Reklama

Siły zbrojne

Prawie 900 ochotników złoży przysięgę wojskową i rozpocznie służbę w WOT

Autor. Wojska Obrony Terytorialnej

Prawie 900 ochotników złoży w ten weekend przysięgę wojskową i rozpocznie służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej - poinformował w sobotę wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

"Prawie 900 ochotników złoży w ten weekend przysięgę wojskową i rozpocznie służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej" - napisał Błaszczak na Twitterze.

Podkreślił, że "służba w szeregach Wojska Polskiego to wyraz patriotyzmu i miłości do Ojczyzny".

Reklama

"Bardzo dziękuję za tę postawę. Liczne i wyposażone w nowoczesny sprzęt wojsko to silna i bezpieczna Polska" - dodał wicepremier.

Czytaj też

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj sił zbrojnych, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Utworzono je 1 stycznia 2017 r. Żołnierze, których jest ponad 34 tys., szkolą się obecnie w 18 brygadach obrony terytorialnej. Ich misją w czasie pokoju jest przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych oraz wsparcie akcji ratowniczych, a w czasie wojny są przewidziane do wsparcia wojsk operacyjnych.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Pucin:)

    Jak widać po ostatnim akapicie artykułu nadal - nawet sam redaktor - nikt nie potrafi zdefiniować po co jest WOT - czym jest w kontekście możliwości operacyjnych? co może w trakcie wojny? - cytat z artykułu -"Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj sił zbrojnych, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. (...) Ich misją w czasie pokoju jest przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych oraz wsparcie akcji ratowniczych, a w czasie wojny są przewidziane do wsparcia wojsk operacyjnych." Pytanie po co to jest? :(

Reklama