Reklama

Siły zbrojne

Polski żołnierz zginął w wypadku na poligonie

Fot. 10 BKPanc.
Fot. 10 BKPanc.

Na poligonie w Świętoszowie podczas zajęć dywizjonu artylerii samobieżnej doszło do śmiertelnego wypadku. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł starszy sierżant Marek Karpiel, pomocnik dowódcy plutonu – dowódca działonu w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej – podaje kpt. Justyna Balik, oficer prasowy 10 BKPanc.

Wypadek miał miejsce w środę 5 listopada około godziny 15:50 podczas przygotowania do holowania wozu ewakuacji medycznej M113S, unieruchomionego przez usterkę techniczną. Pomoc medyczna poszkodowanemu została udzielona przez ratownika medycznego, a na miejsce dotarł zespół pogotowia ratunkowego. Po kilkudziesięciu minutach reanimacji lekarz pogotowia stwierdził zgon – pisze kpt. Balik.

St. Sierż. Marek Karpiel służył w wojsku od 1991 roku. Miał 42 lata. Osierocił żonę i dwójkę dzieci. Brał udział w misji w Afganistanie podczas VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego. W 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej służył od 1999 roku. W ostatnim czasie pełnił funkcję pomocnika dowódcy plutonu – dowódcy działonu w 1 baterii dywizjonu artylerii samobieżnej 10 BKPanc.

Rodzina zmarłego została powiadomiona o wypadku i objęta opieką psychologiczną. Programowe zajęcia poligonowe dywizjonu artylerii samobieżnej 10 BKPanc. nie miały związku z ćwiczeniem „Black Eagle” z udziałem żołnierzy British Army i Wojska Polskiego, rozpoczętym 3 listopada – pisze kpt. Balik.

Reklama

Komentarze (14)

 1. russex

  Szkoda, że nie poległ na polu bitwy albo nie odszedł w sędziwym wieku :( Cześć jego pamięci !

  1. jackie daniels

   "Szkoda, że nie poległ na polu bitwy [...]" Odsetek idiotyz** w tym kraj jest zatrważający. Ty się lepiej módl, żeby nie było żadnego, 'pola bitwy"

  2. podbipieta

   Pięknie pan to zawezwał panie kolego, Tylko jedno słowo niepoprawne/szkoda/ Ale intencje odczułem.

 2. PePe

  Dziękujemy za dobrą służbę! Wyrazy współczucia dla rodziny. Spoczywaj w pokoju!

 3. kez87

  Niech spoczywa w pokoju. [*] Swoją drogą, to za bardzo nie wyjaśnili co się stało... Chyba powinni chociaż na użytek wewnętrzny stwierdzić przyczyny i zwrócić uwagę ludziom w tej i innych jednostkach,by takie wypadki już nie miały miejsca...

  1. jola

   Prokurator wyjasnia...

 4. wolf

  Wyrazy współczucia dla Rodziny. Cześć jego pamięci.

 5. Adriano

  Niech spoczywa w pokoju :(

 6. totenkopf

  przeżył Afganistan, a pochłonął go polski poligon...w czasie pokoju! Niech spoczywa w pokoju

 7. ursus

  Cześć Jego Pamięci!

 8. Kghan

  Cześć Jego pamięci!

 9. Zdzich

  Cześć Jego Pamięci!

 10. Dawid Kozlowsli

  Cześć jego pamięci!

 11. podbipieta

  R.I.P.

 12. Towarzysz broni z Iraku

  Cześć jego pamięci!

 13. Tyberios

  Niech spoczywa w pokoju.

 14. Wojmił

  Cześć Jego pamięci!

Reklama