Siły zbrojne

GROM potrzebuje pojazdów do transportu ładunków

Fot. st. chor. mar. A.Dwulatek/COM CAM DORSZ
Fot. st. chor. mar. A.Dwulatek/COM CAM DORSZ

Jednostka wojskowa GROM do 26 marca czeka na oferty w przetargu na dostawę pojazdów do transportu ładunków, za które zapłacić może nawet ponad 12 mln złotych netto. 

Przedmiotem zamówienia, podzielonego na dwie części, jest dostawa pojazdów do przewozu ładunków z systemem załadowczym, wraz z przyczepami, wyposażonych w zestawy do załadunku kontenerów typu ISO 1C/1CC i hakowe platformy załadowcze typu flatrack (2 szt. na zestaw/komplet) oraz pojazdów do przewozu ładunków z żurawiem przenośnym dużego udźwigu typu np. HIAB (lub równoważnym). Szacunkowa wartość zamówienia, wskazana przez jednostkę, to 12,460 mln złotych netto. 

W przypadku pierwszej części zamówienia, chodzi o dostawę sześciu sztuk z systemem załadowczym. Kosztować ma to GROM ok. 9,360 mln złotych netto. Wszystkie mają zostać dostarczone do 29 listopada 2019 roku.

Druga części, dotycząca pojazdów z żurawiem, zakłada pozyskanie dwóch sztuk samochodów. Wartość netto tego zadania oszacowano na 3,1 mln złotych netto. Tak samo, jak w przypadku pierwszej części, dostawa także ma zostać zrealizowana do 29 listopada bieżącego roku.

W obu przypadkach, GROM nie zakłada korzystania z prawa opcji. Termin składania ofert, w ramach procedury otwartej, to 26 marca 2019 roku, godzina 9:00. 

  • Grom

Komentarze