Przemysł Zbrojeniowy

"W tym roku dostarczamy ponad 30 zestawów FlyEye" [Defence24 TV]

Fot. Defence24
Fot. Defence24

„Grupa WB to dzisiaj jeden z największych podmiotów krajowych jeżeli chodzi o tzw. obronność i zaawansowane systemy elektroniczne” – powiedział Defence24 TV prezes Grupy WB Piotr Wojciechowski. Dodał, że w tym roku Grupa dostarczy ponad 30 zestawów bezzałogowców FlyEye. W Kielcach WB Electronics prezentowała też rozbudowany system zarządzania walką Topaz i nowe odmiany amunicji krążącej Warmate.

Topaz Tactics to zintegrowany system składający się z wielu modułów – systemu taktycznego, rozpoznania, logistycznego, przystosowanego do sytuacji związanych z ewakuacją rannych. Rozwiązanie to jest w pełni operacyjne i dziś - kiedy Polska przystępuje do stowarzyszenia ASCA, czyli stowarzyszenia euroatlantyckiego związanego z interoperacyjnością artyleryjską - Topaz również w tym zakresie będzie się realizować.

„W tym roku dostarczamy ponad 30 zestawów FlyEye, co sprawia że jesteśmy jednym z największych producentów bezzałogowców w skali europejskiej” – nie kryje dumy prezes Wojciechowski. Dodaje, że w tym roku na MSPO była prezentowana cała rodzina nowych BSP Warmate.

„Prezentujemy aparat wyrzucany z rury przeznaczony do instalowania na poruszających się pojazdach bezzałogowych, łodziach i pojazdach pancernych i przenośne, łatwe w transporcie, w wyrzutni-rurze o średnicy około 20 cm. Pozwala to na łatwe i natychmiastowe użycie. Jest też nowa wersja Warmate’a zdolna do przenoszenia nowych głowic w tym głowicy systemu rozpoznawczego. W ten sposób Warmate może zostać wykorzystany jako system rozpoznania niższego stopnia niż FlyEye” – mówi Wojciechowski.

Na tegorocznym stoisku Rheinmetalla prezentowany był też lądowy bezzałogowiec z sześcioma wyrzutniami BSP Warmate. Grupa WB pokazywała też system PIK wprowadzony w Polsce dla Krajowej Administracji Skarbowej.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.