Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Zmiany w kluczowych spółkach PGZ

Leopard 2PL / Fot. PGZ
Leopard 2PL / Fot. PGZ

Rada nadzorcza ZM Bumar-Łabędy S.A. odwołała ze stanowiska prezesa zarządu Edytę Szymańską oraz wiceprezesa zarządu ds. technicznych i produkcji Romana Czempika.

Jak podała spółka w komunikacie, do czasu powołania prezesa zarządu, rada nadzorcza spółki powierzyła pełnienie obowiązków prezesa zarządu Sławomirowi Jagoszowi – członkowi zarządu ds. relacji społecznych. Jak podkreśla w odpowiedzi na pytania Defence24.pl Polska Grupa Zbrojeniowa, konkurs na prezesa i członka zarządu nie został jeszcze rozpisany.

Reklama

Edyta Szymańska kierowała zakładami Bumar-Łabędy od września 2021 roku.

Zakłady Bumar-Łabędy, w konsorcjum z PGZ, realizują obecnie program modernizacji czołgów Leopard 2 do standardu Leopard 2PL. Wspierają również eksploatację czołgów Leopard 2A4 oraz wozów bojowych starszej generacji, należących do Sił Zbrojnych RP i Ukrainy. Analizowane są różne warianty zaangażowania zakładów Bumar-Łabędy w nowe programy modernizacji Wojsk Lądowych.

Jest to już kolejna zmiana na stanowisku szefa kluczowej spółki, należącej do PGZ. 13 czerwca ze stanowiska prezesa HSW został odwołany Jan Szwedo, obowiązki prezesa pełni nowy członek zarządu Wojciech Kędziera, jeden z trzech nowo powołanych członków zarządu.

Z kolei 10 czerwca rada nadzorcza Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 S.A. odwołała ze stanowiska prezesa zarządu Marcina Nocunia oraz członków zarządu: Jarosława Gawrysia oraz Bartłomieja Kacperczyka. Do czasu powołania prezesa zarządu, rada nadzorcza spółki powierzyła pełnienie obowiązków prezesa zarządu Marii Bocheńskiej – członkowi zarządu spółki. Konkurs na prezesa i członków zarządu nie został jeszcze rozpisany.

Reklama
Reklama

Komentarze (4)

 1. jski

  Gdzie jest wyjaśnienie, dlaczego zostali zwolnieni?

  1. balti

   Zastępują swoimi, jak zwykle, nie liczy się interes spółki...

  2. Patryk.

   Właśnie dlatego zastępują, że liczy się interes spółki. Następni też będą zastępować tych aktualnych. I tak w kółko.

  3. Robert Abrams

   Za duży sukcesów na Bumar wiesz?

 2. Facetoface

  Z zagadnienia bezpieczeństwa portal ,,w gospodarce,, informuje, że w przyszłym roku port kontenerowy w Gdańsku straci rolę lidera na rzecz, kogo? Brawo portów niemieckich. Na otarcie łez ,, będzie liderem na Bałtyku.

  1. OptySceptyk

   O jakim liderowaniu mówisz? Porty niemieckie, w szczególności Hamburg, przeładowują znacznie więcej, niż Gdańsk już dzisiaj.

  2. mick8791

   Facet przecież Hamburg przeładowuje znacznie więcej niż Gdańsk więc ciężko tu mówić i zmianie lidera!

 3. jski

  Dlaczego? Dlaczego zwolniono te dwie osoby? Gdzie wyjaśnienie?

 4. Franek Dolas

  Jak PiS kogoś odwoływał to wrzawa była na całą Polskę a może i Europę. A teraz wycinają wszystkich i cisza jak makiem zasiał. No ale wiadomo że standardy są inne.

  1. DanielZakupowy

   Co ty, nie wiesz? PiS był zły, a KO jest super! Prosty przykład - PiS rozdawał pieniądze, a KO "wspiera polskie rodziny". PiS zadłużał Polskę, a KO "zwiększa wydatki" :D Już teraz rozumiesz? XD

  2. szczebelek

   To jest program sami swoi na swoim plus po wyborze nowego prezesa jego zarobki i RN idą w górę.

  3. Zenek2

   Jakbyś nie wiedział, że wrzawa była, ponieważ za PIS najważniejszą kompetencją był stopień oddania i posłuszeństwa partii.

Reklama