Siły zbrojne

Przetarg na szelki do przenoszenia oporządzenia

Fot. st. chor. szt. mar. Arkadiusz Dwulatek, Combat Camera DO RSZ
Fot. st. chor. szt. mar. Arkadiusz Dwulatek, Combat Camera DO RSZ

Logistycy ze Szczecina prowadzą postępowanie, którego celem jest pozyskanie szelek do przenoszenia oporządzenia. 15. Wojskowy Odział Gospodarczy planuje jeszcze w tym roku pozyskać partię trzech tysięcy szelek wz. 988/MON. Jakie warunki obowiązują potencjalnych dostawców?

Szelki wz. 988/MON delikatnie mówiąc nie cieszą się dobrą prasą wśród żołnierzy. Pomimo zapowiedzi ze strony resortu obrony narodowej szelki te nadal są jak widać zamawiane. Warto przypomnieć w tym miejscu np. o postępowaniu prowadzonym w 2019 przez 31. WOG na opracowanie i odstawę partii prototypowej, próbnej oraz wzoru do produkcji seryjnej szelek do przenoszenia oporządzenia, które mają zastąpić używane od ponad dwóch dekad „lubawki”.

Szelki po przejściu badań i testów wg. deklaracji resortu miały trafić do żołnierzy w 2020 roku. Póki co istniejące szelki mają się jednak dobrze, czego przykładem jest m.in. ten przetarg.

Do czasu wprowadzenia na wyposażenie nowego wzoru żołnierze będą nadal wyposażani w szelki wz. 988/MON, a WOG-i prowadziły będą kolejne postępowania na ich zakup zgodnie z obowiązującą Wojskową Dokumentacją Techniczno-Technologiczną wydaną przez Departament Polityki Zbrojeniowej i Wojskowy Ośrodek Badawczo-Wdrożeniowy Służby Mundurowej.

Szczegóły postępowania

15. WOG dokumentację przetargową opublikował w biuletynie informacji publicznej.

Z treści ogłoszenia wynika, że postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, a termin składania ofert upływa 13 listopada o godz. 10:00.

Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty stanowi cena (waga 60 proc.) i termin realizacji dostawy (waga 40 proc.).

Termin dostawy określono na nie później niż do 18 grudnia 2020 roku. Przy czym w przypadku deklaracji dostawy przed 14 grudnia oferent otrzyma 40 punktów tytułem spełnienia warunku wynikającego z przyśpieszonego terminu dostawy.

Komentarze