Reklama

Siły zbrojne

Armie Świata: Drugie na Świecie. Siły Powietrzne Chin

Autor. Defence24

W ciągu ostatnich lat Chiny zdołały wykonać olbrzymi skok techniczny i zerwać z wizerunkiem formacji przestarzałej, a wręcz zaczęły nadawać ton rozwoju światowego lotnictwa wojskowego. Zerwano jednocześnie z polityką kupowania sprzętu rosyjskiego, który stanowi obecnie mniej niż 10 procent wszystkich używanych samolotów. Ostatnie zakupy w Rosji – 24 Su-35 i 32 systemów S-400, zostały najwyraźniej dokonane tylko po to aby skopiować ostatnie unikalne rozwiązania techniczne, jakie Rosjanie mogliby jeszcze mieć.

Reklama

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze (7)

 1. Chinol

  Na swiecie jest 7 cywilzacji - wedlog Huntingtona - Hindyzim, Chinskie, ISlam, Prawoslawie, Zachod, Amerka LAcinska, Afrykanska. - z tych wsztskich najnardziej krwoizercza jest Zachodnia (podboj 2 ameryk, borygenow, aftyki, Azji) CHinczcy z Wielim murem , nawet muzamknie to przy tym jak dzieci. Kazda cywilzacja podbijala ale obietwnie czy Rosja czy Chiny czy Islam czy Abrygeniu duzo mniej niz Zachod. Natmiast Propagadne zachod ma najlepsza. Ja mowie o faktrach wiekszosc ludzi o tym co sie nauczuli w proagdznie.

  1. Wania

   Nie da się.zrozumiec tego co napisałeś. Mimo szczerych chęci.

  2. CdM

   Zdecydowanie wolę żyć w cywilizacji Zachodu, niż w jakiejkolwiek innej. Podobnie jak ogromna część ludności świata, głosująca nogami. Zachód -najbardziej ekspansywny i odnosząca największe sukcesy? Zgoda. Najbardziej krwiożerczy? Wręcz przeciwnie. Zdecydowanie nie święty, jasne, ale czym się różni cywilizacja Zachodu od na przykład rosyjskiej, to wiedzą te wszystkie narody, które były przez Rosję podbite. Jak było przed, jak po. Niemcy to nawet mogli porównać jednocześnie. Zachód oferuje dość szeroką inkluzywność na swoich zasadach. Rosja, Chiny. Islam, oferują wyłącznie możliwość pokornego podporządkowanie się, lub kajdany.

 2. Chinol

  Rusmonogol - Ja poprsyu oceniam fakty. Ok kolega znalal jednego zolnierza w Chinach co byl na wojnie. SUper. W USa w Afgastanie 20 lat - ojciec nieraz walczyl a potem syn - 2 pokolenia okupantow. Nasza kultra ZAchdnia - podila wsztskie kontynety (2 amtyki, - indian wybilismy, Australie -Aborygenow) Aftyke, INdie (UK) Chiny (powstanie bokserow np) Ich kultra jest INNA- obrona i praca. To poprstu fakty. A co do mieszkania na wsi chinskiej - wiesz mi ze jest coraz lepiej. ONZ mowi ze w tym roku 300 milnow chinczykow przeskoczylo progi zarobkow. W USa tendecja odrwania - ludzie biednieja. Za bardzo ufasz proagandzie za malo wiedzy.

  1. Rusmongol

   Ostatnio mieli najlepiej jak im pozamykali drzwi podczas covid i pozamykali pod bronią rogatki z miast żeby nie mogli wyjechać. Ba nawet do sklepu iść nie mogli i nie mieli co jeść. Proszę więc nie gadaj mi o propagandzie, bo propagandę stosujesz tu co dnia a fakty sprytnie pomijasz 🤪

  2. lokal

   Zero Covid - pol europy o tym marzylo

  3. kaczkodan

   Generalnie prorynkowe dyktatury mają się dobrze, a takie stały się Chiny. Chiny nie są wspaniałym miejscem do życia, ale niestety zachód się mocno popsuł. Niestety Xi wszystko popsuje.

 3. magtyf

  Czy pkb jest podane pawidłowo? Powinno być chyba bln zamiast mld USD

  1. rh

   Tak, oczywisty błąd, prawdopodobnie ma swoje źródło w tłumaczeniu. My mamy długą skalę, ale np. USA krótką. Pozdrawiam.

 4. Książę niosący na plecach białego konia

  Polska i Mongolia posiadały najsilniejszą kawalerię na świecie oraz plądrowały i groziły sąsiednim krajom. Maszyny powinny być wzorowane na kawalerii, a nie na czołgach podobnych do tych z USA czy Rosji. Na lądzie musisz wymyślić konia z żelaza i konia, który może latać po niebie, aby kontynuować dziedzictwo husarii. należy zastosować kraba

 5. Książę niosący na plecach białego konia

  Chińska marynarka wojenna i siły powietrzne są na najwyższym poziomie pod względem ilościowym (2. miejsce na świecie), ale jakości jeszcze nie ma. Ocena czołowych ekspertów jest najwyższa w Stanach Zjednoczonych Drugie miejsce (bez broni nuklearnej) zajmuje japońska marynarka wojenna i siły powietrzne oraz armia Korei Północnej. Korea Północna ma 1 milion żołnierzy czynnej służby i 4 miliony żołnierzy rezerwy i często zagraża Japonii, Korei Południowej i Stanom Zjednoczonym. Korea Południowa boi się Korei Północnej, dlatego często prosi o pomoc Stany Zjednoczone. Dlatego twierdzenia, że ​​Korea Południowa jest potęgą militarną, są przesadzone.

 6. DIM1

  Nie widzę nic złego, a wiele korzyści dla Polski we współpracy z przyszłym numerem 2. Pod warunkiem, że bez złej dziś retoryki wobec przyszłej "jedynki".

  1. Rusmongol

   Problem w tym że najlepsze zdanie o krajach jak Rosja, Korea pln, Chiny mają kraje które z nimi nie sąsiadują.

  2. Chinol

   USa nie sasiaduje z Chinami. I Wlasnie dlatego wymaga na nas zdanie o CHinach nie obiektwne. Zaklamane ale zgodne z ich intesami.

 7. Chinol

  Tylk 2 mieisiace mieszkalem w Chinach - ale ze scpetyka zmienilem sie w zwolennika (i pod wtzdem moralnym - Nie podbjaja ciale krajow jak USa- to kultra Wielkego Muru, nie ma ani jednego zolnerza ktry btal udzial w wojnie) i gosdaczrczo i spolecznie. Wielu Chincykow wyjedza do USa i UK - wracaja i mowia "co zesmy tam widzilei?" - zerszta kazdy kto byl w Sinapurze, Hong Konu, Kuala Lumpur i innych krajach tam widzi jak Europa zaczna odstawa a USa wogle. Zostala tylko lotniskowce by sprwowowac wojne - ostatia deska dla nich ratunku

  1. Rusmongol

   Gadasz jak dziecko. Jadąc do Moskwy czy Petersburga też można powiedzieć że Rosja to najwspanialszy kraj świata. Ale jedz na wiochę pod Moskwą i już twój światopogląd może się zmienić o 180 stopni. To ze oglądałeś Kuala Lumpur, Honk Kong czy Pekin wcale nie świadczy że widziałeś wszystko i że wiesz jak się żyje w tych krajach. A z roku na rok jako najlepsze miejsce do życia ocenia się Finlandię. I nie ma tam wielkich miast na pokaz, bilbordów działających na puste głowy, przepychu. Może pomysł dlaczego tak jest...

  2. DIM1

   @Chinol. Błąd Zachodu z Tajwanem (jestem tego absolutnie pewien, że chodzi o wielki błąd), jest, że zupełnie niepotrzebnie gra się Chińczykom kontynentalnym na ambicji. Chińczyk jest mądry i wyrachowany, ale Chińczyk z głęboko urażoną ambicją przestaje kalkulować. Chińczyk z urażoną ambicją przestaje kalkulować... Chińczyk z urażoną ambicją przestaje kalkulować... Chińczyk z urażoną ambicją przestaje kalkulować... --- itd... Pracuję z nimi od prawie 20 lat, non-stop i codziennie, z kilkudziesięcioma rodzinami w miarę blisko, z kilkuset - nieco mniej blisko, ale jednak w niemal codziennej styczności. Mają tę cechę wyraziście wspólną. Sprawa Tajwanu nie musiałaby wywoływać wojny, agresji itp. Gdyby nie nieszanowanie ich ambicji państwowej. Chińczykom kontynentalnym wystarcza niczego nie zmieniać, aby i tak stali się wkrótce głównym graczem świata. A Zachód zadziera wciąż nosa, karci i poucza. Słowa rodzą wielkie dzieła, słowa budują cywilizacje. I niszczą je.

  3. skition

   To jest po prostu nieprawda.Li Zuocheng Szef Departamentu Sztabowego Centralnej Komisji Wojskowej był dowódcą kompanii w wojnie chińsko-wietnamskiej.( 1978)Zapewne wiesz jaka armia nie ma żadnego żołnierza, który dowodził plutonem podczas wojny.. Dla ułatwienia dodam ,że nie jest to armia chińska i stan wojenny się nie liczy.

Reklama