Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wyróżnienie dla WB Electronics

WB Electronics otrzymało wyróżnienie - fot. Maciej Szopa
WB Electronics otrzymało wyróżnienie - fot. Maciej Szopa

Największa prywatna firma w polskim przemyśle zbrojeniowym została wyróżniona przez prestiżowy miesięcznik „Nowy Przemysł” i portal wnp.pl.Trofeum zostało odebrane przez prezesa WB Electronics Piotra Wojciechowskiego na Forum „Zmieniamy Polski Przemysł”, które odbyło się 11 lutego br. w warszawskim hotelu Sheraton.

WB Electronics, producent elektroniki, m.in. systemów dowodzenia, kierowania ogniem i bezzałogowych aparatów latających zostało wyróżnione za „za wyznaczenie innowacyjnego trendu w polskim przemyśle zbrojeniowym, stworzenie nowoczesnej, prywatnej grupy przemysłowej, działania konsolidacyjne i kooperację oraz skuteczne konkurowanie na arenie międzynarodowej.”

Przed uroczystością rozdania nagród prezes Piotr Wojciechowski był jednym z panelistów w czasie dyskusji dotyczącej metod zarządzania nowoczesną, konkurencyjną na światowym rynku firmą. Prezes przyznał, że branża zbrojeniowa, jak żadna inna jest uzależniona od poparcia politycznego, z drugiej strony jednak to właśnie ona generuje największe zyski (dzięki wysokim marżom), jest stabilna, a co najważniejsze - jest dostarczycielem nowoczesnych, nie znanych wcześniej technologii dla całej gospodarki.

Innowacyjnej spółki nie można tworzyć bez odpowiedniego czynnika ludzkiego. Napędem firm zbrojeniowych w Polsce, w tym właśnie odnoszącego sukcesy WB Electronics są  młodzi ludzie. Jak powiedział prezes firmy nie odchodzą oni z pracy nie dlatego, że nie mają dokąd, ale dlatego, że praca nad nowoczesnymi technologiami to po prostu dla nich ciekawe wyzwanie. Ci spośród młodych naukowców, którzy są samodzielni i niepokorni muszą z czasem stać się liderami. Wyzwaniem dla zarządu jest dzisiaj nadążenie za ich wiedzą i odpowiednie zmotywowanie ich aby skutecznie tworzyli nowe wynalazki. Wśród technologii, które zaszczepia obecnie w Polsce sektor zbrojeniowy Wojciechowski wymienił robotyzację, chemię materiałową i nanotechnologię.

(MS)
Reklama

Komentarze

    Reklama