Reklama

Polityka obronna

Robert Nowakowski zastępcą szefa Biura Ochrony Rządu

fot. MSWiA
fot. MSWiA

Minister Mariusz Błaszczak powołał inspektora Roberta Nowakowskiego, dotychczasowego zastępcę komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie, na wiceszefa Biura Ochrony Rządu. Akt mianowania na nowe stanowisko wręczył wiceminister Jarosław Zieliński. 

Robert Nowakowski służbę w Policji rozpoczął w 1993 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Zarządzania i Administracji Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Ukończył studia podyplomowe z zakresu „Zarządzania i umiejętności menedżerskich” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz "Rachunkowości i sprawozdawczości w sektorze finansów publicznych” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Od 2000 roku jego służba związana była ze Szkołą Policji w Katowicach. Od 2006 roku pełnił funkcję kierownicze na stanowiskach związanych z logistyką. W 2014 roku powołany został na stanowisko naczelnika Wydziału Finansów Szkoły Policji w Katowicach. 25 marca 2016 roku został Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, gdzie odpowiedzialny był za sprawy związane z logistyką.

Przypomnijmy, że wniosek o odwołanie ze stanowiska oraz oddelegowanie do Straży Granicznej złożył niedawno zastępca szefa Biura Ochrony Rządu płk Jacek Lipski. 

Zobacz więcej: Wiceszef BOR podał się do dymisji

Zgodnie z zapowiedziami MSWiA Biuro Ochrony Rządu w dotychczasowym kształcie wkrótce przestanie istnieć. Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o Służbie Ochrony Państwa (SOP), która zastąpi BOR. 

Czytaj więcej: Służba Ochrony Państwa zastąpi BOR 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.