Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wielki powrót do zbrojeniówki

Fot. Defence24.pl.
Fot. Defence24.pl.

Spółka Northrop Grumman Corporation powołała Krzysztofa Krystowskiego na stanowisko Dyrektora Generalnego na Polskę, odpowiedzialnego za realizację strategii rynkowej firmy, plan rozwoju biznesu oraz relacje rządowe w kraju.

Reklama

Northrop Grumman jest kluczowym partnerem dla polskiego wojska i jest zaangażowany we wspieranie Polski przy modernizacji jej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Polski Rząd wybrał Zintegrowany System Dowodzenia Obroną Przeciwlotniczą i Przeciwrakietową (IBCS) firmy Northrop Grumman, aby służył jako centralny element strategii modernizacji kraju w ramach programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu WISŁA, stając się pierwszym międzynarodowym partnerem, który nabył tę innowacyjną zdolność.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Northrop Grumman ma długoterminowe, strategiczne zobowiązanie do współpracy z polskim rządem oraz lokalnymi partnerami w celu opracowania bogatego wachlarza możliwości, które pomogą w utrzymaniu trwałego bezpieczeństwa" - powiedział Stephen O'Bryan, wiceprezes korporacji i globalny dyrektor ds. rozwoju biznesu w Northrop Grumman. "Krzysztof wnosi do zespołu głębokie doświadczenie w zakresie przemysłu i polityki publicznej, aby wzmocnić działalność Northrop Grumman w Polsce, ponieważ widzimy, że popyt na nasze produkty stale zwiększa się, a międzynarodowe, w tym polskie wydatki na obronę rosną, aby sprostać zmieniającym się zagrożeniom".

Czytaj też

Przed przystąpieniem do Northrop Grumman, Krystowski pełnił funkcję wiceprezesa European Clusters Alliance, ogólnoeuropejskiej organizacji reprezentującej ponad 150 000 innowacyjnych europejskich przedsiębiorstw. Jest także Prezesem Stowarzyszenia Klastry Polskie oraz prezesem Śląskiego Klastra Lotniczego. Wcześniej pełnił wysokie funkcje kierownicze w polskim sektorze lotniczym i obronnym, w tym wiceprezesa Leonardo Helicopters na Polskę, prezesa Polskiego Holdingu Obronnego (Grupa Bumar) oraz prezesa Avio Polska.

Zanim wkroczył do przemysłu obronnego, w latach 2003-2005 pełnił funkcję wiceministra w polskim Ministerstwie Gospodarki.

Źródło: Northrop Grumman

Reklama

Komentarze (7)

 1. KAR

  Czyżby preludium do wrogiego przejęcia w przyszłości jakiejś części polskiej zbrojeniówki??? Tak pytam...

  1. Był czas_3 dekady

   Bardzo możliwe. Były swego czasu zamiary przejęcia naszej zbrojeniówki przez zakłady francuskie. CARACAL miał być początkiem tego procesu. Swego czasu Bumar będąc w trudnej sytuacji otrzymał od Francuzów pożyczkę, a w zastaw postawiono PIT RADWAR. W porę interweniowało nasze państwo i pożyczkę spłacono. Takie to były nieciekawe czasy.

  2. PGR

   @Był czas_3 dekady - "Były swego czasu zamiary przejęcia naszej zbrojeniówki przez zakłady francuskie. CARACAL miał być początkiem tego procesu." - w jaki sposób? francuzi zdaje sie ze chcieli umiescic produkcje w zakladach remontowych WZL1 w Łodzi

  3. Był czas_3 dekady

   PGR@- "francuzi zdaje sie ze chcieli umiescic produkcje w zakladach remontowych WZL1 w Łodzi" No widzisz jak to pięknie brzmi. Poszukaj w internecie, może jeszcze coś znajdziesz na ten temat. To były czasy niszczenia naszej gospodarki ,wyprzedaży kur znoszących złote jajka i głodzenia Polaków.

 2. adamus

  można poszukać, wystarczy wpisać: jak upadł bwp anders

  1. Seb66

   Ano właśnie! To ten pan rządził w Bumarze gdy robiono WSZYSTKO by położyć Andersa. Konkurencyjny portal bardzo dokładnie opisał jak bardzo starał się ten pan, który nadzwyczaj regularnie bywał w Szwecji na pokazach m.in. ....CV90 oferowanego wtedy nachalnie Polsce. Również gdy upadał Bumar był tam jednym z szefów. A nieudany kontrakt z Leonardo na samoloty szkolno-bojowe podpisano gdy On był już bardzo BLISKO z Leonardo. To nadzwyczaj ciekawa postać

  2. Był czas_3 dekady

   Seb66@ - to reprezentant tak zwanego "szemranego towarzystwa" które swego czasu opętało naszą gospodarkę i działało wbrew zdrowym zasadom logiki.

  3. Seb66

   Był_czas... To ma wiele wspólnego z logiką, ale logiką niszczenia wszystkiego co polskie, oraz logiką wyciągania z polskiego budżetu ile się da na rzecz obcych. I to w stylu żeby Polska NIE zyskała. To wprost czas sabotowania Polski, polskiego przemysłu i polskich zdolności. Dziwnym jednak trafem tacy "fachowcy' wciąż grasują w polskich firmach. Pytanie, kto ich CHRONI? Czyje służby i jakie ...taśmy?

 3. wert

  zawsze w obronie interesów "polskich" to credo Pana Dyrektora z zawodu. Osiągnięcia "profesjonalisty" w postaci uwalenia SAH na Kalinie, optymalizacja produkcji zakupami blach wyciągniętych z pokrzyw Ostrowca, wojenki przyjęciowe z HSW to wizytówki najświetniejszego okresu jakże owocnej działalności. Grunt to "fachofcy". "Bo dobry Bóg zrobił co mógł teraz trzeba zawezwać fachowca". Panie Majster: DO PRACY, równie owocnej. Niesamowita jest ta zdolnoość do utrzymania się na wierzchu.

 4. Seb66

  To baaardzo dwuznaczna postać. Zdumiewająco wiele wydarzen nieudanych dla polskiej armii czy przemysłu miały miejsce w "obecności" tego pana. ZBYT wiele!!

 5. Juzz

  A ja naiwnie byłem pewien, że Krystowski siedzi w więzieniu razem z Baniakiem i tym trzecim cwaniakiem którego nazwiska nie przypominam teraz, co to tak lekką ręką rozwalili BUMAR, Produkcję silników czołgowych W 46 w zakładach WOLA, Uwalenie kontraktu czołgowego z Malezja itd, itd. Ktoś powinien się tym poważnie zająć.

  1. mf303

   Karpiński

  2. gnagon

   Jeszcze te 70 lat temu zająłby się nim sąd i dostałby wyrok wykonywany przez egzekutora z AK

 6. Chyżwar

  Cóż. Anders poszedł się paść. Gdyby MON się nie uparł, zamiast doskonałego Borsuka byłby CV-90, który choć w założeniu miał pływać nigdy się tego nie nauczył. ZSSW-30 też pewnie by nie było. I to mniej więcej tyle w tym temacie...

 7. Stary

  W Bumarze to miał same sukcesy.... Kolejny niezatapialny?

Reklama