Reklama

Siły zbrojne

Cyfrowy oręż w walce o Wyspy Senkaku

Japonia ujawnia w języku angielskim dane odnośnie aktywności chińskiego lotnictwa u swoich granic – fot. www.mod.go.jp
Japonia ujawnia w języku angielskim dane odnośnie aktywności chińskiego lotnictwa u swoich granic – fot. www.mod.go.jp

Japonia w specyficzny sposób postanowiła pokazać światu jak Chiny naruszają jej przestrzeń powietrzną i wody terytorialne tworząc angielskojęzyczną stronę internetową z pełną dokumentacją dotyczącą takich przypadków.

Japońskie Siły Samoobrony założyły angielskojęzyczną stronę internetową pokazującą chińską aktywność w pobliżu japońskiej przestrzeni powietrznej. Strona ta zawiera zarówno zdjęcia przechwyconych samolotów, opis takich przypadków jak i pełne dane statystyczne.

Japończycy starają się w ten sposób pokazać jak aktywnie Chiny próbują udowodnić swoimi działaniami swoje prawo do wysp Senkaku (chińskie Diàoyútái). Utworzona bez międzynarodowych konsultacji przez Chińczyków na Morzu Wschodniochińskim strefa identyfikacji obrony powietrznej ADIZ (Air Defense Identification Zone) stała się kością niezgody i przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń, które coraz częściej mają znamiona zbrojnej konfrontacji.

Chińska aktywność stała się tak uciążliwa, że Japończycy próbują wszelkich sposobów by zastopować zapędy wielkiego sąsiada. Założona przez Japońskie Siły Samoobrony strona jest dodatkowo bardzo dobrym źródłem informacji o mało znanych chińskich samolotach i dlatego warta jest zareklamowania.

Adres strony:

http://www.mod.go.jp/e/d_act/ryouku/index.html

Reklama

Komentarze

    Reklama