Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Saab prezentuje lekką torpedę NLT

Fot. Saab
Fot. Saab

W czasie tegorocznej wystawy podwodnych technologii wojskowych UDT (Undersea Defense Technology) w Bremie grupa przemysłowa Saab zaprezentowała po raz pierwszy lekką torpedę nowej generacji NLT (New Lightweight Torpedo).

Firma Saab pokazała publicznie w Bremie po raz pierwszy rozwiązanie zamówione przez szwedzką agencję ds. uzbrojenia FMV w maju 2016 r. Wartość powiązanego programu rozwojowego wynosi w przybliżeniu 1,5 mld SEK (około 644 mln złotych), a dostawy są planowane na lata 2016-2024.

Anne-Marie Vösu - dyrektor działu Underwater Systems, będącego częścią Saab Dynamics wyjaśniła, że „Saab jest obecnie jedynym graczem opracowującym nowy system torpedowy gotowy do sprostania współczesnym zagrożeniom. Jest to niezwykle elastyczny system, który idealnie sprawdzi się jako wyposażenie marynarek wojennych pływających zarówno na wodach przybrzeżnych, jak i na otwartych morzach”.

Vösu poinformowała również, że program rozwojowy przebiega zgodnie z planem, a jesienią zostaną przeprowadzone pierwsze próby torpedy w ośrodku testowym firmy Saab.

Komentarze