Reklama

Siły zbrojne

Rosomaki "broniły wybrzeża" w Libanie

Fot. PKW UNIFIL
Fot. PKW UNIFIL

W ramach obecności Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Libanie (PKW Unifil) w pierwszej połowie czerwca żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej wzięli udział w ćwiczeniu obejmującym kierowanie ogniem w obronie wybrzeża.

W dniach 7-11.06.2021 r., na strzelnicy w Naqurze, odbyło się ćwiczenie tymczasowych sił pokojowych w Libanie pk. „Steel Storm 2021”. W przedsięwzięciu szkoleniowym udział wzięli żołnierze PKW UNIFIL oraz m.in. pododdziały z: Włoch, Nepalu, Ghany, Indonezji, Korei Południowej. Scenariusz ćwiczenia oparty był na kierowaniu ogniem pododdziałów w obronie wybrzeża morskiego.

Strzelanie załóg KTO ROSOMAK do celów nawodnych zapoczątkowało kilkudniowe zajęcia, których celem była obserwacja zdolności bojowych państw podczas wykonywania strzelań. Przeprowadzono również pokaz dynamiczny współdziałania  żołnierzy kontyngentu ITALBATT (Batalion Włoski) z żołnierzami armii libańskiej.

[GALERIA_20045]

Ponadto w części statycznej, państwa wchodzące w skład tymczasowych sił pokojowych w Libanie, zaprezentowały swój sprzęt i uzbrojenie wojskowe. W pokazach udział wzięli m.in.: dowódca tymczasowych sił pokojowych w Libanie Major General Stefano Del Col, dowódca IRISHPOLBATT Lt. Col.  Conor Bates oraz dowódca III zm. PKW UNIFIL ppłk Daniel Kowalewski.

Polscy żołnierze są obecni w Libanie w ramach misji UNIFIL od końca 2019 roku. Kolejne zmiany kontyngentu wystawiała jak na razie 12 Brygada Zmechanizowana ze Szczecina. Trzon obecnej zmiany wystawił 2 Batalion Piechoty Zmotoryzowanej tamtejszej brygady.

PKW UNIFIL/JP

Reklama
Link: https://sklep.defence24.pl/produkt/zasadzka-w-dzialaniach-lekkiej-piechoty/
Reklama 
Reklama

Komentarze (1)

  1. OptymistaPl

    Naszą Brygadę Obrony Wybrzeża należy wyposażyć w szybkie Rosomaki

Reklama