Reklama

Siły zbrojne

Serwisowanie malezyjskich okrętów Scorpéne wydłużone do 2017 r.

Fot. A. Nitka
Fot. A. Nitka

Przedsiębiorstwo Boustead DCNS Naval Corporation Sdn Bhd podpisało z ministerstwem obrony tego państwa kontrakt o wartości 143,1 mln USD, wydłużający okres  serwisowania dwóch malezyjskich okrętów podwodnych typu Scorpéne do 31 maja 2017 r.

W spółce joint venture Boustead DCNS Naval Corporation Sdn Bhd 60 % udziałów ma malezyjska firma stoczniowa Boustead Heavy Industries Corporation Bh, zaś pozostałe należą do francuskiego koncernu DCNS. Pierwszy kontrakt na techniczne utrzymanie w zdolności operacyjnej jednostek typu Scorpéne zdobyła w sierpniu 2010 r. Opiewał on na kwotę 193 mln euro i obowiązuje do 30 listopada br.

Obecny kontrakt jest o tyle istotny że w listopadzie 2015 r. powinien rozpocząć się pierwszy remont okrętu podwodnego Tunku Abdul Rahman. Drugi, noszący nazwę Tun Abdul Razak, powinien pójść w jego ślady w czerwcu 2017 r. Tak więc w ramach aktualnie podpisanej umowy nastąpi zamówienie części zamiennych i materiałów potrzebnych do jego przeprowadzenia, zaś sam remont drugiej jednostki będzie przedmiotem kolejnego kontraktu.

(AN)

 

Reklama

Komentarze

    Reklama