Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Z MBDA do PGZ. Nowy członek zarządu

Jan Grabowski
Jan Grabowski
Autor. Mirosław Mróz/Defence24

Rada Nadzorcza PGZ powołała w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego Jana Grabowskiego na stanowisko członka zarządu.

Spółka przypomina w komunikacie, że Jan Grabowski to doświadczony menadżer z 20-letnią historią pracy w środowisku międzynarodowym, przede wszystkim w przemyśle obronnym. Przez ostatnie 6 lat, od 2018 r., pełnił funkcję dyrektora generalnego MBDA w Polsce, wcześniej w latach 2015-2018 odpowiadał za rynek Europy Centralnej i Wschodniej w Nexter Systems we Francji. W latach 2012-2014 pełnił funkcję dyrektora strategii i międzynarodowej współpracy przemysłowej w Bumar sp. z o.o.

Reklama

Jan Grabowski jest absolwentem Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowych studiów z public relations i komunikacji strategicznej w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów w Instytucie Wyższych Studiów Obrony Narodowej w Paryżu (Institut des hautes études de Defense Nationale à Paris, IHEDN).

Czytaj też

Od końca marca 2024 roku prezesem zarządu PGZ jest Krzysztof Trofiniak. W skład zarządu, obok Jana Grabowskiego, wchodzą Arkadiusz Bąk, Marcin Idzik i Piotr Zawieja, powołani w pierwszej połowie kwietnia br. Postępowanie kwalifikacyjne, w wyniku którego na członka zarządu PGZ powołano Jana Grabowskiego, rozpoczęło się 25 kwietnia br.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. Vixa

    No! Udało się! Teraz, kurfa my!!!

Reklama