniczej w Roswell mówi o szczątkach niezidentyfikowanego pojazdu latającego. Niekoniecznie ziemskiego pochodzenia. Zaczyna się ogólnonarodowa histeria. W celu uspokojenia sytuacji władze USA włożą wiele sił i środków w to aby przekonać społeczeństwo, że to był tylko balon meteorologiczny. Czy jednak na pewno? Czy nie mieliśmy wówczas do czynienia z początkiem współpracy USA z pozaziemską cywilizacją? Skąd ten gwałtowny rozwój lotnictwa epoki zimnej wojny? Skąd technologie do budowy U2, SR71 a dużo później F22 czy F35? Kto daje Amerykanom przewagę nad innymi krajami, które wydają na zbrojenia nie mniejsze kwoty? Czy żyjemy w świecie wielkiej iluzji, w której jedno państwo zmonopolizowało kontakty z pozaziemską cywilizacją?

Lelum wypolerum
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 10:27

Fanku przecież przez tyle lat mówiłeś że F-22 i F-35 to nie loty i są do niczego a teraz uważasz że są kosmicznej technologii i w ogóle szaraki nie chciały się podzielić technologią z twoją ukochaną rosją?

nom
niedziela, 23 sierpnia 2020, 23:10

no jak to, demokratyczne USA miało lepszą technologię niż zapijaczony komunistyczny ZSRR.. zagadka, tylko kosmici mogą to wyjaśnić

Marek
niedziela, 23 sierpnia 2020, 18:35

Wystarczy popatrzeć na rzeczy wygrzebane przez archeologów, które nie przystają do obowiązujących teorii, żeby zdać sobie sprawę z tego, że są rzeczy na niebie i ziemi, o których się filozofom nie śniło. Mimo tego nieźle pojechałeś. Zwłaszcza z U2, gdzie współpraca owszem była. Ale nie z kosmitami, tylko z ludźmi, którzy wyjechali do USA w ramach Paperclip. Ruscy też korzystali z podobnego źródełka. Tylko, że zamiast zatrudniać i płacić wywieźli do obozów o specjalnym przeznaczeniu. No i wpadło im w ręce nieco mniej.

Salarianin
niedziela, 23 sierpnia 2020, 11:35

Tak samo skąd technologie do budowy mig su itd czy nie jest to sprawka inżynierów i naukowców. Co do iluzji to żyjemy bo nawet jeśli prawda jest znana przez rządzących to oni i tak nie mogą nic na to poradzić co najwyżej kreować alternatywną rzeczywistości bo góra takiego motłochu u siebie nie chce i dzikiej hordy na salony nie wpusci

Dan
niedziela, 23 sierpnia 2020, 11:24

Jeśli chodzi o o U-2, A-12, SR-71, F-117, to polecam książkę Skunk Works Ben'a R. Rich'a. Przy okazji dowiesz się czegoś na temat Groom Lake (Area 51) Kosmici to wygodne wytłumaczenie dla ludzi o ograniczonej wiedzy, ale przy odrobinie wiedzy z zakresu fizyki i chemii, wszystko staje się jaśniejsze.

Marek
czwartek, 3 września 2020, 21:41

Nie no, czemu? U-2 zaczął się przecież od DFS 228. Czyli niemieckiego szybowca rozpoznawczego z silnikiem rakietowym, którego można było wiele razy odpalić. Skoro był film o nazistach z kosmosu śmiało można powiedzieć, że Amerykanom w stworzeniu U-2 pomogli kosmici.

UFO
niedziela, 23 sierpnia 2020, 11:13

Natomiast Ty nie nawiązałeś jeszcze współpracy z system oświaty(nawet tak lichym jak nasz) i nie wykształciłeś sobie nawet minimalnej potrzeby weryfikowania tez, które przedstawiasz. Jesteś intelektualnie i mentalnie na etapie słowa przekazywanego ustnie a to o wiele za mało żeby zajmować się poważnymi sprawami.

Bond
niedziela, 23 sierpnia 2020, 10:51

Więc jednak F35 i F22 dają przewagę, od kilku lat twierdziłeś, że są nieudane i niczego nie wnoszą. A w ogóle jak to jest to cywilizacja pozaziemska nie wybrała sobie do kontaktu tej miłującej pokój i wspaniałej ZSRR , obecnie Rosji, chyba zielone ludki ciebie nie poczytały.

Marek
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:37

Oni poznali się na Rosjanach i dlatego ciągle coś im na głowy spuszczają. Jak nie meteor tunguski, to rój meteorów w Czelabińsku. Ciągle coś tam z nieba spada.

nom
niedziela, 23 sierpnia 2020, 23:13

hehe to mu dowaliłeś. ale Rosja to stan umysłu, logika tam nie obowiązuje. Wystarczy popatrzeć na ich filmy, komórki mózgowe umierają od oglądania

Fantasy by dejvidek.
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 12:16

A ty trollu pisz poprawnie. Zdanie w języku polskim zaczynamy wielką literą, a kończymy znakiem zwanym "kropka".

wojtek
niedziela, 23 sierpnia 2020, 05:43

To pojazdy antygrawitacyjne na rtęć. Juz Niemcy w 2 WS robili takie pojazdy,w jednym z nich zwiał Hitler z bunkra. ,Rosjanie znależli tylko martwego sobowtóra.Te pojazdy mogą przemieszczać się tez w czasie.Egipcjanie też je mieli tylko oni za ich pomocą wystrzeliwali mumie w stronę Syriusza.

niedziela, 23 sierpnia 2020, 22:52

Nasermater! Zatkało mnie...

pozdrawiam Ziemian
niedziela, 23 sierpnia 2020, 01:29

Aż mi się czułki na głowie zjeżyły!

Łukasz
sobota, 22 sierpnia 2020, 22:32

To co jest publikowane oficjalnie to 1 promil wobec tego co wiedzą rządy poprzez swoje tajne agencje. Jednak dziś już nie da się tego zamieść pod dywan z uwagi na powszechność zjawiska. Obiekty UFO stale monitorują ruch m.in. amerykańskich lotniskowców i rosyjskich łodzi podwodnych oraz podążają za nimi (w pewnej odległości), gdziekolwiek się udadzą. Obrona antyrakietowa USA codziennie rejestruje obiekty UFO w przestrzeni powietrznej stanów Zjednoczonych. Jest cała masa artefaktów pochodzenia pozaziemskiego, z których część ma tysiące lat a inne są całkiem nowe. Są też kontakty z niektórymi rasami i któż wie, czy nie one bronią nas przed innymi rasami o nie tak pokojowym nastawieniu. Niektórzy są podobni do nas, a inni zupełnie odmienni.

Tomek
sobota, 22 sierpnia 2020, 22:27

1. pojazdy te nie są aerodynamiczne - ewidentnie korzystają z napędu magnetodynamicznego - znamy ten napęd (Niemcy i Magnetohydrodynamiczny próbny do okrętów podwodnych np "polowanie na czerwony październik"), ale nie potrafimy produkować takich, które są bardzo wydajne (to jeszcze eksperymentalna technika), 2. napęd ten wymaga wielkiej energii elektrycznej - patrząc jakie siły generuje ten "ufol" to aż porażające... znaczy to, że użytkownik tego pojazdu dysponuje bardzo zaawansowaną techniką przechowywania lub wytwarzania energii w małym w sumie pojeździe... jesteśmy daleko w tyle... Ktokolwiek za tymi pojazdami stoi jest daleko przed naszą cywilizacją, bowiem nawet najlepsi specjaliści nie maj pojęcia jak można by wygenerować takie loty....

RaMiRaczuka
sobota, 22 sierpnia 2020, 21:07

oj ludziki z farmy Ziemia nie zdaliście egzaminu z eksperymentu ludzkość czas oczyszczenia trwa

Talib
sobota, 22 sierpnia 2020, 19:24

A my w Kwinkach lądowali dość często

easyrider
niedziela, 23 sierpnia 2020, 06:39

Nie w Kwinkach tylko w Klewkach. Propagandówka ówczesnej Trybuny, która wypaczyła wypowiedź Leppera. Nie było mowy o Talibach, tylko o Afgańczykach. I nie o żadnym desancie tylko o biznesach broń za heroinę.

dim
niedziela, 23 sierpnia 2020, 10:57

To prawda, to były Klewki. Tam znajdował się jeden z biznesów Rudolfa Skowrońskiego, szefa firmy Intercommerce. Wszedł on w kontakty z mudżahedinami, m.in. z Ahmedem Szah Masudem, bohaterem wojny z Rosjanami w latach1979-1989. A chodziło o diamenty w zamian za broń.

X
niedziela, 23 sierpnia 2020, 10:54

Raczej o tzw "więzienia" CIA.

x
sobota, 22 sierpnia 2020, 22:28

w Klewkach.

mobilny
sobota, 22 sierpnia 2020, 19:12

To nie Rosjanie lub Chińczycy?

*Niezależny obserwator*
sobota, 22 sierpnia 2020, 18:59

Może to być szykowane pod wielką dezinformację. Tak jak korna świrus gdzie masa ludzi bezmyślnie uwierzyła w pandemię. ( Wystarczy sprawdzić normy HAZMET strojów ochronnych używanych przez lekarzy przy walce z chorobami roznoszącymi się drogą kropelkową. Wtedy taki obywatel bierze swoją maseczkę w rękę lub przyłbice i zaczyna się śmiać sam z siebie jaki jest naiwny ). Wyobraźcie sobie co się dzieje w głowie tak wystraszonej osoby korna świrusem jak jeszcze na koniec roku mu dołożą w telewizji lądowanie kosmitów w Kalifornii.

Szummi
sobota, 22 sierpnia 2020, 18:12

Jedno jest pewne, gdyby pilot to coś zestrzelił to byśmy w końcu znali prawdę. Jeśli to faktycznie obcy, o kosmicznej technologii i wysokiej inteligencji to wpierwej powinni się przywitać oficjalnie, a nie harcować na naszym ziemskim niebie. Powinni mieć świadomość, że kogoś mogą tu wkurzyć i liczyć się ze stratami. Widać jeśli są to obcy to raczej mają wrogie zamiary. Więc gonić...

środa, 20 stycznia 2021, 01:26

Jak to obca cywilizacjia to atak z naszej strony może doprowadzić do końca naszej cywilizacji jesteśmy bez silni. I nie doprowadza imy do wojny kturej nie mamy szanse.

Salarianin
niedziela, 23 sierpnia 2020, 10:47

Czy uważasz że but liczy się że zdaniem mrówki i co mrówka może mu zrobic

Rhotax
sobota, 22 sierpnia 2020, 21:26

Dokładnie . Próby zestrzelenia mogą zaowocować nowym typem szybkiej rakiety ... co zawsze się przydać może jeśli to chińszczyzna lata bo FR raczej nic sensownego nie są wstanie wykonać .

idźcie i nauczajcie
sobota, 22 sierpnia 2020, 23:56

jak na razie to ta chińszczyzna silniki do swoich super machin latających to or ruskich wzięła, wygląda więc, że przeceniasz Chińczyków a niedoceniasz Rosjan. lekceważysz potencjalnego wroga. niedobrze.

Marek
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 11:39

Tylko, że dochodzi jeszcze kwestia forsy. A tego dobra w odróżnieniu od Rosjan Chińczycy mają jak lodu.

.
sobota, 22 sierpnia 2020, 20:18

Jeśli są to "obcy" to się raczej naszej procy z kamieniem nie przestraszą.

KOSMICZNE UJAWNIENIE
sobota, 22 sierpnia 2020, 19:43

Wiele ras obcych próbowało nawiązać kontakt oferowali technologię w zamian za zmianę stylu życia na pozytywny i likwidację broni jądrowej odrzuciliśmy to. Jesteśmy więźniami na naszej planecie i większość z nas nawet o tym nie wie. Cywilizacje mocno rozwinięte technologicznie są również bardzo rozwinięte duchowo i nic nam nie grozi z ich strony. Jeżeli ktoś chciałby poznać część prawdy i ma otwarty umysł polecam książkę - Misja Michel Desmarquet

Yugol
sobota, 22 sierpnia 2020, 17:59

Jesteśmy gatunkiem zarozumiałym,nie przewidywalnym i nie bezpiecznym. Może za tysiąc lat dostąpimy zaszczytu kontaktu i członkowstwa w międzigalaktycznej federacji.

Danisz
sobota, 22 sierpnia 2020, 19:01

oby tylko nie z Romulanami, bo zrobią z nami to co Ruscy z Czeczenią

niedziela, 23 sierpnia 2020, 23:02

Łaaa ha ha ha! Dobre!

Usta Wowy
sobota, 22 sierpnia 2020, 18:57

Chyba Uni lub Zjednoczonych Ps. federacji już dawno nje budjet

droma
sobota, 22 sierpnia 2020, 17:58

ufo to statki atlantydow mieszkajacych pod morzami w tunelach .patrz trojkat bermudzki, usa dawno maja z nimi kontakt ,ruskie tez maja ,ale z plynem z kartoszkow

Rhotax
sobota, 22 sierpnia 2020, 21:04

Mają podwodne lotniska ? Czy podziemne ? Antoni M. wspominał o takiej technice pod Radomiem w stoczni .

gregoz68
niedziela, 23 sierpnia 2020, 16:05

Pod murem stoczni. Lech Otua.

...
sobota, 22 sierpnia 2020, 17:06

U mnie wylądowali na balkonie i porwali mi łobuzy kota

Minister Wojska Dariusz Płaszczak
sobota, 22 sierpnia 2020, 21:16

To byli Wietnamczycy.

Marek
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:02

Oni porwaliby psa.

Davien
niedziela, 23 sierpnia 2020, 09:29

Dobrze, że nie katolicy bo zamiast kota porwaliby grzyb na ścianie układający się w matke boską.

Thai Tusk aka Slonce Peru
sobota, 22 sierpnia 2020, 23:22

Potwierdzam, byl smaczny.

Miau
sobota, 22 sierpnia 2020, 17:03

A mnie porwali kosmici ;)

sobota, 22 sierpnia 2020, 18:09

I jak było?

THXXX
niedziela, 23 sierpnia 2020, 11:24

Nie pamięta bo się obudził ;)

Salarianin
sobota, 22 sierpnia 2020, 14:20

Kurka wodna i mnie nagrali jak lecę a podobno ten spodek miał być stealth

Kolo
sobota, 22 sierpnia 2020, 14:19

Co z tego? 2 lata temu widziałem podobny obiekt w Polsce. Na raport - zero odezwu. Ktoś wykorzystuje technologię wyprzedzającą naszą o 50-100 lat i nic?!? Jaja jakieś...

12345
sobota, 22 sierpnia 2020, 14:00

Żadne dzisiejsze państwo nie posiada technologii i możliwości, aby skonstruować statek powietrzny lecący z prędkością ponad mach 10, który by miał w środku załogę i do tego poruszał się niezgodnie z prawami fizyki.

Rhotax
sobota, 22 sierpnia 2020, 21:06

Eee tam a promy to jak szybko latały ??? Z jakimi prawami fizyki niezgodne -- napisz pleaseeee :)

ed
sobota, 22 sierpnia 2020, 20:17

...z nam znanymi prawami fizyki, które ciągle sie zmieniają... że przypomnę tylkoE już nie równa się mc2... od niedawna...

Salarianin
niedziela, 23 sierpnia 2020, 10:43

E jest pojęciem za wąskim dlatego sens ma E relatywistycza i m relatywistyczna zależne od układu odniesienia a jak wiadomo nie tylko światło jest falą ale materia też zmieniając częstotliwość zmieni się układ odniesienia i niejako materia będzie poza wpływami naszego świata i jego oddzialywan

Weganin (mięsożerny)
niedziela, 23 sierpnia 2020, 23:13

Coś sciemniasz młody Sałacianinie. Kolaps mentalny u ciebie widzę ja. :))

Salarianin
sobota, 22 sierpnia 2020, 19:22

Nie zgodnie z jakimi prawami fizyki?

mati
sobota, 22 sierpnia 2020, 17:40

skąd wiesz?

Salarianin
sobota, 22 sierpnia 2020, 17:17

Z jakimi prawami fizyki?

Hjkl
sobota, 22 sierpnia 2020, 20:48

Z tamtymi

Plejady
sobota, 22 sierpnia 2020, 13:42

Ludzie zawsze wypierają prawdę a prawda jest taka że kosmos tętni inteligentnym życiem znacznie bardziej inteligentnym niż tym na naszej planecie. Przedstawicieli obcych cywilizacji jest pełno na naszej planecie, chodzą między nami wyglądają bardzo podobnie do nas bo oni też są ludźmi jak my różnica jest taka że my żyjemy 100 lat a oni tysiące lat.

Rhotax
sobota, 22 sierpnia 2020, 21:09

Udowodnij. Zgłoś się po nagrodę Randalla z 1,5 mln .

Ggh
sobota, 22 sierpnia 2020, 20:49

Leki !

ed
sobota, 22 sierpnia 2020, 20:20

...życie nie jest bardzie czy mniej inteligentne. Ono albo jest albo nie jest...

Rambo
wtorek, 25 sierpnia 2020, 00:22

A jeśli życia to tylko sen? albo gra w której gracz jest świecie przekonany że żyje w jakimś tam świecie a tak naprawdę jest tylko nieświadomym aktorem odgrywającym główną role wpośród wtajemniczonych statystów?

Aktor
sobota, 22 sierpnia 2020, 16:05

Np.aktorzy ... na wspólnej...i mody na sukces...

X-files
sobota, 22 sierpnia 2020, 15:47

Nie ma żadnej innej cywilizacji

Marek
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:18

Przy naszych bardzo niedoskonałych metodach udało się odkryć planetę na której może istnieć życie, a także inne podobne, gdzie na razie nie wiemy nic o składzie atmosfery. Biorąc pod uwagę tylko naszą galaktykę powinno być ich dużo więcej. Kosmos to sporo galaktyk.

Marek
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:17

Przy naszych bardzo niedoskonałych metodach udało się odkryć planetę na której może istnieć życie, a także inne podobne, gdzie na razie nie wiemy nic o składzie atmosfery. Biorąc pod uwagę tylko naszą galaktykę powinno być ich dużo więcej. Kosmos to sporo galaktyk.

Marek
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:17

Przy naszych bardzo niedoskonałych metodach udało się odkryć planetę na której może istnieć życie, a także inne podobne, gdzie na razie nie wiemy nic o składzie atmosfery. Biorąc pod uwagę tylko naszą galaktykę powinno być ich dużo więcej. Kosmos to sporo galaktyk.

Rhotax
sobota, 22 sierpnia 2020, 21:08

Udowodnij.

Fantasy by dejvidek.
sobota, 22 sierpnia 2020, 13:07

Może w tym celowniku to jest słynny dejvidkowy F-15AE Alien Eagle?

Bond
niedziela, 23 sierpnia 2020, 10:52

Nie zapewne Su27 z wyższym numerem dla lepszego PR, czyli generacja 4++++++++++

Danisz
sobota, 22 sierpnia 2020, 19:04

a może ty choć w jednym poście nie będziesz wylewał swoich kompleksów odnośnie Daviena?

nom
niedziela, 23 sierpnia 2020, 23:21

też to zauważyłem, pamiętliwy i nie potrafi przeboleć że został mnóstwo razy publiczny łomot na forum

Fantasy by dejvidek.
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 11:51

To zacytuj gdzie dostałem łomot. Czas start trollu.

Ciekawy
wtorek, 25 sierpnia 2020, 00:21

Praktycznie za każdym razem, kiedy chciało mu się na brednie politruka odpisywać.

Rsshi6rre94rf
sobota, 22 sierpnia 2020, 12:49

Te obiekty lataja od bardzo dawna, piloci podczas 2 ws raportowali spotkania z tzw. foo fighters myslac ze to nowa niemiecka maszyna. Temat jest conajmniej zagadkowy.

ed
sobota, 22 sierpnia 2020, 20:22

...to mogą być maszyny z Nowej Szwabii (jeśli ktoś zna temat)...

niedziela, 23 sierpnia 2020, 23:18

A możesz troszkę choć rozwinąć temat?

Tweets Defence24