Siły zbrojne

Epizod szkolenia BORSUK 22 na terenie Huty Stalowa Wola

Fot. Huta Stalowa Wola S.A.

Na obiekcie należącym do spółki Huta Stalowa Wola odbyła się jedna z części ćwiczeń pod kryptonimem Borsuk-22. Budynek został wykorzystany jako obiekt infrastruktury krytycznej, który został zajęty przez wrogie wojska.

W ostatnich dniach odbyła się kolejna część ćwiczeń wojskowych Borsuk-22, która miała miejsce na terenie Huty Stalowa Wola. Jeden z budynków należących do spółki z Polskiej Grupy Zbrojeniowej został wykorzystany jako obiekt infrastruktury krytycznej, przejęty przez wrogie siły. Po pokonaniu przeciwnika, dzięki zorganizowanej operacji wojskowej i współpracy żołnierzy z różnych jednostek wojskowych 10. Brygada Kawalerii Pancernej, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej, 1. Brygada Lotnictwa Wojsk Lądowych, 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, obiekt został ponownie przejęty pod kontrolę.

Ćwiczenie Borsuk-22 to jedno z najważniejszych przedsięwzięć szkoleniowych zaplanowanych na ten rok, z udziałem żołnierzy 11LDKPanc. Oprócz nich, żołnierzy niemal ze wszystkich jednostek wojskowych Czarnej Dywizji uczestniczą w nim również żołnierze amerykańscy, ale także z wielu jednostek wojskowych podległych Dowódcy Generalnemu RSZ. Przed żołnierzami realizacja szeregu zadań, które muszą zostać zrealizowane zarówno w dzień, jak i w nocy oraz w obronie, jak i w natarciu, a także konieczność rozwiązania wielu dylematów taktycznych

Czytaj też

W ćwiczeniu zaangażowane są pododdziały pancerne i zmechanizowane, wsparte przez artylerię i przeciwlotników, ale również lotnictwo. Ważną rolę odgrywa w tym łączność i logistyka, gdyż bez ich udziału niemożliwe jest prowadzenie walki i realizacja wyznaczonych zadań. Jest to także jedna z największych operacji przerzutu wojska z zachodniej Polski na południowy wschód kraju w ostatnich latach.

Komentarze (1)

 1. Valdi

  Przypomnijmy 96 obiektów infrastruktury krytycznej zupełnie na golasa😱😱🍄🍄🍄🍄 6 🔋🔋🔋 Pilica po 124 mln PLN Haloooo

  1. Rupert

   Nie masz aktualnych informacji. Oprócz programu "Mała Narew" , Pilica i Poprad., jest przecież obecna obrona PLOT od sojuszników(głównie z USA i Wielkiej Brytanii). Polska buduje obecnie własne zdolności, więc posiłkujemy się pomocą NATO.

  2. Pirat

   F-16 również mogą bronić infrastruktury.