Reklama

Siły zbrojne

Epizod szkolenia BORSUK 22 na terenie Huty Stalowa Wola

Autor. Huta Stalowa Wola S.A.

Na obiekcie należącym do spółki Huta Stalowa Wola odbyła się jedna z części ćwiczeń pod kryptonimem Borsuk-22. Budynek został wykorzystany jako obiekt infrastruktury krytycznej, który został zajęty przez wrogie wojska.

Reklama

W ostatnich dniach odbyła się kolejna część ćwiczeń wojskowych Borsuk-22, która miała miejsce na terenie Huty Stalowa Wola. Jeden z budynków należących do spółki z Polskiej Grupy Zbrojeniowej został wykorzystany jako obiekt infrastruktury krytycznej, przejęty przez wrogie siły. Po pokonaniu przeciwnika, dzięki zorganizowanej operacji wojskowej i współpracy żołnierzy z różnych jednostek wojskowych 10. Brygada Kawalerii Pancernej, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej, 1. Brygada Lotnictwa Wojsk Lądowych, 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, obiekt został ponownie przejęty pod kontrolę.

Reklama
Reklama

Ćwiczenie Borsuk-22 to jedno z najważniejszych przedsięwzięć szkoleniowych zaplanowanych na ten rok, z udziałem żołnierzy 11LDKPanc. Oprócz nich, żołnierzy niemal ze wszystkich jednostek wojskowych Czarnej Dywizji uczestniczą w nim również żołnierze amerykańscy, ale także z wielu jednostek wojskowych podległych Dowódcy Generalnemu RSZ. Przed żołnierzami realizacja szeregu zadań, które muszą zostać zrealizowane zarówno w dzień, jak i w nocy oraz w obronie, jak i w natarciu, a także konieczność rozwiązania wielu dylematów taktycznych

Czytaj też

W ćwiczeniu zaangażowane są pododdziały pancerne i zmechanizowane, wsparte przez artylerię i przeciwlotników, ale również lotnictwo. Ważną rolę odgrywa w tym łączność i logistyka, gdyż bez ich udziału niemożliwe jest prowadzenie walki i realizacja wyznaczonych zadań. Jest to także jedna z największych operacji przerzutu wojska z zachodniej Polski na południowy wschód kraju w ostatnich latach.

Reklama

Komentarze (1)

 1. Valdi

  Przypomnijmy 96 obiektów infrastruktury krytycznej zupełnie na golasa😱😱🍄🍄🍄🍄 6 🔋🔋🔋 Pilica po 124 mln PLN Haloooo

  1. Rupert

   Nie masz aktualnych informacji. Oprócz programu "Mała Narew" , Pilica i Poprad., jest przecież obecna obrona PLOT od sojuszników(głównie z USA i Wielkiej Brytanii). Polska buduje obecnie własne zdolności, więc posiłkujemy się pomocą NATO.

  2. Pirat

   F-16 również mogą bronić infrastruktury.

Reklama