Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Radomski Air Show w 2018 roku

Fot. A. Hładij/Defence24.pl.
Fot. A. Hładij/Defence24.pl.
Autor. A.Hładij

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że największa polska impreza lotnicza Radom Air Show odbędzie się w 2018 roku.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych planuje organizację pokazów lotniczych Air Show w 2018 roku z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. Nie wykluczamy udziału w innej formie promocji lotnictwa i sil zbrojnych organizowanej w 2017 roku w Radomiu.

ppłk Szczepan Głuszczak, rzecznik prasowy DG RSZ

Radom Air Show jest to cykliczna impreza organizowana co dwa lata na lotnisku Sadków w Radomiu. Łączy w sobie pokazy statków powietrznych z naziemną statyczną wystawą sprzętu wojskowego i prezentacjami przedsiębiorstw z branży lotniczej. Jest to największa impreza lotnicza w Polsce. Ostatni raz odbyła się w 2015 roku i zgodnie z jej dwuletnim cyklem planowo powinna odbyć się w 2017 roku.

Jednak jak informuje rzecznik prasowy DG RSZ impreza, w związku z przypadającą rocznicą 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, została przeniesiona na 2018 rok. Jednakże w przyszłym roku Siły Zbrojne RP nie wykluczają zorganizowania mniejszego pokazu (pikniku) lotniczego.

 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama