Reklama

Siły zbrojne

Afganistan: strzelanina między talibami, a uzbrojonymi napastnikami

Fot. Voice of America (domena publiczna)
Fot. Voice of America (domena publiczna)

Co najmniej 16 osób, w tym siedmioro dzieci, zginęło w niedzielę podczas trwającej około trzy godziny wymiany ognia między talibskimi służbami bezpieczeństwa a grupą uzbrojonych napastników w mieście Herat na zachodzie Afganistanu — podała dpa, powołując się na źródła medyczne i lokalnego dziennikarza.

Wśród ofiar śmiertelnych było siedmioro dzieci, trzy kobiety i sześciu mężczyzn. Ich ciała zostały przetransportowane do szpitala — dowiedziała się niemiecka agencja. Rzecznik prasowy talibskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Kari Said Chosti powiedział z kolei, że zginęło trzech uzbrojonych napastników, którzy ukryli się w domu.

Dpa podaje, że zdjęcia z miejsca zdarzenia ukazywały całkowicie zniszczony budynek. Początkowo lokalne media informowały, że talibowie walczyli z grupą zbrojną, która przyłączyła się do organizacji dżihadystycznej Państwo Islamskie. Talibscy bojownicy prowadzą z nią walki od 2015 r., kiedy po raz pierwszy pojawiła się w Afganistanie.

Odkąd w sierpniu talibowie przejęli władzę w Afganistanie, Państwo Islamskie przeprowadziło serię śmiertelnych ataków wymierzonych głównie w talibskie służby bezpieczeństwa oraz szyickie obiekty kultu. W październiku organizacja ta wzięła na siebie odpowiedzialność za dwa zamachy bombowe na północy i południu kraju, w których zginęło łącznie co najmniej 100 osób.

image
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

 1. ito

  Niby dlaczego Talibowie melby mieć łatwiej niż jakikolwiek inny rząd Afganistanu?

 2. Blooper

  To dopiero rozgrzewka

  1. Polish blues

   Na to wygląda

  2. Ja Sam

   Brawo Talibowie. Wreszcie będzie pokój który tylko taliban jest wstanie zapewnić

Reklama