Reklama

Siły zbrojne

Rosja: Katastrofa Iła-76

Autor. Pavel Adzhigildaev/wikipedia.com/(CC BY-SA 3.0)

Wojskowy samolot transportowy Ił-76 rozbił się w piątek podczas lądowania w pobliżu rosyjskiego miasta Riazań. Cztery osoby zginęły, sześć zostało rannych - poinformowała agencja Reuters, powołując się na Interfax.

Reklama

Informacje te potwierdziło rosyjskie ministerstwo obrony, które poinformowało, że samolot miał awarię silnika podczas lotu szkoleniowego. Resort nie podał żadnych dalszych szczegółów. Rosyjskie media informują. ze na pokładzie znajdowało się dziewięć osób.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (7)

 1. GB

  Na rosyjskich forach bierze się dwa warianty przyczyn katastrofy tego Iła. 1. Silnik został zniszczony przez ptaka (klasyk by powiedział że przez łabędzia) i dalej pożar na skrzydle. Ze taki pożar nie ugasi rosyjski system ppoż to wiemy choćby z katastrofy Ił-112 z tamtego roku. 2. Kiepskiej jakości paliwo które zatankowano w Biełgorodzie. Tam jest rafineria... Aczkolwiek atakowana przez wojska ukraińskie.... Ja jak widzę filmiki z tego lotu to przede wszystkim widzę dużo ognia a mało samolotu. Pisanie bajek ( jak Altair że samolot był w powietrzu przez 6 minut), a przeleciał 6 km świadczy o tym że pożar wybuchł bardzo gwałtownie... Od startu do katastrofy to samolot był w powietrzu w zakresie 1-2 minut. Przyczyną to wybuch na skrzydle i gwałtowny pożar.

 2. 91mat19

  " Cztery osoby zginęły, sześć zostało rannych " i dalej.. "Rosyjskie media informują. ze na pokładzie znajdowało się dziewięć osób"...

  1. Valdore

   ten dziesiaty oberwał jak mu Ił spadł na głowę.

  2. Reo

   Weź może czytaj ze zrozumieniem. „Cztery osoby zginęły, sześć zostało rannych - poinformowała agencja Reuters” , „Rosyjskie media informują. ze na pokładzie znajdowało się dziewięć osób”. Reuters to nie są rosyjskie media.

  3. GB

   Prawdopodobnie chodzi o to że ten czwarty zmarł w szpitalu. Załoga była 9 osobowa i miała składać się z instruktorów i kadetów. Mimo wszystko jakiś dziwny ten lot. Przy znanych technicznych parametrach samolotu lądowanie po paliwo w Riazaniu było niepotrzebne. Tam zatankowali, wystartowali i chwilę później wybuch pożar i to naprawdę duży. I katastrofa samolotu.

 3. Valdore

  Jeżeli awaria jednego z czterech silników posyła Ił-76 na ziemię, to coś nie tak z tym samolotem. A całkiem sporo państw ich uzywa.

  1. GB

   Ponoć byli zmuszeni wyłączyć drugi silnik na tym samym skrzydle. Awaria i pożar silnika zaraz po starcie. A może dostał z Pioruna???

  2. Valdore

   @GB nie przy starcie ale podczas ladowania.

  3. GB

   Valdore, ten Ił-76MD startował.

 4. szczebelek

  Po raz kolejny doskonała maszyna rosyjskiej myśli technicznej się rozbiła podczas lotu szkoleniowego...

 5. GB

  Rozbił się zaraz po starcie. Zapalił mu się silnik.

 6. Holub

  Ojoj

 7. DON MARZZONI

  Lepsza kiła od Iła. Jeszcze kilka miesięcy temu, normalnie bym współczuł. Teraz widzę w tym korzyść poprzez zmniejszenie potencjału FR. Oczywiście nikomu nie życzę śmierci i cierpienia, jednak statystyczne straty Rosji cieszą w każdym przypadku. No cóż. Sami zaczęli.

Reklama