Logistycy ze Szczecina prowadzą postępowanie, którego celem jest pozyskanie szelek do przenoszenia oporządzenia. 15. Wojskowy Odział Gospodarczy planuje jeszcze w tym roku pozyskać partię trzech tysięcy szelek wz. 988/MON. Jakie warunki obowiązują potencjalnych dostawców?
Szelki wz. 988/MON delikatnie mówiąc nie cieszą się dobrą prasą wśród żołnierzy. Pomimo zapowiedzi ze strony resortu obrony narodowej szelki te nadal są jak widać zamawiane. Warto przypomnieć w tym miejscu np. o postępowaniu prowadzonym w 2019 przez 31. WOG na opracowanie i odstawę partii prototypowej, próbnej oraz wzoru do produkcji seryjnej szelek do przenoszenia oporządzenia, które mają zastąpić używane od ponad dwóch dekad „lubawki”.
Szelki po przejściu badań i testów wg. deklaracji resortu miały trafić do żołnierzy w 2020 roku. Póki co istniejące szelki mają się jednak dobrze, czego przykładem jest m.in. ten przetarg.
Do czasu wprowadzenia na wyposażenie nowego wzoru żołnierze będą nadal wyposażani w szelki wz. 988/MON, a WOG-i prowadziły będą kolejne postępowania na ich zakup zgodnie z obowiązującą Wojskową Dokumentacją Techniczno-Technologiczną wydaną przez Departament Polityki Zbrojeniowej i Wojskowy Ośrodek Badawczo-Wdrożeniowy Służby Mundurowej.
Szczegóły postępowania
15. WOG dokumentację przetargową opublikował w biuletynie informacji publicznej.
Z treści ogłoszenia wynika, że postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, a termin składania ofert upływa 13 listopada o godz. 10:00.
Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty stanowi cena (waga 60 proc.) i termin realizacji dostawy (waga 40 proc.).
Termin dostawy określono na nie później niż do 18 grudnia 2020 roku. Przy czym w przypadku deklaracji dostawy przed 14 grudnia oferent otrzyma 40 punktów tytułem spełnienia warunku wynikającego z przyśpieszonego terminu dostawy.
"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie