Rozpoczął się nabór na letnie szkolenia – Wakacje z wojskiem

Wojsko Polskie zaprasza ochotników do udziału w dobrowolnym, bezpłatnym szkoleniu wojskowym „Wakacje z wojskiem 2”. To już druga edycja tego specjalistycznego kursu, skierowanego głównie do młodych osób, które chcą zdobyć doświadczenie wojskowe podczas wakacji.
Zaplanowano trzy turnusy szkoleń w całej Polsce, z pierwszym startującym już 9 czerwca. Uczestnicy mogą wybrać dogodny termin i lokalizację, a po 27 dniach szkolenia otrzymają wynagrodzenie brutto w wysokości niemal 6 000 zł. Zgłoszenia przyjmowane są przez internet, telefon, e-mail oraz osobiście.
Program „Wakacje z wojskiem” skierowany jest głównie do osób w wieku 18-35 lat (wymagane ukończenie 18. roku życia), w szczególności do tegorocznych maturzystów, studentów oraz tych, którzy szukają wakacyjnej pracy. Służba wojskowa może stanowić interesującą alternatywę dla pracy sezonowej.
Oferta obejmuje ponad 70 lokalizacji w całym kraju, a uczestnicy mogą wybrać jednostkę wojskową, która odpowiada ich zainteresowaniom i lokalizacji. Będzie można się sprawdzić m.in. jako żołnierz wojsk lądowych, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i w wielu innych rolach. Dla każdego rekruta wojskowi rekruterzy dopasują odpowiedni model służby, tworząc zróżnicowane grupy rówieśnicze. Szkolenie kładzie duży nacisk na integrację, elastyczność i dobre relacje między uczestnikami.
Zgłoszenia można składać w dowolnym momencie. Procedury są uproszczone – wystarczy odwiedzić stronę, , zadzwonić na infolinię 800 180 110, skontaktować się za pośrednictwem formularza lub udać się bezpośrednio do punktu rekrutacyjnego Wojska Polskiego.
3 turnusy (po 27 dni każdy)odbędą się w dniach:
9 czerwca – 5 lipca
14 lipca – 9 sierpnia
18 sierpnia – 13 września
Projekt „Wakacje z wojskiem” to strategiczne przedsięwzięcie Ministerstwa Obrony Narodowej i Wojska Polskiego, mające na celu wzmocnienie potencjału rezerw oraz promocję służby wojskowej. Skierowane jest głównie do młodzieży w wieku 18-35 lat, szczególnie do uczniów i studentów.
Każdy turnus obejmuje strzelanie, szkolenie w przetrwaniu w terenie, walkę wręcz, taktykę wojskową, jazdę pojazdami wojskowymi i inne zajęcia. Uczestnicy otrzymują wynagrodzenie w wysokości kilku tysięcy złotych oraz zdobywają unikalne doświadczenie zawodowe i życiowe. Po ukończeniu szkolenia ochotnicy będą mieli możliwość długoterminowego związania się z Wojskiem Polskim, m.in. jako żołnierz aktywnej rezerwy, terytorials w WOT, żołnierz zawodowy lub podchorąży w akademii wojskowej.
Suchar
Pierwszy raz widzę, by za pobyt w lunaparku płacili organizatorzy, nie uczestnicy.