Reklama

Siły zbrojne

Odwołany dowódca sił powietrznodesantowych Rosji znów pełni ważną rolę

Autor. . Головне управління розвідки Міністерства оборони України

Dowódca rosyjskich wojsk powietrznodesantowych WDW generał-pułkownik Michaił Teplinski najprawdopodobniej powrócił do pełnienia ważnej roli w wojnie Ukrainie, z której został odwołany w styczniu tego roku - przekazało w niedzielę brytyjskie ministerstwo obrony.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny

Reklama

Jak wskazano w codziennej aktualizacji wywiadowczej, Teplinski jest prawdopodobnie jednym z niewielu wysokich rangą rosyjskich generałów powszechnie szanowanych przez szeregowych żołnierzy, a jego burzliwa ostatnio kariera sugeruje intensywne napięcia między frakcjami w rosyjskim Sztabie Generalnym w kwestii działań militarnych na Ukrainie.

Czytaj też

"Jest mało prawdopodobne, by zakres kompetencji Teplinskiego ograniczał się do jednostek WDW, ale z dużym prawdopodobieństwem będzie on promował tradycyjną rolę korpusu jako siły elitarnej" - oceniono, przypominając, że w ostatnich dniach WDW podjęły kluczową rolę w bitwie o Bachmut i prawdopodobnie zaczęły w sektorze Kreminnej przejmowanie wyrzutni rakiet termobarycznych TOS-1A.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

 1. Rusmongol

  Niestety ale mongolizm w Rosji już przejął wiodącą rolę i sensownej taktyki w działaniach ich dowódców nie doświadczymy. Tam tylko mongokski przejaw brutalności i siły.

  1. QVX

   Armia Czyngis-chana i jego bezpośrednich następców była jednak w przeciwieństwie do obecnej rosyjskiej skuteczna. Tutaj natomiast mamy raczej nawiązanie do radzieckiej czystki z II połowy lat 1930 i ciągłej rotacji dowódców.

  2. Chinol

   Mu sie miesza. On nic nie wie ani o mongilii ani o Ukan Bator. Jakas mieszanka w glowie.

  3. Chyżwar

   @Chinol Nic mu się nie miesza. Mongołowie byli stepową dziczą, która umiała skorzystać ze zdobyczy cywilizacyjnych podbijanych przez nich Chin i innych cywilizowanych państw. Rosja natomiast to dzicz, która po podbiciu przez Mongołów przejęła ich sposób sprawowania władzy ale zamiast wzorem Mongołów czerpać z tego, co podbijała wolała niszczyć to, co nie było ruskie.

 2. Chinol

  NIE odwolany- tylko "spekuacje w medjach na temat odwolania" - to takie ze raz napsiza tak raz siak a raz inaczej.

Reklama