Reklama

Siły zbrojne

CBA: Korupcja w PIT-Radwar. Zatrzymania

Fot. CBA.
Fot. CBA.

CBA zatrzymało dwóch pracowników spółki PIT-Radwar wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Sprawa dotyczy łapówek przy zakupach sprzętu. Działania operacyjne CBA prowadziło we współpracy z Żandarmerią Wojskową.

Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Gdańsku przy współpracy z Żandarmerią Wojskową w Elblągu ustalili, że w spółce PIT-RADWAR SA wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej może dochodzić do procederu korupcyjnego. Podejrzenia dotyczyły procesu zakupów maszyn, urządzeń i części do nich realizowanych przez zatrudnionych w logistyce PIT-Radwar S.A.

CBA rozpoczęło operację specjalną, w wyniku której agenci zatrzymali w Warszawie dwóch pracowników spółki zbrojeniowej  w chwilę po  przyjęciu gotówki  stanowiącej nielegalną prowizję za zakupy części.

Ustalania CBA wskazują, że zatrzymani byli także w trakcie negocjacji zakupu maszyny za ok. 380 tys. euro i zażądali dla siebie kolejnej łapówki, która miała wynosić nie mniej niż 5% wartości zakupu czyli ok. 19 tys. euro. Zatrzymani trafią do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty korupcji gospodarczej.

JS/CBA

 

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (6)

  1. ech

    Korupcja to rak niszczący zdrową ,konkurencyjną gospodarkę. Wypalać bez litości.

  2. Marek1

    Tu powinny zapadać wyroki powyżej 10 lat pozbawienia wolnośc, przepadkiem mienia w całości i z DOŻYWOTNIM zakazem sprawowania funkcji w sp-kach SP.

  3. kryty

    CBA zaczyna pięknie działać. Wcześniej zatrzymania w Ursusie, teraz w PIT. Czekamy jeszcze na Warszawski ratusz.

    1. qweewqweqe

      I na wiejską...

    2. zenek

      no i w końcu SKOKi.

  4. Dumi

    Bravo. Wyrwać z korzeniami!

  5. dariusz

    brawo

  6. kpr. rez

    Niestety ta plaga zwyczajowego 3-5 % od zakupu dotyka wszystkie firmy, rownierz prywatne. Tam gdzie wlasciciel sam juz nie jest w stanie kontrolowac kazdego zakupu tam pracownicy kombinuja. W duzych firmach zabezpieczaja sie poprzez tworzenie dzialow zakupow, ktore zbieraja oferty ale to zarzad podejmuje decyzje i czesto Rada Nadzorcza ja zatwierdza. Ale to dotyczy duzych zakupow. A na malych zakupach np. papier toaletowy, dlugopisy, papier do drukarek, tonery, zarowki itd. w duzej firmie tez mozna "przytulic" niezla kase. I zeby bylo jasne na zachodzie tez to funkcjonuje pod roznymi postaciami. Nie wiem czy sie da to zwalczyc???

Reklama